wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Kule łokciowe

Kule łokciowe

Data dodania: 21-07-2012 Wyświetleń: 1714
Miałeś kiedyś złamaną nogę? Jeśli tak, doskonale wiesz, jaki to ból i ile czasu trzeba poświęcić potem na rehabilitację. A jeśli nie, to nigdy nie wiesz, co Cię czeka. Może też będziesz musiał kiedyś kuśtykać o kulach...?
 


Częste problemy z nogami mają ludzie starsi, chociaż w ich przypadku są to już głównie bóle reumatyczne. Dlatego właśnie powszechnym jest widok schylonego staruszka z laską. Laski, kule, kule łokciowe – zanim je kupisz, upewnij się, że płacisz za naprawdę dobrą jakość.

Kule łokciowe – do wyboru, do koloru

Na stronach ze sprzętem medycznym można znaleźć naprawdę szeroki wybór sprzętu medycznego. Czym się kierować przy wyborze laski?
Po pierwsze - materiał, z którego laska została wykonana. Powinna być wytrzymała, niełamiąca się.
Po drugie – uchwyt. Powinien wygodnie leżeć w dłoni, nie uciskać. Najpopularniejsze są uchwyty U-kształtne (wygięte) i T-kształtne. Sprawdź, który najlepiej leży Ci w dłoni.
Po trzecie – prosta czy składana? Laskę składaną możesz łatwo schować. Jednak np. dla osoby niewidomej lub z ograniczoną sprawnością ruchową składanie i rozkładanie może być dodatkowym, niepotrzebnym wysiłkiem.
No i oczywiście – kolor! Starsi ludzie niech kupują takie laski, jakie im się żywnie podobają. Nawet i w kwiatki, paski, groszki... Jednak osoby niewidome powinny posługiwać się laską białą. To bardzo ważny symbol.

Kule łokciowe - Po wypadkach i operacjach

Po poważnych urazach i zabiegach nóg mija trochę czasu, zanim dojdzie się do sprawności. Na okres rehabilitacji polecamy kule łokciowe. Mają one za zadanie zapewnić stabilne podparcie w czasie dysfunkcji kończyny (lub kończyn) dolnych. Kule pomagają też utrzymać równowagę ciała i dobrze ustawić punkt ciężkości. Powinny być jak najlżejsze – wtedy ich użytkowanie nie wymaga dodatkowego wysiłku.

Co jest złamaniem nogi?

Złamanie nogi to nie tylko uszkodzenie trzonu kości piszczelowej lub strzałkowej. Najczęściej jednak pacjenci tak rozumieją ten uraz. Złamanie nogi to też uszkodzenie kości udowej lub kości stopy. Tak zaawansowane uszkodzenia wymagają często bolesnych zabiegów, a nawet operacji. Aby nie obciążać nogi w czasie leczenia, warto pomyśleć o lasce lub kuli. Czasami laska zostaje już przyjacielem na całe życie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu