wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Opaski stawów

Opaski stawów

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 1064
Uszkodzenia i zranienia stawów to nie przelewki! Warto zawsze mieć być przygotowanym na tak nieprzyjemną okoliczność.


Szczególnie, jeżeli jesteś osobą aktywną i lubisz uprawiać sport. Serdecznie polecamy opaski stawów – mocne, wygodne i bezpieczne. To bardzo często stosowany produkt z medycznego asortymentu. Jego zadanie polega na delikatnym usztywnieniu okolic zranionego stawu przy jednoczesnym zachowaniu swobody ruchów.
 

Gdzie zakładać opaski stawów?


W profesjonalnych sklepach można znaleźć różne typy opasek, na poszczególne stawy:
  • opaska elastyczna stawu nadgarstka – bardzo delikatnego i giętkiego, chronionego tylko przez cienką warstwę skóry i małe kosteczki nadgarstka;
  • opaska elastyczna stawu kolanowego – to największy staw w ciele człowieka, w którym łączą się kość udowa i kość piszczelowa; współtworzy go rzepka, która często podlega urazom;
  • opaska elastyczna stawu skokowego – połączenie kilku kości kończyny dolnej, wyróżniamy staw skokowy górny i dolny; odpowiedzialny za ruchy stopy i łydki;
  • opaska elastyczna stawu łokciowego – łączy ramię z przedramieniem, składa się z trzech połączeń zespolonych torebką stawową.
Jako że jesteśmy różnego wzrostu i różnej masy, a różną też mamy budowę kości, w sklepach możemy kupić opaski w rozmiarach. Standardowo to S, M i L. Są też opaski krótsze i dłuższe, powstałe z myślą o konkretnych obszarach ciała.
 

Opaski stawów – na jakie urazy?


Jakie są najpopularniejsze urazy stawów?
  1. Zwichnięcia – mogą być zamknięte lub otwarte, ze względu na miejsce wystąpienia. Najgorzej, jeśli dochodzi do przerwania torebki stawowej. Ze względu na stopień przemieszczenia stawowych powierzchni mogą być również całkowite lub częściowe.
  2. Skręcenia – zdecydowanie poważniejsze w skutkach, niosą ze sobą kilka różnych uszkodzeń torebki stawowej. Naciągnięcie torebki, naderwanie torebki, a nawet przerwanie torebki.
  3. Stłuczenia – mogą być kostne lub stawowe. Bolą, lecz nie są szczególnie niebezpieczne. Stosunkowo łatwo można je wyleczyć i nie niosą ze sobą poważniejszych powikłań.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu