wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Igły

Igły

Data dodania: 11-09-2014 Wyświetleń: 1292
W przypadku działań ratowniczych, medycznych, niezbędne jest używanie różnego rodzaju praktycznych i bezpiecznych akcesoriów, które są łatwe w użyciu, a przynoszą znakomite efekty.


Dlatego na wyposażeniu każdej palcówki medycznej oraz innych jednostek, muszą znajdować się chociażby igły oraz wenflony. Specjalistyczne igły Hubera mają tę zaletę, że dostęp do warstwy podskórnej jest dzięki nim możliwy bez zbędnych komplikacji.

Tymczasem w przypadku działań ratunkowych, nieocenioną role odgrywa możliwość nie tylko precyzyjnego i poprawnego zadziałania, ale też wykonania danego zabiegu maksymalnie szybko. Dlatego tak ważne jest ułatwienie pracy służbom medycznym, poprzez umożliwianie im dostępu do specjalnie zaprojektowanych, nowoczesnych akcesoriów.
 

Igły – jakie mają zastosowanie w medycynie


Igły oraz wenflony należą do podstawowych, najpopularniejszych i bardzo przydatnych akcesoriów medycznych. Jednak mimo swojej prostoty, muszą one cechować się koniecznymi zaletami, dzięki którym ich przydatność w tym zakresie zdecydowanie wzrasta.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zróżnicowanie igieł Hubera. Dostępne są one w rozmaitych wersjach, a każda z nich pełni swoją ważną, nieocenioną rolę. Są to mianowicie igły:
  • proste,
  • zakrzywione,
  • z drenem oraz klamerką lub też bez tych dodatków.
Można ponadto, zamawiając tego rodzaju towar, wybrać akcesoria o rozmaitych długościach, rozmiarach, pakowane w mniejsze lub większe paczki, w zależności od konkretnych potrzeb danej placówki medycznej.
 

Igły oraz wenflony – do czego służą


Zastosowanie igieł jest bardzo szerokie, a przypadku wenflonów, czyli najprostszych z dostępnych na rynku cewników naczyniowych, możemy mówić także o doskonałej ich przydatności w leczeniu pacjentów. Dwuczęściowa budowa wenflonu – składa się on z elementu plastikowego, zewnętrznego oraz wewnętrznej igły- umożliwia odpowiednie podawanie kroplówek.

Można do niego podłączyć nie tylko kroplówkę, ale także strzykawkę. W większości przypadków wenflony zakładane są do żył, ale też mogą być zakładane dotętniczo. Wykorzystuje się je bardzo powszechnie na co dzień w szpitalach. Są proste, lecz bardzo przydatne, wręcz niezbędne, więc nie może ich zabraknąć na wyposażeniu.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu