wyszukiwanie zaawansowane
» Porady Ratownika

Porady Ratownika

Porady Ratownika

Apteczka ścienna A-500/Z DIN 13164

11-08-2017Wyświetleń: 19
Apteczka ścienna A-500/Z DIN 13164
Metalowa apteczka ścienna A-500/Z DIN 13164 to duża i pojemna apteczka posiadająca profesjonalnie przygotowane wyposażenie.  Wbudowany zamek uniemożliwia dostęp osób niepowołanych do jej wnętrza i pozwala na pełną kontrolę zawartości przez wyznaczoną do tego celu osobę.
Przeczytaj całość

Apteczka przemysłowa DIN 13157 PLUS

08-08-2017Wyświetleń: 28
Apteczka przemysłowa TOP 20 to duża i praktyczna apteczka wyposażona zgodnie z podwójną normą DIN 13157 PLUS (norma DIN 13169 PLUS). Walizka została przygotowana z plastiku o zwiększonej odporności na uszkodzenia. W komplecie posiada stelaż mocujący, który umożliwia umieszczenie apteczki na ścianie.
Przeczytaj całość

Amularoium 60

04-08-2017Wyświetleń: 33
Praktyczne ampularium, przygotowane do bezpiecznego przechowywania 60 ampułek z lekami, doskonale sprawdza się w pracy lekarza, ratownika oraz pielęgniarki. Umożliwia uporządkowane przechowywanie wszystkich niezbędnych fiolek z medykamentami oraz szybki i łatwy do nich dostęp. Wszyte wewnątrz gumki zabezpieczają przed przemieszczaniem się naczynek oraz ich uszkodzeniem i pozwalają na zachowanie pożądanego układu.
Przeczytaj całość

Rękwiczki nitrylowe

01-08-2017Wyświetleń: 28
Rękawiczki nitrylowe sempercare stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących znakomitego produktu w przystępnej cenie. Cechuje je bardzo duża wytrzymałość mechaniczna, przy jednoczesnej łatwości użytkowania. Bez problemu można je szybko zakładać oraz zdejmować. Znakomicie przylegają do dłoni, co znacznie poprawia komfort pracy i usprawnia wykonywanie różnorodnych czynności.
Przeczytaj całość

Termometr na podczerwień

27-07-2017Wyświetleń: 30
Termometr bezdotykowy zawdzięcza swoją popularność prostej obsłudze, bezpieczeństwu i higienie użytkowania oraz wszechstronności.  Pomiar temperatury ciała bez dotykania skóry minimalizuje ryzyko przenoszenia drobnoustrojów.  Dlatego termometr bezdotykowy  stanowi idealny sprzęt do użytkowania w szpitalach i przychodniach. Doskonale sprawdza się również w domu. Jest niezwykle wygodny zwłaszcza przy dzieciach.
Przeczytaj całość

Opatrunki hemostatyczne CELOX - skuteczne tamowanie krwotoków

25-07-2017Wyświetleń: 31
Opatrunki hemostatyczne CELOX umożliwiają skuteczne powstrzymanie krwotoków, będących następstwami ran postrzałowych i urazów po wybuchach, urazów tętniczych, urazów powstałych w wyniku zmiażdżenia oraz uszkodzeń ciała, będących następstwem wypadków drogowych. Doskonale sprawdzają się w przypadku groźnych dla życia krwawień.
Przeczytaj całość

Zestaw WOPR podstawowy

21-07-2017Wyświetleń: 36
Zestaw Ratownictwa medycznego WOPR-P to podstawowy zestaw, który umożliwia szybkie i profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy. Zawartość zestawu została umieszczona w praktycznej torbie, uszytej z wysokiej klasy materiału i skonstruowanej tak, aby ratownik miał swobodny dostęp do wszystkich niezbędnych w danym momencie artykułów. Dlatego sprzęt rozmieszczono w niezależnych przegrodach oraz specjalnie przygotowanych kieszeniach.
Przeczytaj całość

MESH - inahaltor idelany w czasie podróży

18-07-2017Wyświetleń: 40
Mały i poręczny inhalator, który zasilany jest przy pomocy baterii to doskonała opcja na wakacje. Niewielkie rozmiary, mała waga i cicha praca to niewątpliwe zalety tego praktycznego urządzenia.  Zmieści się nie tylko do podręcznej torby, ale również do kieszeni marynarki lub spodni. Można go więc mieć przy sobie w czasie podróży, na wakacjach, obozach, wycieczkach.
Przeczytaj całość

Plastry dla dzieci, plastry dla rodziny

14-07-2017Wyświetleń: 39
Skaleczenie, otarcie kolana lub łokcia stanowi dla dziecka niemiły incydent. Kolorowe plastry z nadrukowanymi postaciami z bajek, pomogą opiekunom odwrócić dziecięcą uwagę i szybko zapomnieć o niemiłym zdarzeniu. Plastry wykonane są z bezpiecznych i przebadanych materiałów.
Przeczytaj całość

Sauna - na przeziębienie, na problemy skórne

07-07-2017Wyświetleń: 44
Sauna kosmetyczna z powodzeniem może zastąpić tradycyjne parówki pod kocem czy też prześcieradłem, stosowane jeszcze przez nasze babcie i polecane jako element skutecznej walki z przeziębieniem. Zabiegi z użyciem sauny do twarzy pomogą również poprawić stan naszej skóry i efektywnie zwalczyć trądzik. Doskonale przygotowują naszą skórę do innych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, peelingów, maseczek odżywiających, itp.
Przeczytaj całość

Trójkąt ostrzegawczy

07-07-2017Wyświetleń: 44
W Polsce trójkąt ostrzegawczy i gaśnica są obowiązkowym wyposażeniem samochodu. Poza jednak faktem, iż należy je ze sobą wozić, gdyż tak stanowią przepisy, należy zwrócić uwagę jak ważne jest ich posiadanie ze względów bezpieczeństwa. Ostrzegawczy trójkąt odblaskowy, bo tak brzmi jego pełna nazwa, służby do sygnalizowania o awarii pojazdu na drodze i zwiększa lub wręcz zapewnia jego widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego. Tym samym służy zarówno do ostrzegania o miejscu poważnego wypadku na drodze, jak również zwiększa bezpieczeństwo przy  zwykłej wymianie koła.
Przeczytaj całość

Kołnierz pediatryczny typu Philadelphia

04-07-2017Wyświetleń: 20
Kołnierz pediatryczny Ambu Redi-ACE Mini to w pełni automatyczny kołnierz, który przygotowany został do stosowania w ratownictwie medycznym. Pozwala na dokonanie stabilizacji kręgosłupa szyjnego w bezpiecznej pozycji, która chroni przed pogłębieniem się obrażeń już zaistniałych, powstaniem nowych i zabezpiecza przed uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Możliwość dokonania wyboru rozmiaru spośród 6 ustawień,  pozwala na skuteczne stosowanie tego kołnierza zarówno u dzieci, jak i u niemowląt.
Przeczytaj całość

Esthechoc - czekolada dla zdrowej i ładnej skóry

30-06-2017Wyświetleń: 34
Stosowanie kosmetyków, choćby najlepszych, nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli nie zadbamy również o właściwą dietę, regularne przyjmowanie posiłków, unikanie stresu oraz efektywny wypoczynek. Bardzo ważne jest uzupełnianie diety w niezbędne dla zdrowia minerały, witaminy oraz inne substancje aktywne.
Przeczytaj całość

Puknty Pierwszej Pomocy

23-06-2017Wyświetleń: 46
Dobrze przygotowane Punkty Pierwszej Pomocy oraz stosowanie się do zasad BHP w przedsiębiorstwie przekładają się na zwiększenie  bezpieczeństwa pracowników, jak również znacznie ograniczają koszty będące wynikiem wypadków w czasie pracy. 
Przeczytaj całość

Apteczka ścienna

20-06-2017Wyświetleń: 40
Polecamy małą i praktyczną apteczkę ścienną A-300/Z, wygodnie zamykaną na kluczyk. Apteczka przygotowaną do umieszczenia na ścianie, w sam raz do biura, sklepu czy też szkoły. Umieszczona w dobrze oznakowanym i łatwo dostępnym miejscu, doskonale spełnia swoją funkcję i umożliwia szybkie oraz profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Zestaw pierwszej Pomocy ZPP typ C w torbie

13-06-2017Wyświetleń: 35
Zestaw Pierwszej Pomocy ZPP typ C to dobrze skompletowany sprzęt oraz materiały opatrunkowe, które zostały umieszczone w praktycznej, łatwej do przenoszenia i transportu torbie. Wysokiej klasy materiał zastosowany do jej wykonania jest bardzo odporny na przetarcia i zabrudzenia.
Przeczytaj całość

Opatrunki na oparzenia

09-06-2017Wyświetleń: 72
Oparzenia, nawet te małe i niegroźne są bardzo nieprzyjemne i zwykle bolesne. Do poparzenia dochodzi najczęściej w domu, w czasie codziennych czynności. Chwila nieuwagi wystarczy żeby polać się wrzątkiem lub dotknąć rozgrzanego garnka czy też żelazka. 
Przeczytaj całość

Apteczki dla przemysłu spożywczego i gastronomii

06-06-2017Wyświetleń: 58
Apteczki przygotowane do ochrony pracowników sektora spożywczego powinny spełniać procedury HACCP, które opracowane zostały w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności na wszystkich etapach jest wytworzenia, jak również identyfikacji ewentualnych zagrożeń oraz metod ich eliminacji.
Przeczytaj całość

Defibrylator automatyczny

30-05-2017Wyświetleń: 51
ME PAD to automatyczny defibrylator, który ratuje życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Ceniony za prostotę obsługi oraz szereg udogodnień znacznie ułatwiających podjęcie działań oraz możliwość ich późniejszej analizy. Może być stosowany w każdym miejscu i w każdym czasie, kiedy tylko wymagają tego okoliczności.
Przeczytaj całość

Igły Hubera, igły do portów naczyniowych

26-05-2017Wyświetleń: 56
Porty podskórne dają możliwość trwałego dostępu do naczyń żylnych i stosowane są u pacjentów wymagających częstego lub długotrwałego podawania leków, preparatów krwiopochodnych  lub stosowania żywienia pozajelitowego. Zakładane są w celu  podawania leków w czasie chemioterapii, w przewlekłych chorobach,  jak również w terapii przeciwbólowej.
Przeczytaj całość

Apteczka do szkoły, apteczka na wycieczkę

25-05-2017Wyświetleń: 54
Apteczki szkolne w praktycznych i łatwych do przenoszenia plecaczkach to świetna propozycja na każdą szkolną wycieczkę. Idealnie sprawdzą się w trakcie zwiedzania miejskich zabytków, zdobywania górskich szczytów, podczas odpoczynku, zabawy oraz sportowych rywalizacji.  Będą stanowiły profesjonalne zabezpieczenie dla dzieci przebywających na zielonych szkołach, obozach i koloniach.
Przeczytaj całość

Zestaw pierwszej pomocy dla przedsiębiorstw

23-05-2017Wyświetleń: 75
Zestaw Pierwszej Pomocy typu B to dobrze przygotowana, praktyczna i łatwa do przenoszenia torba, zawierająca sprzęt niezastąpiony w trakcie udzielenia pierwszej pomocy.  Idealny do przedsiębiorstw, w skład których wchodzą hale oraz magazyny rozmieszczone na większej przestrzeni oraz znacznie oddalone od siebie stanowiska pracy.
Przeczytaj całość

Defibrylator ME PAD wygodny dla użytkownika

19-05-2017Wyświetleń: 60
ME PAD to defibrylator nowoczesny, praktyczny, niedrogi i łatwy w użytkowaniu. Przygotowany został w taki sposób, aby mogła go użyć każda znajdująca się w pobliżu osoba, nawet zupełnie niedoświadczona. Bardzo czytelna jest również szata graficzna urządzenia, które przy pomocy migających wskaźników informuje ratownika o kolejnych etapach postępowania.
Przeczytaj całość

Apteczki ścienne

16-05-2017Wyświetleń: 42
Apteczka ścienna stanowi bardzo wygodną formę przechowywania asortymentu niezbędnego w razie konieczności udzielenia pomocy, gwarantując jednocześnie łatwy i szybki do niego dostęp. Zawieszona na ścianie, nie zajmuje dużo miejsca i jest dobrze widoczna. Obok niej można umieścić instrukcję udzielania pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Wkład do apteczki

12-05-2017Wyświetleń: 53
Dobrze przygotowana apteczka posiada w swoim składzie materiały niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Jej wyposażenie powinno się dostosować do zagrożeń, z którymi możemy się spotkać w danym miejscu. Podstawowe jej elementy pozostają jednak niezmienne.
Przeczytaj całość

Apteczka firmowa

05-05-2017Wyświetleń: 77
Apteczka TOP 15 PLUS to praktyczna walizka, idealna zarówno do zawieszenia na ścianie, jak również do wygodnego przenoszenia w każde miejsce. Jest dość lekka i poręczna. Wyposażona została w asortyment posiadający długi okres przydatności do użytku. Cały skład został dobrany zgodnie z normą DIN 13157 PLUS.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna

27-04-2017Wyświetleń: 47
Mała, lekka i praktyczna - apteczka turystyczna. Przyda się  na krótkie wyjazdy. Posiada wszystko, co niezbędne do szybkiego opatrzenia drobnych urazów, skaleczeń i zranień. Można ją zabrać ze sobą do lasu, na rower, na wycieczkę.
Przeczytaj całość

Zestawy do płukania oczu

25-04-2017Wyświetleń: 77
Stanowiska pracy, na których pracownik narażony jest na kontakt z substancjami chemicznymi powinny zostać wyposażone w zestawy do płukania oka. Podjęcie bardzo szybkiego działania w przypadku styczności oka z chemikaliami jest niezwykle ważne dla ratowania tak wrażliwych narządów jakimi są oczy.  Dlatego płukanie powinno się rozpocząć już w ciągu pierwszych sekund od zdarzenia.
Przeczytaj całość

Kasetka na leki - systematyczność i właściwe rozplanowanie

21-04-2017Wyświetleń: 70
Kasetka na leki umożliwia prawidłowe rozdzielenie przyjmowanych tabletek i pomaga pamiętać o ich pobieraniu w określonych porach dnia. Jest niezastąpiona dla personelu sprawującego opiekę nad pacjentami w szpitalach i domach pomocy społecznej, dla osób opiekujących się chorymi członkami rodziny, dla osób starszych, jak również dla wszystkich, którzy są zmuszeni na stałe przyjmować lekarstwa.
Przeczytaj całość

Maseczka ratownicza

18-04-2017Wyświetleń: 60
Maseczka do sztucznego oddychania to podstawowe wyposażenie nie tylko zestawów ratowniczych, ale również każdej dobrze przygotowanej apteczki. Zapewnia bezpieczeństwo podczas sztucznego oddychania, ogranicza kontakt ratownika z poszkodowanym, zabezpiecza przed zakażeniem, zwiększa komfort podczas udzielania pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Deska ortopedyczna - bezpieczny transport pacjenta

14-04-2017Wyświetleń: 53
Deska ortopedyczna stanowi podstawowy sprzęt, umożliwiający bezpieczny transport poszkodowanego z miejsca zdarzenia. Wykonana jest z trwałego materiału, łatwo zmywalnego, które bez problemu można utrzymać w należytej czystości. Zastosowane  tworzywo jest także przenikalne dla promieni Roentgena, co umożliwia wykonanie pełnej diagnostyki urazowej po przywiezieniu pacjenta do szpitala.
Przeczytaj całość

Jak odstraszyć komary?

11-04-2017Wyświetleń: 51
Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć wieczorne spotkania w plenerze, wycieczki do lasu czy też wyjazdy nad wodę. Szczególnie dokuczliwe są dla dzieci. Często nie dają nam spokojnie zasnąć, a ich charakterystyczne bzyczenie nad uchem dodatkowo wzmaga niepokój. zapalamy światło i rozpoczynamy poszukiwania winowajcy.
Przeczytaj całość

Mata do masażu stóp dla poprawy krążenia i metabolizmu

05-04-2017Wyświetleń: 50
Czasy, w których obecnie żyjemy kojarzą się z nieustającym pośpiechem. Wszystko musi być szybko, najlepiej na wczoraj. Każdy ma tysiące spraw do załatwienia, jesteśmy zabiegani i rzadko mamy czas na chwilę relaksu, którego przecież potrzebuje nasz organizm żeby mógł się zregenerować i nabrać nowej energii do dalszego działania.
Przeczytaj całość

Apteczka do biura

04-04-2017Wyświetleń: 52
Praca w biurze zazwyczaj jest bezpieczna, przynajmniej w większości przypadków. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się jednak wszędzie. Pracownik może poślizgnąć się na mokrej podłodze, poparzyć się gorącym napojem, skaleczyć, mogą spaść mu na głowę odkładane na wyżej położoną półkę dokumenty. W takich momentach apteczka okazuje się niezbędna. Powinna być dobrze oznakowana i umieszczona w miejscu, do którego mamy łatwy dostęp.
Przeczytaj całość

Panda - nowy inhalator dla dziecka

31-03-2017Wyświetleń: 45
Nadejście wiosny wiąże się ze wzmożonym pyleniem wielu gatunków drzew. Od kwietnia zaczynają pojawiać się pyłki najczęściej spotykanych w naszym kraju gatunków liściastych, czyli brzozy, topoli, wierzby oraz jesionu. W maju pojawią się również pyłki traw. Dla alergików jest to ciężki czas, w którym przebywanie poza domem wiąże się ze wzmożonym katarem, kichaniem oraz pieczeniem oczu.
Przeczytaj całość

Jak usunąć kleszcza?

27-03-2017Wyświetleń: 40
Wiosenne promienie słoneczne budzą do życia rośliny i zwierzęta, a wśród niech owady i pajęczaki. Zaczynają się więc pojawiać nielubiani przez nas mieszkańcy lasów, parków i przydomowych ogródków, czyli kleszcze. Przebudzone z letargu po okresie zimy i głodne, wyruszają na poszukiwanie potencjalnego żywiciela.
Przeczytaj całość

Apteczka rowerowa - bezpieczne przywitanie wiosny

24-03-2017Wyświetleń: 60
Nadeszła upragniona i długo wyczekiwana wiosna! Za oknami, szczególnie rano, słychać już śpiew ptaków. Powoli budzą się do życia rośliny, na gałęziach widać pierwsze pączki. Coraz częściej też wygląda do nas słońce, niosąc ze sobą nową dawkę pozytywnej energii. Cieszmy się tym i korzystajmy z nowych możliwości.
Przeczytaj całość

Zestaw ZR 110 - sprawny przebieg akcji ratunkowej

21-03-2017Wyświetleń: 67
Skutecznie przeprowadzona akcja ratunkowa jest możliwa dzięki wzajemnej współpracy ratowników, dostępie do dobrze przygotowanego sprzętu oraz sprawnym z niego korzystaniu, bez przeszkadzania innym, oraz utrudniania i opóźniania podjętych przez nich działań.
Przeczytaj całość

Seni Care - seria kosmetyków dla seniorów

17-03-2017Wyświetleń: 37
Seni Care to delikatna linia kosmetyków opracowana z myślą o seniorach. Znajdują się wśród nich pianki do mycia ciała, szampony do mycia włosów, balsamy nawilżające oraz olejki pielęgnacyjne i kremy. Kosmetyki przeznaczone są do skóry wymagającej, często podrażnionej i wysuszonej.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna - praktyczna i idelana na wakacyjny wyjazd

03-03-2017Wyświetleń: 40
Planując wyposażenie wakacyjnej walizki pamiętajmy aby umieścić w niej apteczkę. Dobrze jest mieć ją ze sobą na każdych wakacjach, ale szczególnie należy zadbać o jej właściwe wyposażenie, gdy planujemy nasz wypoczynek na łonie natury, w miejscach, w których szybki dostęp do apteki lub przychodni jest utrudniony.
Przeczytaj całość

Neseser - wygodna torba dla pielęgniarek

24-02-2017Wyświetleń: 42
Wykonywanie obowiązków, jakie niesie ze sobą praca w służbie zdrowia to nie tylko bardzo dobre przygotowanie zawodowe, ale również konieczność posiadania niezawodnego sprzętu i dobrego wyposażenia, które umożliwi prawidłowe wykonywanie zabiegów.
Przeczytaj całość

AS-I profesjonalna apteczka do samochodu

21-02-2017Wyświetleń: 49
Mała, poręczna apteczka do twojego samochodu wyposażona w profesjonalny sprzęt, który umożliwi udzielenie pierwszej pomocy, zabezpieczy osoby ratujące oraz pozwoli na prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie miejsca wypadku.  Warto w  nią zainwestować szczególnie w przypadku odbywania częstych lub dalszych podróży.
Przeczytaj całość

PSP R1 - profesjonalny zestaw ratownicwa medycznego dla strażaków

17-02-2017Wyświetleń: 86
Zestaw Ratownictwa medycznego PSP-R1 to nowoczesnej konstrukcji torba lub plecak z zawartym wewnątrz sprzętem, który umożliwia strażakom udzielenie profesjonalnej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, w pożarze lub innych specyficznych zdarzeniach. Zestaw przygotowany został w taki sposób, aby możliwy był szybki dostęp do całego sprzętu, który dodatkowo ułożony został zgodnie z funkcjami oraz zadaniami.
Przeczytaj całość

Neseser pielęgniarki - praktyczna torba z wyposażeniem

14-02-2017Wyświetleń: 58
Neseser dla pielęgniarki to wygodna, praktyczna i poręczna torba wyposażona w sprzęt niezbędny w czasie codziennej praktyki pielęgniarskiej. Nowoczesne rozwiązania, zarówno w sposobie konstrukcji torby, jak również zastosowany do jej szycia materiał to gwarancja wygody w użytkowaniu, odporności na uszkodzenia i zabrudzenia, oraz niczym nieutrudnionego dostępu do całej zawartości.
Przeczytaj całość

Rada na haluksy

10-02-2017Wyświetleń: 60
Haluks jest zwyrodnieniem stawu, które potrafi bardzo zniekształcić stopę, utrudniając chodzenie i sprawiając duży ból.  Często skłonność do występowania haluksa lub haluksów jest dziedziczna. Ryzyko ich wystąpienia zwiększa się w przypadku nadwagi, braku ruchu oraz noszenia niewłaściwego obuwia, czyli butów mających wysokie obcasy, wąskie czubki lub bardzo płaskich klapek i japonek. Haluksy w większości przypadków dotyczą kobiet.
Przeczytaj całość

Apteczka dla sportowców - szybka pomoc w przypadku kontuzji

07-02-2017Wyświetleń: 78
Wszelkiego rodzaju formy aktywności fizycznej to ogromna korzyść dla naszego organizmu. Ruch zwiększa wydolność oddechową, wspomaga  serce oraz układ krążenia, wzmacnia mięśnie i zwiększa ruchomość stawów, pomaga dotlenić tkanki naszego ciała, poprawia trawienie oraz przemianę materii. Pomaga odreagować stres i przyczynia się  do lepszego samopoczucia psychicznego. Może jednak prowadzić do kontuzji, które powstają w wyniku nadmiernego przeciążenia, upadku, złego ułożenia kończyny, uderzenia, itp.
Przeczytaj całość

Apteczka szkolna - dobrze zabezpieczona każda wycieczka

03-02-2017Wyświetleń: 71
Pełne życia i energii dzieci cechuje mnogość różnorodnych pomysłów i ciągłe dążenie do poznawania otaczającego świata. Dlatego każdy organizator wyjazdów przeznaczonych dla najmłodszych, zarówno szkoła, jak i prywatna firma musi zadbać o zapewnienie im właściwego bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość doświadczonych opiekunów, którzy posiadają stosowane kwalifikacje oraz możliwość zapewnienia opieki medycznej.
Przeczytaj całość

Mata na fotel HOME MASS - masaż w domu i w podróży

27-01-2017Wyświetleń: 87
Zima to czas kiedy szczególnie dokucza nam zmęczenie, narzekamy na spadek formy oraz brak energii. Krótkie i szare dni sprawiają, że więcej czasu spędzamy w domu, starając się wypocząć w fotelu, oglądając telewizję lub czytając książki. Proponujemy połączyć spędzane w ten sposób wolne chwile z dobroczynnym masażem.
Przeczytaj całość

Poduszka lędźwiowa dla wygody i bezpieczństwa kręgosłupa

24-01-2017Wyświetleń: 75
Dobrze przygotowane stanowisko pracy zapewnia nie tylko wygodę, co oczywiście jest niezwykle istotne, ale zapobiega również bólom kręgosłupa oraz późniejszym chorobom, które mogą być wynikiem zbyt dużego obciążenia któregoś z jego odcinków. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na sposób siedzenia, dbając tym samym o kręgosłup, aby mógł nam dobrze służyć do późnych lat.

 
Przeczytaj całość

Pingwin - inhalator dziecięcy

20-01-2017Wyświetleń: 66
Okres zimowy i związane z nimi niskie temperatury oraz  konieczność stałego ogrzewania mieszkań sprzyjają wysuszeniu powietrza, co z kolei wywiera niekorzystny wpływ na drogi oddechowe. Błona śluzowa staje się bardziej podatna na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy do biura

17-01-2017Wyświetleń: 112
Dobrze przygotowana apteczka, posiadająca w swoim składzie wszystkie wymagane środki do wykonywania opatrunków jest gwarancją możliwości szybkiego udzielenia wymaganej podstawowej pomocy medycznej. Musi znajdować się w każdej firmie, gdyż dbanie o bezpieczeństwo pracowników jest obowiązków pracodawcy.
Przeczytaj całość

Model do nauki pielęgnacji starszej osoby

13-01-2017Wyświetleń: 64
Pielęgnowanie starszej osoby to praca wymagająca zaangażowania, cierpliwości oraz dobrego przygotowania. Starzenie się organizmu niesie za sobą szereg konsekwencji w postaci ograniczenia ruchowego, pogorszenia się wzroku, słuchu, a często również pojawienia się schorzeń, które utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają samodzielne wykonywanie codziennych czynności.
Przeczytaj całość

PEDI KIT - nowoczesny system do bezpiecznego transportu dzieci

05-01-2017Wyświetleń: 71
W celu pełnej stabilizacji oraz bezpiecznego transportu poszkodowanych dzieci opracowany został system PEDI KIT. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na zamontowanie systemu pediatrycznego na standardowej desce ortopedycznej, przeznaczonej dla dorosłych osób. Można ją również przenosić samodzielnie przy pomocy przygotowanych do tego celu uchwytów.
Przeczytaj całość

Pulsoksymetr INTEC A310

03-01-2017Wyświetleń: 70
Pulsoksymetr Intec A310 to małe urządzenie, które po założeniu na palec, w szybki i całkowicie bezinwazyjny sposób dokonuje pomiaru nasycenia hemoglobiny tlenem. Sprzęt bardzo wygodny, lekki i łatwy w użyciu.
Przeczytaj całość

Baby Anne - fantom niemowlęcy

30-12-2016Wyświetleń: 71
Nabywając fantom szkoleniowy liczymy na jego niezawodność. Poszukujemy sprzętu dobrej jakości, z którego można korzystać przez dłuższy czas. Baby Anne, z rodziny fantomów Laerdal, to propozycja sprawdzona i szczególnie ceniona przez klientów. Dostępna na rynku już od wielu lat.
Przeczytaj całość

Organizacja pierwszej pomocy

27-12-2016Wyświetleń: 45
Punkt pierwszej pomocy, przygotowany specjalnie dla zakładów przemysłowych oraz produkcyjnych umożliwia szybkie i profesjonalne przeprowadzenie wszelkich czynności ratunkowych w przypadku zaistnienia nieszczęśliwego wypadku. Gwarantuje również właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
Przeczytaj całość

Wyposażenie do apteczki

23-12-2016Wyświetleń: 65
Właściwy dobór materiałów opatrunkowych to podstawa dobrze skompletowanej apteczki pierwszej pomocy, w której nie może zabraknąć jałowych kompresów, plastrów opatrunkowych oraz przylepców do zabezpieczania opatrunków. Bardzo ważna i niezastąpiona, szczególnie w przypadku zwichnięć stawów wchodzących w skład kończyn górnych,  jest chusta trójkątna, z której szybko można wykonać podwieszający i zabezpieczający rękę temblak.
Przeczytaj całość

ZPP typ C - profesjonalny zestaw do dużego zakładu

20-12-2016Wyświetleń: 64
Zestaw Pierwszej Pomocy typu C to dobrze przygotowana stalowa walizka, odporna na uderzenia i wytrzymała,  z niezbędnym wyposażeniem medycznym, przeznaczonym do szybkiego przeprowadzenia czynności ratowniczych oraz profesjonalnego zabezpieczenia miejsca zdarzenia.
Przeczytaj całość

Wygodny pomiar temperatury

13-12-2016Wyświetleń: 63
Termometr bezdotykowy to bardzo wygodne urządzenie, przy pomocy którego niezwykle szybko i w bezkontaktowy sposób można zmierzyć temperaturę ciała. Doskonale sprawdza się, zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi, ze względu na możliwość szybkiego otrzymania wyniku oraz wielofunkcyjność urządzenia.
Przeczytaj całość

Masażer Beurer FM 60 - ulga nie tylko dla stóp

09-12-2016Wyświetleń: 60
Masażer to ciekawy pomysł na prezent. Pomaga się odprężyć i zrelaksować w domowym zaciszu, bez konieczności umawiania się na spotkania z masażystą, rezerwowania terminów, wychodzenia z domu i wydawania dodatkowych pieniędzy. Ogromną zaletą jest to, że można z niego korzystać  w każdej wolnej chwili lub gdy tylko ma się ochotę na masaż. 
Przeczytaj całość

Pulsoksymetr na palec

06-12-2016Wyświetleń: 101
Pulsoksymetr to nieinwazyjne urządzenie, przy pomocy którego w szybki i bezbolesny sposób można sprawdzić w jakim stopniu hemoglobina nasycona jest tlenem oraz dokonać pomiaru tętna.
Przeczytaj całość

Intec Cirro - praktyczny inhalator rodzinny

02-12-2016Wyświetleń: 77
Właściwie dobrany inhalator to podstawa skutecznej inhalacji. Dlatego zastanawiając się nad zakupem tego typu urządzenia, nie należy sugerować się jedynie ceną. Dobrze wybrany i prawidłowo użytkowany inhalator może dobrze nam służyć przez okres wielu lat.
Przeczytaj całość

Model noworodka - praktyczna nauka pielęgnacji

29-11-2016Wyświetleń: 59
Model, który w niezwykle realistyczny sposób odzwierciedla fizjonomię noworodka to doskonała propozycja dla szkół rodzenia oraz szkół medycznych, prowadzących zajęcia z zakresu pielęgnacji tak małych dzieci, wymagających przecież szczególnej troski oraz opieki.
Przeczytaj całość

Kołnierz ortopedyczny

25-11-2016Wyświetleń: 62
Kołnierz ortopedyczny to orteza służąca do unieruchomienia kręgosłupa w jego szyjnym odcinku, stosowana w ratownictwie medycznym oraz w lecznictwie i rehabilitacji, w przypadku zmian zwyrodnieniowych oraz schorzeniach mięśni.
Przeczytaj całość

Jak się szybko rozgrzać

15-11-2016Wyświetleń: 79
Za oknami chłód, a w naszej ofercie coś na rozgrzewkę, cieplutkie i bardzo przyjemne w dotyku rozgrzewające koce do otulenia ciała,  buty wygrzewające stopy oraz praktyczne poduszki elektryczne, które szybko ocieplą po powrocie z jesiennego spaceru, pobudzą krążenie i pomogą pozbyć się nieprzyjemnego uczucia chłodu.
Przeczytaj całość

Jedno urządzenie - cztery zadania

10-11-2016Wyświetleń: 77
Praktyczne urządzenie łączące w sobie cztery niezwykle istotne funkcje, które mogą okazać się przydatne w czasie podróży. Nie zajmuje wiele miejsca, a warto żeby było na wyposażeniu każdego pojazdu.
Przeczytaj całość

Primedic Heartsave AED - defibrylator najprostszy w obsłudze

08-11-2016Wyświetleń: 62
Primedic Heartsave AED to sprzęt najwyższej klasy, niezawodny półautomatyczny defibrylator, nowoczesny i prosty w obsłudze. Wyposażony w 6-letnią, nieładowalną baterię, która zapewnia możliwość wykonania do 200 wyładowań. Bateria posiada wskaźnik informujący o aktualnym poziomie energii.
Przeczytaj całość

Wygodna torba lekarska

28-10-2016Wyświetleń: 124
TRM-58, to niezwykle praktyczna i poręczna torba lekarska. Wykonana z mocnego, wysokogatunkowego materiału, który wykazuje dużą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowany materiał jest również mało podatny na zabrudzenia i działanie wilgoci, a przy tym łatwy do utrzymania w czystości.
Przeczytaj całość

Trener balansowy - ćwicz koordynację

25-10-2016Wyświetleń: 78
Trener balansowy, to proste urządzenie, przy pomocy którego możemy poprawić koordynację ruchową oraz zwiększyć percepcję naszego ciała. Ogromną zaletą jego posiadania, jest możliwość wykonywania ćwiczeń, samodzielnie w domu, w dowolnym i najbardziej odpowiadającym nam czasie.
Przeczytaj całość

Termometr bezdotykowy - skuteczny i higieniczny

21-10-2016Wyświetleń: 101
Termometr bezdotykowy, to urządzenie, które w ciągu ostatnich kilku lat stało się niezwykle popularne. Pierwsze termometry tego typu były wprawdzie dosyć drogie więc nie każdy mógł sobie na taki zakup pozwolić. Obecnie, dobrej jakości termometr bezdotykowy, można kupić w niewygórowanej i przystępnej cenie.
Przeczytaj całość

Pobudzające chusteczki

18-10-2016Wyświetleń: 136
Pobudzające chusteczki, to idealny produkt dla osób, które potrzebują szybkiego przypływu energii, a nie chcą spożywać, szkodzących wątrobie i bogatych w kalorie, napojów energetycznych lub sporej ilości kawy. Chusteczki zostały nasączone substancją, której struktura oparta została na składzie podobnym do soli trzeźwiących. Dlatego też ich działanie jest bardzo skuteczne.
Przeczytaj całość

Zoll - elektroda z czujnikiem siły nacisku

14-10-2016Wyświetleń: 77
Defibrylator ZOLL, wyróżniają stosunkowo niskie koszty związane z użytkowaniem, a przy tym długi okres przydatności elektrod do wykorzystania. Najwyższej jakości elektroda reanimacyjna, do defibrylatora ZOLL, wyposażona w czujnik siły nacisku, to dodatkowa pomoc i instrukcja dla osoby biorącej udział w akcji ratunkowej.
Przeczytaj całość

Maseczka na szkolenia

11-10-2016Wyświetleń: 109
Każde szkolenie, przede wszystkim powinno być bezpieczne dla uczestników. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć na manekinach, należy zaopatrzyć się w ochronne maseczki. Stosowanie ich chroni przed zakażeniami krzyżowymi oraz zabezpiecza używany do ćwiczeń sprzęt.
Przeczytaj całość

Apteczka biurowa

07-10-2016Wyświetleń: 101
Apteczka typu TOP 10, z maseczką do sztucznego oddychania, to produkt, który wręcz idealnie nadaje się do biura. Jej niewielki rozmiar oraz specjalnie przygotowany stelaż, sprawiają, że bez większego problemu można ją zawiesić, nawet w niewielkim pomieszczeniu.
Przeczytaj całość

Szyna chroniąca palec

04-10-2016Wyświetleń: 135
Lekkie, łatwe do formowania i zakładania szyny, stosowane w przypadku kontuzji, do których doszło w obrębie palca. Stanowią pierwszą ochronę w przypadku złamań, stłuczeń i innych uszkodzeń, jak zerwanie napinacza palca, przemieszczenie kości oraz inne rany o dużej głębokości. Zabezpieczają palec przed przypadkowym uderzeniem, również w trakcie leczenia, już po przebytej operacji.
Przeczytaj całość

Little Anne - dobra jakość w niskiej cenie

30-09-2016Wyświetleń: 97
Sprzęt szkoleniowy, w miarę możliwości, powinien służyć przez dłuższy okres czasu, być niezawodny.  Little Anne, to sprawdzony fantom, niezbędny w czasie prowadzenia szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Przeczytaj całość

Na sportowo i bezpiecznie

27-09-2016Wyświetleń: 92
Apteczka pierwszej pomocy, stanowiąca podstawowe zabezpieczenie medyczne, powinna być właściwie skompletowana i dobrze oznakowana. Najlepiej jest umieścić  ją w stałym miejscu, żeby w razie wypadku, nie tracić czasu na poszukiwania.
Przeczytaj całość

Water jel - szybka ulga w oparzeniu

23-09-2016Wyświetleń: 100
Water Jel, umieszczony w lekkiej i praktycznej buteleczce lub jednorazowej saszetce, to doskonała propozycja na niewielkie oparzenia. Żel jest całkowicie bezwonny oraz  przejrzysty. Bezpieczny w stosowaniu, gdyż nie wywołuje uczuleń. Nie brudzi też skóry.
Przeczytaj całość

Apteczka szkolno - wycieczkowa

20-09-2016Wyświetleń: 172
Apteczka szkolna 2, to idealny produkt, który doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju wyjazdach i wycieczkach. Polecany, jako podstawowe zabezpieczenie medyczne nie tylko do szkół, ale również do przedszkoli.
Przeczytaj całość

Irygator - alternatywa dla nitki dentystycznej

16-09-2016Wyświetleń: 133
Irygatory dentystyczne, które od jakiegoś czasu są obecne na rynku, z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne nitki dentystyczne. Oczyszczają one przestrzenie międzyzębowe za pomocą strumienia wody lub specjalnego płynu dentystycznego, płynącego pod ciśnieniem.
Przeczytaj całość

Stabilizacja złamań

13-09-2016Wyświetleń: 140
Zgodnie z zasadami, które obowiązują przy zabezpieczaniu  obrażeń układu kostno-stawowego, należy zawsze unieruchomić złamaną kość, razem z sąsiadującymi stawami. Kończyna powinna być pozostawiona w zastanej pozycji. Do tego celu idealnie nadają się szyny Kramera.
Przeczytaj całość

Bezpieczny autobus

09-09-2016Wyświetleń: 122
Profesjonalny i zaufany przewoźnik dba o to, żeby dowieźć swoich pasażerów do celu komfortowo, wygodnie i terminowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Powinien więc zapewnić właściwy nadzór techniczny nad używanymi pojazdami oraz zatrudnić kompetentnych, doświadczonych i odpowiedzialnych kierowców, a ponadto, umieścić w używanych środkach lokomocji podstawowe zestawy środków medycznych do udzielenia pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Codofix - dla wygodnego podtrzymania opatrunku

06-09-2016Wyświetleń: 138
Niezwykłą wygodę stosowania i łatwość zakładania, codofixy zawdzięczają przede wszystkim temu, że występują w formie przygotowanego, uformowanego już rękawa, który szybko można nasunąć na opatrywane miejsce. Doskonale sprawdzają się jako podtrzymanie opatrunków, zastępując tradycyjne bandaże. Ich zakładanie jest łatwiejsze i szybsze, zwłaszcza dla osób nie mających w tej kwestii wprawy.
Przeczytaj całość

Ratunek dla serca

02-09-2016Wyświetleń: 118
Nagłe zatrzymanie krążenia może wystąpić w każdym momencie i w każdym miejscu, często bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych. Stanowi ono ogromne zagrożenie dla życia, dlatego bardzo ważna jest szybka i właściwa reakcja osób, będących świadkami zaistniałego zdarzenia.
Przeczytaj całość

Omron M3 - prosty, szybki i wiarygodny pomiar ciśnienia

30-08-2016Wyświetleń: 101
W Polsce, w dość szybkim tempie,  rośnie liczba osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze. Choroba ta, stanowi niezwykle poważny problem, gdyż nie leczona, pozostawiona bez kontroli jest jednym z czynników ryzyka udaru mózgu. Przyczynia się również do uszkodzenia tak ważnych narządów jak nerki, mięsień sercowy czy też oczy.
Przeczytaj całość

Szybka, trwała i skuteczna ochrona

26-08-2016Wyświetleń: 124
Akutol Spray to opatrunek, dzięki któremu szybko i skutecznie ochronimy zranienie, bez konieczności przyklejania plastra. Opatrunek ten, szczególnie ceniony jest przez energiczne i aktywne osoby. Doskonale sprawdza się u dzieci, które ze względu na swoją niezwykłą ciekawość otaczającego świata i ponadprzeciętną ruchliwość, często ulegają drobnym wypadkom.
Przeczytaj całość

Super Safety Plus - wszystko pod ręką

23-08-2016Wyświetleń: 113
Apteczka samochodowa Super Safety Plus, stanowi niezwykle praktyczny i dobrze przygotowany zestaw niezbędnego sprzętu. Oprócz podstawowego składu, który przewiduje stosowana w Unii, niemiecka norma DIN 13164 PLUS, dodatkowo wyposażona została w trójkąt ostrzegawczy oraz odblaskową kamizelkę.
Przeczytaj całość

Lampy na podczerwień

19-08-2016Wyświetleń: 106
Lampy na podczerwień z powodzeniem używane są w medycynie, kosmetyce oraz w czasie zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych. Ich terapeutyczne działanie wynika z emitowanego promieniowania elektromagnetycznego, które wnika w głąb tkanek przyczyniając się do ich znacznie lepszego ukrwienia.
Przeczytaj całość

Saszetka z maseczką - szybki ratunek

12-08-2016Wyświetleń: 151
Maseczka, ustnik do sztucznego oddychania w saszetce to rewelacyjny, a przy tym niezastąpiony produkt, który warto mieć zawsze pod ręką. Jest to bardzo istotne, ponieważ w każdej chwili ktoś może potrzebować naszej pomocy.
Przeczytaj całość

Jedna bransoletka, a wiele zastosowań

09-08-2016Wyświetleń: 142
Godna polecenia bransoletka, która charakteryzuje się wszechstronnym działaniem.  Praktyczna i bardzo estetycznie wykonana, dostępna w czterech ciekawych kolorach. Idealny i niezawodny produkt na lato.
Przeczytaj całość

Wtyczka elektro - dom wolny od komarów

05-08-2016Wyświetleń: 119
Komary występują na całym świecie, w przeogromnej ilości gatunków. Dla człowieka uciążliwe są jedynie samice. To ich złowrogie bzyczenie i swędzące ukąszenia spędzają sen z powiek w czasie letnich nocy i uprzykrzają wypoczynek nad wodą oraz wieczorne spotkania przy ognisku.
Przeczytaj całość

Apteczka Vera 5

29-07-2016Wyświetleń: 130
Apteczka Vera 5 to mała, praktyczna apteczka, która posiada pełen zestaw środków, niezbędnych do opatrywania różnego rodzaju skaleczeń, zadrapań i drobnych urazów. Taki mały i podstawowy, podręczny pakiet dla każdego, wyposażony według normy DIN 13167.
Przeczytaj całość

Burn Tec - szybka ulga w oparzeniach

25-07-2016Wyświetleń: 121
Do poparzenia ciała dochodzi na skutek działania na skórę wysokiej temperatury, której źródłem może być ogień, wrzątek, para wodna, substancje chemiczne lub powstały łuk elektryczny. W zależności od rozległości poparzonego obszaru ciała, oparzenia dzielą się na lekkie, średnie oraz ciężkie. Natomiast w zależności od głębokości, na jakiej uszkodzona została tkanka skórna, mamy do czynienia z 4-stopniową skalą poparzeń.
Przeczytaj całość

Torba TRM 50, pojemna i praktyczna

22-07-2016Wyświetleń: 145
Wygodna, mocna i właściwie przygotowana torba do przenoszenia sprzętu medycznego umożliwia szybkie działanie w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy, można w niej również przechowywać i przenosić sprzęt potrzebny w czasie wizyt domowych.
Przeczytaj całość

Mały zestaw do noszenia przy pasku

19-07-2016Wyświetleń: 125
Saszetka osobisty zestaw pierwszej pomocy,  to dobrze przygotowana, praktyczna i poręczna apteczka, którą można przyczepić do paska i wygodnie nosić przy sobie. Właśnie dlatego jest idealną i chętnie kupowaną apteczką na wszelkiego rodzaju wakacyjne wędrówki, wypady w plener oraz rajdy rowerowe, podczas których stanowi podstawowe zabezpieczenie medyczne.
Przeczytaj całość

Gotowy zestaw do płukania oka

15-07-2016Wyświetleń: 115
Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem, do gier i zabaw na nadmorskich plażach, w lesie i nad jeziorem. Właśnie w czasie szaleństw na plaży, szczególnie u dzieci, łatwo może dojść do zaprószenia oka piaskiem lub dostania się do niego mniejszego owada.
Przeczytaj całość

Poduszka nie tylko na podróże

08-07-2016Wyświetleń: 123
Długie podróże, mimo swojego uroku, zazwyczaj są jednak dość męczące i trudne do przetrwania. Wyruszamy ze sporą dawką pozytywnej energii, ale z czasem zaczyna jej już ubywać. Pojawia się znużenie i senność, zaczynają drętwieć trzymane cały czas w jednej pozycji nogi, boli kark. Zaczynamy się niecierpliwić i liczyć kilometry, które pozostały do osiągnięcia celu.
Przeczytaj całość

Masażery - dla relaksu i odprężenia

01-07-2016Wyświetleń: 91
Właściwie dobrany masażer będzie dobrą inwestycją dla osób, które lubią masaż w domowym zaciszu lub po prostu nie mają czasu, czy też środków, na regularne odwiedzanie masażysty. Jednorazowy zakup dobrego sprzętu okazuje się w tym przypadku bardziej ekonomiczny, zarówno pod względem finansowym, jak również czasowym.
Przeczytaj całość

Szybkie i skuteczne usunięcie kleszcza

28-06-2016Wyświetleń: 89
Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje, a wraz z nimi realizacja planów urlopowych i rodzinne wyjazdy, górskie wycieczki, harcerskie obozy. Pełni radości pakujemy, co niezbędne i ruszamy w drogę, z nadzieją na udany wypoczynek. Życzymy żeby wszyscy dotarli na miejsce szczęśliwie, żeby pogoda dopisała, żeby udało się nabrać sporej dawki pozytywnej energii na kolejny pracowity rok.
Przeczytaj całość

Praktyczna apteczka do każdej firmy

24-06-2016Wyświetleń: 115
Apteczka ścienna metalowa, zamykana na zamek i wyposażona zgodnie z normą DIN 13157 PLUS, określającą rodzaj materiałów opatrunkowych, z uwględnieniem ich ilości niezbędnej do udzielenia pierwszej pomocy w zakładzie pracy, biurze, sklepie czy też na terenie szkoły.
Przeczytaj całość

Fantom Brayden - nowoczesność i trwałość

21-06-2016Wyświetleń: 106
Czynne i świadome uczestnictwo w zajęciach znacznie przyspiesza proces zapamiętywania materiału i przekłada się na skuteczność nauki. Zajęcia praktyczne pozwalają potwierdzić stopień zrozumienia przekazanej teorii i sprawić, że po którymś z kolei ćwiczeniu, zadania wykonywane są mechanicznie, bez zastanawiania się na sposobem ich przeprowadzenia.
Przeczytaj całość

Wygodny zestaw - apteczka z kołnierzem

17-06-2016Wyświetleń: 145
Odpowiedni dobór materiałów medycznych i środków opatrunkowych,  wchodzących w skład apteczki stanowi o możliwości szybkiego udzielenia pierwszej pomocy medycznej w razie wypadku przy pracy. Dobrze przygotowana apteczka zawiera sprzęt wymagany ze względu na specyfikę pracy oraz niebezpieczeństwa, z którymi może spotkać się pracownik na danym stanowisku.
Przeczytaj całość

Brelok z kartą I-C-E

14-06-2016Wyświetleń: 130
Bardzo ważnymi informacjami dla ratowników są wszelkie dane o stanie zdrowia poszkodowanego, o ewentualnych alergiach oraz o lekach, które na stałe są przez niego przyjmowane. Informacje te w najprostszy sposób można uzyskać kontaktując się z członkiem rodziny poszkodowanego lub inną bliską i najbardziej zorientowaną osobą.
Przeczytaj całość

Zestaw pierwszej pomocy do firmy

10-06-2016Wyświetleń: 111
Każdy pracodawca zobowiązany jest stosownym rozporządzeniem, wynikającym z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, żeby zapewnić wszystkim pracownikom szybki i sprawny dostęp do środków medycznych niezbędnych do udzielenia pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Maseczka typu pocket

03-06-2016Wyświetleń: 137
Maseczka do sztucznego oddychania winna być jednym z podstawowych elementów nie tylko zestawów przygotowanych dla ratowników ale każdej apteczki, zarówno stanowiącej wyposażenie firmy, jak i tej samochodowej. Trudno prawidłowo przeprowadzić zabieg sztucznego oddychania bez jej udziału.
Przeczytaj całość

Bezpieczny środek transportu - apteczka autobusowa

31-05-2016Wyświetleń: 87
Posiadanie apteczki pierwszej pomocy w środku transportu umożliwia szybkie udzielenie pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Apteczka może okazać się pomocna nie tylko w przypadku zaistnienia wypadku komunikacyjnego. Serdecznie polecamy nowość w naszym sklepie medycznym, jaką jest dobrze przygotowana apteczka autobusowa.
Przeczytaj całość

Gdy wybuchnie pożar

27-05-2016Wyświetleń: 117
Pożar może zdarzyć się praktycznie wszędzie. Przyczyny jego powstawania mogą być naturalne, jak uderzenie pioruna. Mogą również wynikać z zaniedbań w wykonaniu lub eksploatacji instalacji elektrycznych, nie stosowania się do przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej czy umyślnego albo przypadkowego zaprószenia ognia.
Przeczytaj całość

My się kleszcza nie boimy...

23-05-2016Wyświetleń: 124
Temat kleszczy powrócił, jak co roku o tej porze. Zrobiło się ciepło, a pasożytnicze pajęczaki,  zachęcone sprzyjającą pogodą, obudziły się i wyszły na żer.  Zaczęły pojawiać się w lasach, parkach, miejscach trawiastych oraz takich, w których występuje roślinność krzewiasta.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna - żeby wyjazd był bezpieczny

20-05-2016Wyświetleń: 104
Na wyjazdy, na wycieczki polecamy przenośną apteczkę turystyczną wykonaną z mocnego materiału wodoodpornego, wytrzymałego mechanicznie i trudnego do przetarcia. Zachęcamy do jej zakupu zarówno osoby prywatne, jak również wszelkiego rodzaju ośrodki i firmy organizujące wyjazdy grupowe.
Przeczytaj całość

Dobroczynna kofeina

17-05-2016Wyświetleń: 104
Cellulit spędza sen z powiek niejednej kobiecie, gdyż sprawia że zaatakowane nim miejsca przyjmują nieatrakcyjny wygląd. Nie należy się więc dziwić, że zaczynamy robić wszystko żeby zapobiec jego powstawaniu oraz zminimalizować widoczne już efekty.
Przeczytaj całość

Żel z zieloną harbatą - wzmacnia, oczyszcza i wyszczupla

13-05-2016Wyświetleń: 108
Gorąco polecamy kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz masażu, które niedawno pojawiły się w ofercie naszego sklepu. Stosowanie ich przynosi zadowalające efekty w walce z cellulitem, pobudza krążenie krwi, relaksuje skórę, odżywia ją oraz wspomaga proces usuwania nagromadzonych toksyn.
Przeczytaj całość

Skarpetki zdrowotne - nowość w ofercie

10-05-2016Wyświetleń: 128
Serdecznie polecamy nowość, która pojawiła się w kolekcji skarpetek zdrowotnych Deomed, czyli skarpetki Smart SeaCell. Zostały one wzbogacone zawartością cynku oraz dodatkiem alg morskich. W ich przygotowaniu kierowano się, jak zwykle cennymi uwagami fizjoterapeutów, lekarzy oraz pacjentów.
Przeczytaj całość

Fantom do nauki resuscytacji

06-05-2016Wyświetleń: 128
Fantomy okazują się niezbędne do prawidłowej nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki ich wykorzystaniu każda ucząca się osoba ma możliwość przećwiczenia wszystkich koniecznych czynności ratunkowych oraz wypracowania odpowiednich nawyków.
Przeczytaj całość

Latarka ratunkowa - praktyczne urządzenie 4w1

29-04-2016Wyświetleń: 119
Latarka ratunkowa życia to sprzęt godny uwagi, którego głównymi atutami są przystępna cena oraz wielofunkcyjność. Dla wygodny użytkownika połączono w nim aż cztery przydatne funkcje: latarki, noża do przecinania pasów, młotka do zbijania szyb oraz sygnalizatora świetlnego.
Przeczytaj całość

Mały poręczny inhalator

26-04-2016Wyświetleń: 147
Inhalator membranowy Mesh jest ciekawą nowością na rynku inhalatorów, gdyż łączy ultradźwiękową metodę inhalacji z możliwością aplikacji wszystkich leków, które normalnie wymagały zastosowania tradycyjnych inhalatorów tłokowych. Został pod tym kątem dokładnie przebadany, a wyniku przeprowadzonych testów potwierdzono, że urządzenie nie generuje ciepła  mogącego wpływać na zmianę struktury molekularnej leków.
Przeczytaj całość

Z dala od komara - praktyczna opaska ostraszająca owady

22-04-2016Wyświetleń: 158
Wszędobylskie komary mogą nam uprzykrzyć nawet najmilszy wyjazd. Chętnie czekają na ścianach domku lub namiotu na najbardziej sprzyjającą okazję żeby skosztować trochę naszej krwi. W nocy ich charakterystyczne bzyczenie szybko spędza sen z powiek. Zapalamy światło i rozpoczynamy przeglądanie ścian w celu wytropienia miejsca, w którym się schowały.
Przeczytaj całość

Little Family - praktyczny zestaw szkoleniowy

19-04-2016Wyświetleń: 148

Laerdal Little Family to niezwykle praktyczny zestaw 3 fantomów szkoleniowych w różnych przedziałach wiekowych. Pokazuje różnice budowy anatomicznej,
które wynikają z wieku człowieka i umożliwia profesjonalną naukę właściwego sposobu postępowania w czasie udzielania pierwszej pomocy.

Przeczytaj całość

Praktyczna pompka - szybko usunie kleszcze

15-04-2016Wyświetleń: 162

Razem z nadchodzącą wiosną rozpoczął się sezon na kleszcze. Czas aktywności tych pasożytniczych pajęczaków w ostatnich latach znacznie się wydłuża
i przypada na okres od kwietnia do października. Jest to związane z brakiem mroźnych zim oraz ociepleniem się klimatu.

Przeczytaj całość

Apteczka – zawsze i wszędzie potrzebna jest

12-04-2016Wyświetleń: 105
Dobrze zaopatrzona apteczka, trzymana nie na najwyższej półce, do której trzeba przystawiać drabinę, ale w zasięgu ręki w chłodnym i suchym miejscu, jest koniecznością w każdym domu, bez względu na to, czy mieszkają, czy nie mieszkają w nim dzieci ( istotne jednak, aby najmniejsi domownicy nie mieli do niej dostępu) .
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa Super Safety – praktyczny zestaw 3w1

08-04-2016Wyświetleń: 140
Sprzętem, który wymagany jest w każdym samochodzie jest trójkąt ostrzegawczy oraz w niektórych krajach Unii Europejskiej odblaskowa kamizelka ostrzegawcza.
Założenie takiej kamizelki jest wymagane przez każdą osobę, która opuszcza pojazd na autostradzie, drodze szybkiego ruchu oraz w warunkach słabej widoczności.
Przeczytaj całość

Apteczki na szkolne wycieczki

07-04-2016Wyświetleń: 151
Z myślą o wycieczkach szkolnych, zielonych szkołach oraz wszelkiego rodzaju wyjazdach dla dzieci przygotowane zostały bardzo wygodne apteczki w charakterystycznych plecaczkach. Można je założyć na ramię i w wygodny sposób przenosić, bez konieczności trzymania w rękach. Zawartość przygotowana została zgodnie z niemiecką normą DIN, która obowiązuje w krajach Unii Europejskiej.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy wyposażenie

30-11-2014Wyświetleń: 1449

Jak wyposażyć apteczkę pierwszej pomocy?

Każda apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, w którym znajdują się materiały niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Powinna być ona solidnie wykonana, utrzymana w czystości i umieszczona w widocznym, łatwo dostępnym miejscu. Należy też zadbać o jej odpowiednie oznakowanie – biały krzyż na zielonym tle lub czerwona gwiazda.

Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa przepisy

21-11-2014Wyświetleń: 878
            Polskie prawo pełne jest niezrozumiałych dla przeciętnego, logicznie myślącego człowieka paradoksów. Jeden z nich to przepisy dotyczące apteczek samochodowych. Brak obowiązku przewożenia apteczek pierwszej pomocy w samochodach osobowych wydaje się szokujący, wzbudza poważne – i całkowicie słuszne – kontrowersje. Dlaczego? Odpowiedzi należy szukać nie tylko w trosce o bezpieczeństwo ofiar wypadków drogowych, ale także w niespójności samych przepisów.
 
Przeczytaj całość

Rak piersi – komu grozi?

30-10-2014Wyświetleń: 561
Rak piersi zalicza się do grupy nowotworów, w której jednoznaczne ustalenie silnego czynnika powodującego zachorowanie nie jest możliwe. Istnieje jednak kilka czynników słabszych, mogących przyczynić się do podwyższenia ryzyka.
 
Przeczytaj całość

Reanimacyjne mity

30-10-2014Wyświetleń: 516
Wokół każdego tematu, prędzej czy później, narasta szereg mitów. Brak rzetelnej wiedzy sprzyja tworzeniu – czasem bardzo fantastycznych – wyobrażeń i domysłów, z których płyną nie zawsze zgodne z prawdą wnioski. Tak też stało się z pojęciami takimi jak reanimacja czy resuscytacja.
Przeczytaj całość

Defibrylatory dostępne dla każdego

18-10-2014Wyświetleń: 341
Defibrylatory to już nie tylko wyposażenie wyspecjalizowanych ekip ratowniczych. Teraz – dzięki zainstalowanym w coraz większej ilości miejsc publicznych zautomatyzowanym urządzeniom AED – każdy może uratować czyjeś życie w nagłym przypadku zatrzymania krążenia. 
Przeczytaj całość

Zestaw reanimacyjny – niezbędnik każdego ratownika medycznego

03-10-2014Wyświetleń: 411
Każda karetka reanimacyjna, wypadkowa, a także każda wyspecjalizowana grupa ratownicza bezapelacyjnie powinna być wyposażona w profesjonalny, odpowiednio skompletowany zestaw reanimacyjny. Należy przy tym pamiętać, by sprzęt był odpowiednio posegregowany, ponieważ umożliwi to szybsze i sprawniejsze udzielenie pomocy w każdej sytuacji.
Przeczytaj całość

Szyna Kramera, czyli jak unieruchomić złamanie

02-10-2014Wyświetleń: 436
Złamanie może wydarzyć się w każdych warunkach – w praktyce natomiast dochodzi do niego najczęściej w tych najtrudniejszych. Aby skutecznie pomóc poszkodowanemu, należy nie tylko wiedzieć, jakie kroki podjąć, ale także dysponować odpowiednim sprzętem.
Przeczytaj całość

Folia NRC – niezbędna w każdym zestawie pierwszej pomocy

01-10-2014Wyświetleń: 415
Folia NRC, koc ratunkowy, koc przeciwwstrząsowy, folia termiczna, folia izotermiczna – jakiejkolwiek nazwy by użyć na określenie tej cienkiej, metalizowanej płachty, niewątpliwym jest fakt, że stanowi ona niezbędne wyposażenie każdej apteczki czy zestawu ratunkowego. To dzięki niej można ochronić ofiarę wypadku przed przegrzaniem lub nadmierną utratą ciepła, które to często zagrażają zdrowiu, a nawet życiu poszkodowanego.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole

23-09-2014Wyświetleń: 397
„Każdy człowiek, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na nim. Odpowiedzialność jest tym większa, im młodszy jest podopieczny”
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc w nagłym wypadku

23-09-2014Wyświetleń: 398
Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i w jakich okolicznościach stanie się nagle jedyną osobą, która może udzielić pomocy poszkodowanemu
Przeczytaj całość

Anatomia i fizjologia

22-09-2014Wyświetleń: 335
Książki z dziedziny Anatomia i fizjologia powinny znaleźć się w księgozbiorze każdego przyszłego lekarza lub też ratownika medycznego, pielęgniarki itd.
Przeczytaj całość

Elektrody klipsowe

22-09-2014Wyświetleń: 290
Wysokiej jakości Elektrody klipsowe są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia badania EKG. Dzięki takiemu badaniu, diagnozowane są nieprawidłowości w pracy serca. To podstawowe badanie, które zawsze należy wykonać, w uzasadnionych przypadkach.
Przeczytaj całość

Elektrody przedsercowe

22-09-2014Wyświetleń: 281
Niezwykle ważnym, choć prostym i powszechnie wykonywanym badaniem jest EKG. Daje ono podstawową wiedzę lekarzom, jakie dalsze postępowanie wobec pacjenta należy zastosować.
Przeczytaj całość

Elektrody szczękowe

22-09-2014Wyświetleń: 291
Nowoczesne Elektrody szczękowe pozwalają na skuteczne przeprowadzenie badań weterynaryjnych. Badanie EKG daje wspaniałe możliwości diagnostyczne.
Przeczytaj całość

Fantom noworodka

22-09-2014Wyświetleń: 324
Świetnie sprawdzi się w szkołach rodzenia, ale też w prywatnych domach. Fantom noworodka pomoże w ćwiczeniu wszystkich istotnych czynności związanych z pielęgnacją.
Przeczytaj całość

Medycyna ratunkowa

22-09-2014Wyświetleń: 305
Udzielanie pierwszej pomocy na miejscu wypadku to cały szereg działań i czynności, które muszą być poprawnie skoordynowane i wykonane w prawidłowy sposób.
Przeczytaj całość

Żele antybakteryjne

22-09-2014Wyświetleń: 316
Eliminują do 99% wszystkich bakterii i zarazków bez potrzeby korzystania z wody w tym m.in wirus świńskiej grypy A/H1N1, Rotawirus, Salmonella, E. Coli.
Przeczytaj całość

Obuwie medyczne

20-09-2014Wyświetleń: 348
Obuwie medyczne powinno spełniać surowe wymagania co do jakości. Jest to ważne z różnych przyczyn. Chodzi nie tylko o komfort, ale i o bezpieczeństwo pracy.
Przeczytaj całość

Ortopedia

20-09-2014Wyświetleń: 323
Ortopedia to jeden z działów medycyny, który zajmuje się całym aparatem ruchu, sprawnością kończyn itd. Tak jak i w innych dziedzinach, wciąż udoskonalane są metody leczenia i profilaktyki.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc – filmy

20-09-2014Wyświetleń: 346
Udzielenie pierwszej pomocy osobie rannej jest obowiązkiem każdego człowieka. Wynika to nie tylko z nakazu sumienia i jest rozpatrywane nie tylko jako zagadnienie etyczne. Nieudzielnie pomocy to przestępstwo, zagrożone karą.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc – pliki

20-09-2014Wyświetleń: 315
Każdy lekarz, ratownik medyczny i inni pracownicy służb medycznych, muszą wciąż się dokształcać i udoskonalać swoje umiejętności. Dlatego z myślą o ich potrzebach w tym zakresie przygotowywanych jest mnóstwo wartościowych materiałów dydaktycznych tego tupu.
Przeczytaj całość

Radiologia

20-09-2014Wyświetleń: 290
Dziedziną wiedzy, która obecnie bardzo się rozwija, jest radiologia. Ta stosunkowo nowa gałąź medycyny jest ściśle związana z rozwojem najnowszych technologii. Wciąż powstają nowe metody badawcze i wprowadzane są różne udoskonalenia.
Przeczytaj całość

Torby dla pielęgniarek

19-09-2014Wyświetleń: 301
Bardzo ważnym elementem pracy każdej pielęgniarki jest szczególna dbałość o to, by zawsze w nienagannym porządku, pod ręką miała potrzebne akcesoria, niezbędne do wykonywania codziennych czynności.
Przeczytaj całość

Torby lekarskie

19-09-2014Wyświetleń: 312
Praca lekarza to duża odpowiedzialność. Trzeba być więc zawsze przygotowanym na różne sytuacje, jakie mogą spotkać nas w czasie wykonywania praktyki.
Przeczytaj całość

Ampulatoria

17-09-2014Wyświetleń: 314
Przechowywanie i przewożenie leków w odpowiednio uporządkowany sposób to absolutna podstawa bezpiecznego postępowania z nimi.
Przeczytaj całość

Defibrylatory treningowe

17-09-2014Wyświetleń: 373
Defibrylatory treningowe to sprzęt pozwalający ćwiczyć i doskonalić umiejętności prowadzenia reanimacji. Wytrzymałe i profesjonalne manekiny pozwalają na urealnienie działań oraz pozwalają opanować techniki udzielania pierwszej pomocy włącznie z masażem serca czy defibrylacją.
Przeczytaj całość

Elektrody do AED kliniczne

17-09-2014Wyświetleń: 323
Defibrylacja jest jedną z najskuteczniejszych metod pierwszej pomocy, która może być przeprowadzana nie tylko przez personel medyczny, lekarzy czy ratowników.
Przeczytaj całość

Pokrowce na szyny Kramera

17-09-2014Wyświetleń: 312
W każdej placówce medycznej muszą znajdować się różnego rodzaju sprzęty, od których jakości zależy w dużej mierze efektywność udzielanej pomocy.
Przeczytaj całość

Szyny Kramera w praktyce

17-09-2014Wyświetleń: 299
Klasyczny sposobem unieruchamiania kończyn, w przypadku stwierdzenia złamania lub zwichnięcia, czy też w sytuacji, gdy tylko występuje takie podejrzenie, są Szyny Kramera.
Przeczytaj całość

Fotele masujące

15-09-2014Wyświetleń: 310
Specjalnie zaprojektowane Fotele masujące to znakomity sposób na poprawienie sobie samopoczucia fizycznego oaz psychicznego na co dzień.
Przeczytaj całość

Krzesełka transportowe Kartsana

15-09-2014Wyświetleń: 315
Niezwykle ważne jest, by w czasie transportu osoby chorej, nie w pełni sprawnej, zachować dodatkowe środki ostrożności, oprócz tych, które są stosowane w stosunku do każdego pasażera.
Przeczytaj całość

Masażer na fotel

15-09-2014Wyświetleń: 318
Masowanie wybranych partii ciała ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla poprawy naszego samopoczucia i komfortu, ale też dla ogólnej kondycji ciała.
Przeczytaj całość

Masażer stóp

15-09-2014Wyświetleń: 303
Zmęczone, obolałe stopy to konsekwencja siedzącego trybu życia lub też spędzania mnóstwa czasu w pozycji stojącej, np. w czasie pracy.
Przeczytaj całość

Masażery z rączką

15-09-2014Wyświetleń: 315
Żyjemy w czasach, w których nieodłącznie towarzyszy nam stres. Spędzamy długie godziny przy biurkach w niewygodnych pozycjach lub przeciążamy mięśnie podczas pracy fizycznej. Często jednak nie mamy czasu lub pieniędzy na długie seanse w gabinetach masażu lub by wybrać się na basen, co pomogłoby odpocząć naszym mięśniom.
Przeczytaj całość

Masażery, sauny

15-09-2014Wyświetleń: 311
Masaż to nie tylko czysta przyjemność, to także działanie lecznicze i kosmetyczne. Specjalnie dobrana technika masowania pozwala osiągnąć znakomite efekty, jeśli chodzi o ukojenie dolegliwości bólowych, poprawę wyglądu skóry, nawet przy poważnych problemach typu cellulit czy rozstępy.
Przeczytaj całość

Otoskopy

15-09-2014Wyświetleń: 303
Nowoczesna medycyna wykorzystuje specjalistyczne, zaawansowane technologicznie urządzenia.
Przeczytaj całość

Respiratory

15-09-2014Wyświetleń: 283
Niezastąpione w codziennej praktyce lekarskiej Respiratory należą do podstawowych urządzeń, których nie może zabraknąć w żadnym szpitalu czy innej placówce medycznej.
Przeczytaj całość

Rezerwuary tlenu

15-09-2014Wyświetleń: 298
Najważniejszym, podstawowym zabiegiem, jaki jest wykonywany na miejscu wypadku u osób nie wykazujących czynności życiowych, jest resuscytacja.
Przeczytaj całość

Sauny kosmetyczne

15-09-2014Wyświetleń: 310
            Każdy dziś szuka szybkich i innowacyjnych rozwiązań jak ulepszyć te tradycyjne rozwiązania i znacznie je przyspieszyć. Dlatego także firmy kosmetyczne poszukują sposobów jak sprawić by zabiegi były szybkie, przynosiły efekty i nie wymagały pobytu w gabinetach kosmetycznych.
 
Przeczytaj całość

Sprzęt do masażu

15-09-2014Wyświetleń: 315
Tajniki masażu relaksacyjnego i zdrowotnego pozwalają profesjonalnym masażystom osiągną rewelacyjne rezultaty, jeśli chodzi o komfort i samopoczucie pacjenta.
Przeczytaj całość

Środki odkażające

15-09-2014Wyświetleń: 278
Dezynfekcja rąk i skóry jest podstawą w procesie higieny. Dzisiejsze środki odkażające są bardzo wysoko skuteczne, a dodatkowo działają bakteriobójczo (w tym na TbC), grzybobójczo i wirusobójczo (w tym na HIV i HBV).
Przeczytaj całość

Stabilizatory i ortezy

15-09-2014Wyświetleń: 294
Do wszelakich uszkodzeń ciała dochodzi niezwykle często. Nie potrzebujemy do tego niezwykle ciężkiego wypadku, ponoć do najtrudniejszych i najczęstszych uszkodzeń ciała dochodzi w domowym zaciszu w najmniej zagrożonym momencie.
Przeczytaj całość

Stetoskopy internistyczne

15-09-2014Wyświetleń: 301
Lekarz pierwszego kontaktu musi mieć w swoim gabinecie uniwersalne narzędzia medyczne, które pozwalają szybko i z dużym prawdopodobieństwem określić wstępnie przyczyny dolegliwości pacjenta.
Przeczytaj całość

Stoły do masażu

15-09-2014Wyświetleń: 313
Masaż to niezwykle trudna technika do nauki. Istnieją różne typy masażów od typowo relaksujących bądź kosmetycznych po lecznicze, które są niezwykle ważne w procesach regeneracji organizmów.
Przeczytaj całość

Stymulacja mięśni

15-09-2014Wyświetleń: 333
Żyjemy w czasach, w których ciało jest obiektem uwielbienia i pożądania. Dlatego większość osób poświęca dużo czasu i pieniędzy na dążenie do wyglądu idealnego, który zadowoli ich samych, a także zostanie dostrzeżony przez osoby postronne.
Przeczytaj całość

Szyny Palcowe

15-09-2014Wyświetleń: 289
Urazy zdarzają się wszystkim i małym i dużym, najczęściej w najmniej odpowiednim momencie i to w obrębie pojedynczych części ciała- palec u ręki czy stopy. O urazie mówi się wówczas gdy powierzchnia palcowa ulega przesunięciu, kiedy kość zmienia swoje ułożenie w torebce stawowej.
 
Przeczytaj całość

Szyny Sam Splint

15-09-2014Wyświetleń: 302
Medycyna to szeroka dziedzina, podobnie jak ratownictwo medyczne, które wciąż się rozwija i wprowadza nowy sprzęt ułatwiający pierwszą pomoc.
Przeczytaj całość

Szyny wyciągowe

15-09-2014Wyświetleń: 293
Złamania i uszkodzenia kończyn zdarzają się nagminnie, nikt nie jest w stanie się od tego uchronić. Kiedy zwichnięcie czy złamanie jest proste, bez komplikacji można z czyjąś pomocą dojechać do szpitala, problem pojawia się wówczas gdy złamania są poważne.
Przeczytaj całość

Urządzenia do stymulacji

15-09-2014Wyświetleń: 331
Nastały czasy, gdy aktywność fizyczna stała się bardzo popularna i ćwiczy niemal każdy. Jedni robią to dla utrzymania dobrej kondycji, inni dla zdrowia, a jeszcze inni dla idealnego ciała i wyglądu.
Przeczytaj całość

Wyroby przeciw żylakowe

15-09-2014Wyświetleń: 332
Żylaki to workowate lub wrzecionowate znaczne rozszerzenia żył. Towarzyszy mu ich wydłużenie i poskręcanie. Występują one zazwyczaj u osób powyżej 40 roku życia, co nie znaczy, że nie mogą wystąpić u osób znacznie młodszych.
Przeczytaj całość

Zestawy do intubacji

15-09-2014Wyświetleń: 312
Profesjonalnie wykonane, zaprojektowane ze szczególną starannością Zestawy do intubacji to nieoceniona pomoc w przypadku pacjentów, wymagających podjęcia działań ratunkowych w wielu sytuacjach.
Przeczytaj całość

Alkomat pod ręką

13-09-2014Wyświetleń: 311
Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Niestety nie każdy jest w stanie w stu procentach ocenić, czy jest w pełni trzeźwy.
Przeczytaj całość

Aparaty do terapii bezdechu sennego

13-09-2014Wyświetleń: 319
Wbrew powszechnym opiniom, bezdech senny to poważna dolegliwość, która nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie osobie nim dotkniętej oraz jej bliskim, ale też może być symptomem istotnych zmian chorobowych lub też prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
Przeczytaj całość

Balkoniki

13-09-2014Wyświetleń: 298
W sytuacjach, gdy samodzielne poruszanie się sprawia problem, nie trzeba być wcale skazanym na leżenie w łóżku.
Przeczytaj całość

Fizjoterapia

13-09-2014Wyświetleń: 349
Cały zespół działań, związanych z medyczną rehabilitacją, nazywany jest określeniem fizjoterapia.
Przeczytaj całość

Glukometry

13-09-2014Wyświetleń: 288
Coraz więcej osób cierpi na cukrzycę. Została ona uznana za jedną z chorób cywilizacyjnych.
Przeczytaj całość

Odsysanie jadu

13-09-2014Wyświetleń: 349
Podczas wakacji, wycieczek czy zwykłych spacerów często dochodzi do ukąszeń owadów. Chociaż większość z nas stara się przed nimi zabezpieczyć, nie zawsze robimy to wystarczająco dokładnie i owady atakują.
 
Przeczytaj całość

Rękawiczki

13-09-2014Wyświetleń: 299
Rękawiczki medyczne to jeden z najczęściej używanych produktów, który zapobiega zakażeniom i pozwala na bezpieczne wykonywanie różnego rodzaju zabiegów i operacji.
Przeczytaj całość

Szczypce Magilla

13-09-2014Wyświetleń: 280
Szczypce Magilla to sprzęt, który znaleźć się musi w każdym szpitalu i gabinecie lekarskim, a także we wszystkich karetkach pogotowia.
Przeczytaj całość

Wagi

13-09-2014Wyświetleń: 326
Urządzenia pomiarowe takie jak wagi, znajdują zastosowanie w różnych okolicznościach. Istnieją wagi elektroniczne kuchenne, do mierzenia masy ciała, dziecięce i niemowlęce itd.
Przeczytaj całość

Wagi kuchenne

13-09-2014Wyświetleń: 289
Przygotowywanie niektórych dań wymaga precyzji, gdyż w przeciwnym razie, w przypadku niezachowania odpowiednich proporcji, nie uzyskamy efektu, o jaki nam chodzi.
Przeczytaj całość

Wagi medyczne

13-09-2014Wyświetleń: 290
Profesjonalne wagi medyczne to niezbędny element wyposażenia gabinetów lekarskich czy pielęgniarskich.
Przeczytaj całość

Akcesoria do glukometrów

12-09-2014Wyświetleń: 328
Cukrzyca to bardzo poważna choroba, która może solidnie uprzykrzyć życie. Jeżeli ktoś jest cukrzykiem, musi nieustannie kontrolować stan swojego zdrowia.
Przeczytaj całość

Kozetki

12-09-2014Wyświetleń: 342
W gabinecie lekarskim powinna panować przyjemna atmosfera. Dużym plusem jest ładny wystrój wnętrza i eleganckie meble.
Przeczytaj całość

Laryngoskopy

12-09-2014Wyświetleń: 333
To z pewnością jedne z najpopularniejszych lekarskich przyrządów. Laryngoskopy umożliwiają wejrzenie głęboko do krtani i ocenę jej stanu zdrowia.
Przeczytaj całość

Modele do badania piersi

12-09-2014Wyświetleń: 331
Wyglądają jak wierna kopia rzeźby „Piersi” Aliny Szapocznikow. Jednak nasze modele do badania piersi nie są artystycznym dziełem, lecz służą całkiem innym celom.
Przeczytaj całość

Modele narządów płciowych

12-09-2014Wyświetleń: 335
Fantomy dla lekarzy ginekologów i studentów, ale również dla przeciętnych Kowalskich i Nowaków. Stworzone w ten sposób, aby jak najwierniej odzwierciedlać oryginały.
Przeczytaj całość

Modele pielęgnacyjne

12-09-2014Wyświetleń: 330
Nikt nie lubi wizyt w szpitalu, szczególnie w roli osoby chorej. Jeżeli jednak się tam znajdziemy, to mamy prawo oczekiwać fachowej opieki ze strony personelu.
Przeczytaj całość

Nożyczki ratownicze

12-09-2014Wyświetleń: 317
Co należy do podstawowego wyposażenia apteczki medycznej? Bandaże, opatrunki, opaski, igły, nici, no i koniecznie nożyczki ratownicze!
Przeczytaj całość

Opaski dziane

12-09-2014Wyświetleń: 323
Założenie opatrunku na zranioną skórę to nie wszystko. Zawsze musisz upewnić się, że jest on dobrze przymocowany, nie spadnie i nie przesunie się.
Przeczytaj całość

Opaski elastyczne

12-09-2014Wyświetleń: 313
Najpopularniejsze i najczęściej stosowane w przypadku zranień. Kiedy stosować opaski elastyczne? Dla kogo je polecamy? Czym się charakteryzują?
Przeczytaj całość

Opaski stawów

12-09-2014Wyświetleń: 323
Uszkodzenia i zranienia stawów to nie przelewki! Warto zawsze mieć być przygotowanym na tak nieprzyjemną okoliczność.
Przeczytaj całość

Pionizator rehabilitacyjny

12-09-2014Wyświetleń: 359
Zaburzenia funkcji ruchowych u dzieci? To przykre, ale niestety zdarzają się takie przypadki. Podczas zabiegów rehabilitacyjnych maluchom z pewnością przyda się wsparcie.
Przeczytaj całość

Plaster z opatrunkiem

12-09-2014Wyświetleń: 310
Podstawową reakcją w sytuacji, gdy dochodzi do skaleczenia, czyli bardziej lub mniej głębokiego rozcięcia skóry, jest zastosowanie plastra.
Przeczytaj całość

Plastry

12-09-2014Wyświetleń: 310
Do podstawowego asortymentu, który znajduje się w każdej apteczce, należą plastry. W różnych kształtach i wielkościach, o rozmaitych dodatkowych funkcjach.
Przeczytaj całość

Poduszki

12-09-2014Wyświetleń: 454
Pewnie bardzo często po ciężkim dniu tylko marzyłeś o tym, aby przytknąć głowę do miękkiej poduszki. Poduszki nie tylko pomagają w wygodnym odpoczynku.
Przeczytaj całość

Przylepiec

12-09-2014Wyświetleń: 321
Do podstawowych elementów wyposażenia apteczki należą materiały opatrunkowe różnego typu, które sprawdzą się w rozmaitych okolicznościach.
Przeczytaj całość

Pulsoksymetry

12-09-2014Wyświetleń: 303
Zastanawiasz się, co to właściwie jest? To urządzenie może być bardzo przydatne w domu, gabinecie lekarskim i w karetce.
Przeczytaj całość

Pulsometr

12-09-2014Wyświetleń: 299
Jesteś maniakiem ćwiczeń i sportów wszelkiej maści? Ogromną przyjemność sprawia Ci intensywne bieganie?
Przeczytaj całość

Stetoskopy

12-09-2014Wyświetleń: 307
To jedne z podstawowych narzędzi diagnostycznych. Stetoskopy to te słuchawki z zimnym dyskiem, który lekarz przykłada do Twojej skóry.
Przeczytaj całość

Strzykawki

12-09-2014Wyświetleń: 322
Do podstawowych sprzętów medycznych należą z pewnością strzykawki. Służą one do różnych zdań.
Przeczytaj całość

Trening iniekcji

12-09-2014Wyświetleń: 309
Pewnie wiele razy przyjmowałeś lub przyjmowałaś zastrzyk. Czasem wystarczy sekunda, lekkie tylko ukłucie i już po wszystkim.
Przeczytaj całość

Wkładki ortopedyczne

12-09-2014Wyświetleń: 342
Twoje stopy krzyczą z bólu po całym dniu chodzenia w szpilkach? Wiele kobiet męczy się z powodu haluksów – deformacji kości stopy, która powstaje wraz z biegiem lat.
Przeczytaj całość

Zestawy ratownictwa medycznego

12-09-2014Wyświetleń: 289
Zestawy ratownictwa medycznego to wyspecjalizowane, starannie dobrane narzędzia niezbędne do niesienia pomocy potrzebującym, cierpiącym na obrażenia poważniejsze niż drobne rany czy urazy.
Przeczytaj całość

Zestawy uzupełniające

12-09-2014Wyświetleń: 279
Zestawy uzupełniające zostały stworzone z myślą o użytkownikach, korzystających już z zestawów pierwszej pomocy w torbach, walizkach lub walizkach ze stali nierdzewnej.
Przeczytaj całość

Chusty trójkątne

11-09-2014Wyświetleń: 333
Każda jednostka ratownicza, przyjeżdżająca na miejsce zdarzenia, musi mieć na wyposażeniu szereg niezbędnych elementów.
Przeczytaj całość

Codofixy

11-09-2014Wyświetleń: 337
Poprawne opatrzenie rany to bardzo odpowiedzialne zadanie. Jednak w przypadku konieczności udzielania pomocy osobie poszkodowanej, liczy się nie tylko poprawność wykonania opatrunku, lecz też szybkość naszych działań.
Przeczytaj całość

Fantom dziecięcy

11-09-2014Wyświetleń: 312
Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że wypadki chodzą po ludziach. Przytrafiają się nawet twardo stąpającym po ziemi dorosłym!
Przeczytaj całość

Fantom niemowlęcy

11-09-2014Wyświetleń: 283
Wkrótce zostaniesz rodzicem? Gratulacje! Przed Tobą jednak wiele wyzwań. Czy wiesz już, jak karmić niemowlaka? Jak go trzymać, przewijać, kąpać? Jak reanimować w sytuacji zagrożenia życia (takie też się zdarzają!)?
Przeczytaj całość

Fantomy do nauki intubacji

11-09-2014Wyświetleń: 324
Jesteś studentem medycyny? A może dopiero planujesz iść na studia medyczne? Z pewnością jednym z pierwszych zabiegów, które będziesz ćwiczyć, będzie intubacja.
Przeczytaj całość

Fantomy dziecka

11-09-2014Wyświetleń: 322
Bardzo ważna dla studenta medycyny jest dobra znajomość podstawowych zabiegów, które mogą uratować życie lub zdrowie małego dziecka.
Przeczytaj całość

Igły

11-09-2014Wyświetleń: 337
W przypadku działań ratowniczych, medycznych, niezbędne jest używanie różnego rodzaju praktycznych i bezpiecznych akcesoriów, które są łatwe w użyciu, a przynoszą znakomite efekty.
Przeczytaj całość

Kompres opatrunkowy jałowy

11-09-2014Wyświetleń: 407
Na wyposażeniu każdej apteczki musi się znaleźć szereg podstawowych, prostych, lecz bardzo przydatnych w wielu sytuacjach akcesoriów. Do nich bez wątpienia należy Kompres opatrunkowy jałowy.
Przeczytaj całość

Kompres opatrunkowy niejałowy

11-09-2014Wyświetleń: 327
Poprawne wyposażenie apteczki, znajdującej się czy to w domu, czy też w samochodzie, zabieranej ze sobą w podróż itd., to podstawowy sposób na uniknięcie poważnych problemów i komplikacji, gdy dojdzie do jakiegoś urazu.
Przeczytaj całość

Czym są zestawy ratownictwa medycznego OSP?

10-09-2014Wyświetleń: 307
Zestawy ratownictwa medycznego OSP to ważna sprawa dla każdego z nas, bo chociaż jest to set przeznaczony właśnie dla Ochotniczej Straży Pożarnej, to jednak jest to służba publiczna, której pomocy może potrzebować każdy z nas.
Przeczytaj całość

Materiały stomatologiczne

10-09-2014Wyświetleń: 326
Każdy, kto wybiera się do dentysty czy stomatologa ma na uwadze wybór gabinetu o najlepszej opinii oraz lekarza, który jest nie tylko wyspecjalizowany w swoim zawodzie, ale także delikatny.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc publikacja

10-09-2014Wyświetleń: 341
W dzisiejszych czasach obowiązujące w Polsce regulacje prawne narzucają obowiązek udzielenia pierwszej pomocy medycznej drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc – test

10-09-2014Wyświetleń: 330
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy. Jednakże, pomimo iż może to być decydujące dla uratowania życia drugiej osoby, to wciąż poziom wiedzy i świadomość Polaków w tym zakresie jest bardzo niewielka.
Przeczytaj całość

Stazy

10-09-2014Wyświetleń: 334
Stazy wykorzystuje się do wielu prostych zabiegów medycznych takich jak pobieranie krwi czy robienie zastrzyków. Nie są niezbędnym narzędziem, jednak znacznie ułatwiają pracę zarówno pielęgniarek, lekarzy, jak i ratowników medycznych
Przeczytaj całość

Uzupełnienie do zestawu PSP-R1 – jak ma wyglądać?

10-09-2014Wyświetleń: 333
Zestaw ratowniczy PSP- R1 to komplet urządzeń, narzędzi i innych przedmiotów, które mają na celu ratować zdrowie i życie człowieka. W związku z powyższym nie ma mowy o jakichkolwiek ustępstwach co do jakości tego sprzętu. Nie można czegoś pominąć, przeoczyć czy nie uzupełnić.

To powoduje, że należy zawsze dbać o to, by obok podstawowego wyposażenia zestawu PSP-RI zawsze znajdowało się Uzupełnienie do zestawu PSP-R1. Specjalne ustawy, które wypunktujemy w dalszej części artykułu określają dokładnie listę elementów, które mają wchodzić w skład takiego uzupełnienia na poziomie podstawowym. Poniżej przykładowo lista.
 
  • jednorazowa maska krtaniowa
  • jednorazowa rurka krtaniowa
  • jednorazowy wskaźnik CO2
  • opatrunek wentylowy
  • resuscytator pediatryczny
  • żel schładzający
  • okulary ochronne -
  • sól fizjologiczna
  • worek na amputowane części ciała
  • rękawice nitrylowe
 
Oczywiście każdy produkt musi być nowy, wysokiej jakości. Wyżej wymieniono elementy w liczbie pojedynczej, ale oczywistym faktem jest, że każdej pozycji powinno być w takim uzupełnieniu po kilka sztuk. Wszystko musi być zgodne z obowiązującymi normami – na naszej stronie znajdą właśnie Państwo takie kompletne zestawy, które możemy serdecznie polecić.
 

Uzupełnienie do zestawu PSP-R1 – na jakiej podstawie?

 
Uzupełnienie do zestawu PSP-R1 określono na podstawie załącznika nr 3 do Zasad Organizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wszystko zostało dokładnie przeanalizowane i 12.02.2013 r zatwierdzone przez Komendanta Głównego.

Kilka miesięcy później wprowadzono pewne poprawki do wyżej wymienionego dokumentu, z którymi to należy się zapoznać i bezzwłocznie do nich dostosować. W sieci internetowej można znaleźć bez najmniejszego problemu właśnie tego rodzaju dokumenty, w których są zawarte wszystkie potrzebne w tym temacie informacje. Pamiętajmy – od naszego przygotowania może zależeć czyjeś życie – nie możemy tego w żadnym wypadku zaniedbać.

Temblaki

09-09-2014Wyświetleń: 377
Do najczęściej spotykanych przypadków kontuzji, czy uszkodzeń ciała są urazy kończyn górnych, spowodowane różnego rodzaju wypadkami, czy uderzeniami.
Przeczytaj całość

Wata

09-09-2014Wyświetleń: 288
Środki opatrunkowe i higieniczne są narzędzia, które powinny znajdować się każdej nie tylko domowej apteczce, szpitalu, przychodni oraz w każdym publicznym obiekcie.
Przeczytaj całość

Butla tlenowa aluminiowa

08-09-2014Wyświetleń: 336
W wielu sytuacjach, gdy chodzi o ratowanie ludzkiego życia, przydać się może takie urządzenie, jak specjalistycznie zaprojektowana Butla tlenowa aluminiowa.
Przeczytaj całość

Jak wybrać odpowiedni inhalator?

08-09-2014Wyświetleń: 393
Inhalator to urządzenie służące do nebulizacji, czyli podawania leków oraz ich roztworów poprzez wdychanie powietrza. Zabieg ten wykonuje się w celach leczenia, profilaktyki oraz diagnostyki w przypadku chorób układu oddechowego. Dobry, odpowiednio dobrany inhalator pozwala na dostarczanie leku bezpośrednio do tych narządów, w których zaszły zmiany chorobowe.
Przeczytaj całość

Koncentratory tlenu dla pacjenta

08-09-2014Wyświetleń: 315
W placówkach medycznych potrzebny jest cały szereg niezbędnych akcesoriów, które dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji, pomagają w niezawodny sposób w udzielaniu ratunku osobom wymagającym pomocy.
Przeczytaj całość

Nawilżacz do butli tlenowej

08-09-2014Wyświetleń: 330
Stosowanie tlenoterapii w wielu sytuacjach ratuje zdrowie, a nawet życie. Każda placówka medyczna, czy też karetka pogotowia, musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt, czy to butle tlenowe, czy też koncentratory tlenu.
Przeczytaj całość

Apteczki szkolne

06-09-2014Wyświetleń: 341
Szkoła to miejsce wyjątkowo narażone na częste wypadki te lżejsze i te poważniejsze. Dzieciom brak rozwagi i często zdarza im się w trakcie zabawy się skaleczyć czy wyrządzić większą krzywdę.
Przeczytaj całość

Apteczki turystyczne

06-09-2014Wyświetleń: 335
W trakcie miesięcy letnich sezon wypraw turystycznych ma swoje epicentrum. W ramach urlopów odbywamy podróże dalsze i bliższe po mniej i bardziej przyjaznych terenach.
Przeczytaj całość

Elektrody do AED

06-09-2014Wyświetleń: 317
Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju masz obowiązek udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia drugiej osoby. Oczywiście powinien to być nie tylko obowiązek narzucony prawnie, lecz również samoświadomość oraz chęć pomocy.
Przeczytaj całość

Elektrody kliniczne do AED

06-09-2014Wyświetleń: 306
W dzisiejszych czasach udzielanie pierwszej pomocy przez osoby postronne nie jest czymś często spotykanym. Spowodowane jest to brakiem wiedzy, umiejętności, strachem, niskim poziomem wydedukowania w tym zakresie.
Przeczytaj całość

Gabloty i szafki do defibrylatora AED

06-09-2014Wyświetleń: 335
Obecnie edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest coraz większa i bardziej powszechna. Idą za tym nowe rozwiązania techniczne, w tym opracowywanie sprzętu, który może być wykorzystywany przez osoby bez wykształcenia medycznego.
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

06-09-2014Wyświetleń: 294
Doraźna pomoc w przypadku jakiegokolwiek urazu jest niezwykle ważna. Każda rana wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed zabrudzeniem i dostaniem się do wnętrza organizmu niebezpiecznych dla niego drobnoustrojów.
Przeczytaj całość

Czy defibrylator służy do reanimacji?

05-09-2014Wyświetleń: 496
Gdy pacjent umiera podczas reanimacji na miejscu wypadku, ratownicy bardzo często spotykają się ze sztandarowym zarzutem ze strony bliskich zmarłego: nie użyto defibrylatora. Czy są to jednak pretensje uzasadnione? Wiele osób nie wie, do czego służy defibrylator i myli go ze sprzętem obowiązkowo wykorzystywanym podczas akcji reanimacyjnej. Jest to podstawowy błąd, który warto sobie uświadomić.
Przeczytaj całość

Maski ratownicze

05-09-2014Wyświetleń: 301
W Twojej obecności zdarzył się ciężki wypadek. Poszkodowany stracił przytomność, nie oddycha i nie ma z nim kontaktu.
Przeczytaj całość

Dostęp doszpikowy

04-09-2014Wyświetleń: 321
Co zrobić, kiedy ktoś jest w krytycznym stanie, zagrażającym utratą życia? Podanie farmaceutyków bezpośrednie do układu krwionośnego i prowadzenie płynoterapii w tym momencie jest absolutnym priorytetem.
Przeczytaj całość

Artykuły medyczne

03-09-2014Wyświetleń: 338
To bardzo szeroki zbiór różnych produktów o różnym przeznaczeniu. Artykuły medyczne to podstawowe wyposażenie szpitali, przychodni, klinik i lekarskich gabinetów.
Przeczytaj całość

Ciśnieniomierze

03-09-2014Wyświetleń: 309
Kontrolowanie swojego ciśnienia krwi pomaga na bieżąco diagnozować swój stan zdrowia. Nawet nie wiesz, jak wiele możesz wyczytać z prawidłowo wykonanego pomiaru.
Przeczytaj całość

Noże do cięcia pasów

03-09-2014Wyświetleń: 316
W sytuacji zagrożenia życia, najważniejsza jest błyskawiczna reakcja. Do niebezpiecznych momentów bardzo często może dochodzić na drodze. Niestety, zdarza się, że dochodzi do zagrożenia życia i ważne jest, by umieć prawidłowo i szybko zareagować w takiej sytuacji. To może mieć niebagatelne znaczenie dla dalszych działań ratunkowych.
 
Przeczytaj całość

Odchudzanie – fitness

03-09-2014Wyświetleń: 331
W dzisiejszych czasach dbanie o nienaganny wygląd to konieczność. Oczywiście chodzi nie tylko o wymogi, jakie są nam stawiane przez świat mody. Chodzi przede wszystkim o nasze dobre samopoczucie i lepsze zdrowie.
Przeczytaj całość

Opatrunki na oparzenia

03-09-2014Wyświetleń: 307
W codziennym życiu jesteśmy wielokrotnie narażani na ryzyko niebezpiecznych poparzeń. Takie nieprzyjemne zdarzenia mogą nas spotkać zarówno we własnym domu - szczególnie w kuchni – jak i w miejscu pracy, w szkole itd.
Przeczytaj całość

Alektrody do AED

02-09-2014Wyświetleń: 323
Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju masz obowiązek udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia drugiej osoby.
Przeczytaj całość

Aparaty EKG

02-09-2014Wyświetleń: 326
Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele osób choruje na serce. Często słyszy się o śmierci na zawał. Niestety problemy z sercem dotyczą nie tylko ludzi starszych.
Przeczytaj całość

Elektrody kliniczne do defibrylatora AED

02-09-2014Wyświetleń: 343
W dzisiejszych czasach udzielanie pierwszej pomocy przez osoby postronne nie jest czymś często spotykanym. Spowodowane jest to brakiem wiedzy, umiejętności, strachem, niskim poziomem wydedukowania w tym zakresie.
Przeczytaj całość

Elektrody treningowe do AED

02-09-2014Wyświetleń: 319
Umiejętności udzielania pierwszej pomocy są w dzisiejszym czasach niezwykle ważne. Z jednej strony prawo narzuca nam obowiązek udzielenia pierwszej pomocy drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia.
Przeczytaj całość

Gabloty i szafki na AED

02-09-2014Wyświetleń: 361
Obecnie edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest coraz większa i bardziej powszechna. Idą za tym nowe rozwiązania techniczne, w tym opracowywanie sprzętu, który może być wykorzystywany przez osoby bez wykształcenia medycznego.
Przeczytaj całość

Materiały opatrunkowe

02-09-2014Wyświetleń: 328
W wielu codziennych sytuacjach jesteśmy narażeni na rozmaite urazy. Często dochodzi np. do przerwania ciągłości skóry. Wtedy liczy się szybka reakcja. Nawet niewielkie skaleczenie trzeba odpowiednio opatrzyć, by nie doszło do zakażenia czy innych powikłań.
Przeczytaj całość

Nosze

02-09-2014Wyświetleń: 314
Niezbędnym wyposażeniem karetek i śmigłowców ratowniczych są odpowiednio skonstruowane nosze. Tego typu sprzęt medyczny należy do podstawowych, służy bowiem nieocenioną pomocą w sytuacji, gdy rannego czy chorego należy w bezpieczny, ale też maksymalnie szybki sposób przetransportować do pojazdu ratowniczego, a następnie do szpitala.
Przeczytaj całość

Bieganie a odchudzanie

01-09-2014Wyświetleń: 337
Jak wspaniale jest się czuć dobrze we własnej skórze wie ten, który tak się czuje. A co z ludźmi, którzy nie należą do tego grona szczęśliwców? Rozpoczynają oni swą przygodę z bieganiem. Prawdą jest bowiem, że dominującym powodem, stanowiącym o popularności biegania jest walka ze zbędnym balastem, czyli tłuszczem i nadwagą. Otyłość (naturalnie pomijając osoby chore) nie wystawia dobrego świadectwa o człowieku. Przyczyniają się z kolei do obniżonej samooceny i złego samopoczucia.
 
Przeczytaj całość

Zestawy do konikotomii

01-09-2014Wyświetleń: 309
Specjaliści, ratujący na co dzień życie i zdrowie, muszą mieć na swoim wyposażeniu, w podręcznej torbie czy w karetce profesjonalne narzędzia.
Przeczytaj całość

Deska ortopedyczna czy nosze

28-08-2014Wyświetleń: 306
Deska ortopedyczna i nosze – należą do podstawowego wyposażenia ratowników medycznych. Służą do przenoszenia i transportu pacjentów: wynoszenia poszkodowanego z miejsca wypadku, wnoszenia do karetki, przewozu oraz przenoszenia z karetki do szpitala.
Przeczytaj całość

Kołnierz jednoczęściowy

28-08-2014Wyświetleń: 329
Gdy znajdujemy się w sytuacji gwałtownego wpływu sił zewnętrznych na nasze ciało, największą uwagę zawsze należy poświęcić kręgosłupowi i jego odcinkowi szyjnemu.
Przeczytaj całość

Maseczki do podawania tlenu

28-08-2014Wyświetleń: 332
W celu prawidłowego udzielania pomocy, ratownicy medyczni mają na swoim wyposażeniu różne akcesoria, które często są proste, a jednak potrafią pomóc uratować zdrowie czy nawet życie.
Przeczytaj całość

Odchudzanie skuteczne

28-08-2014Wyświetleń: 332
Stres, siedzący tryb życia, obowiązki rodzinne – jest wiele powodów, dla których przybieramy na wadze. Decydując się na odchudzanie, myślimy nie tylko o dobrym wyglądzie, ale też o zdrowiu.
Przeczytaj całość

Termometry medyczne

28-08-2014Wyświetleń: 336
W wielu sytuacjach zagrożenia zdrowia, najważniejsza, kluczowa może się wręcz okazać pierwsza reakcja. Każdy z nas musi posiadać więc podstawową wiedzę i umiejętności, dzięki którym może pomóc osobie wymagającej opieki medycznej.
Przeczytaj całość

Apteczka nie jedno ma imię

27-08-2014Wyświetleń: 405
Wypadek może zdarzyć się wszędzie, dlatego niezwykle ważne jest, by w każdym miejscu, w którym przebywają ludzie – w domach, zakładach pracy, miejscach publicznych, środkach transportu – znalazła się również odpowiednio wyposażona i łatwo dostępna apteczka pierwszej pomocy. Niejednokrotnie może ona przyczynić się do uratowania komuś życia.
Przeczytaj całość

Książki medyczne

27-08-2014Wyświetleń: 331
Czerpanie wiedzy z wiarygodnych, profesjonalnie opracowanych źródeł w takiej dziedzinie, jaką jest medycyna, to podstawa prawidłowego wykonywania zawodu z nią związanego.
Przeczytaj całość

Nawilżacze

27-08-2014Wyświetleń: 314
Gdy zbliża się jesień lub nadchodzi zima, warto przygotować się na nią nie tylko wewnętrznie – zwiększając odporność.
Przeczytaj całość

Resuscytatory

27-08-2014Wyświetleń: 345
Udzielanie pierwszej pomocy wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, lecz każdy musi się podjąć tego zadania, jeśli spotka się z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia.
Przeczytaj całość

Dezynfekcja i antyseptyka

26-08-2014Wyświetleń: 332
Współczesny świat wymaga od nas nowego podejścia do higieny. W czasach swobodnego przemieszczania się po całym świecie należy szczególnie dbać o zdrowie swoje i osób nam najbliższych.
Przeczytaj całość

Gaśnice samochodowe

26-08-2014Wyświetleń: 318
Podstawowym elementem wyposażenia każdego auta, poruszającego się po polskich drogach, są sprawnie działające gaśnice samochodowe.
Przeczytaj całość

Kasetki i kieliszki do leków

26-08-2014Wyświetleń: 369
Istnieje kilka sytuacji, w których warto rozważyć stosowanie kasetek na leki. Jest to przede wszystkim sytuacja długotrwałego zażywania leków w stałych, dziennych ilościach.
Przeczytaj całość

Szyny unieruchamiające

26-08-2014Wyświetleń: 342
Złamania i urazy kończyn wymagają prawidłowego działania ze strony służby medycznych, gdyż źle złożone kości będą się trudno zrastać, a nawet powodować przykre konsekwencje w przyszłości.
Przeczytaj całość

Torby medyczne

26-08-2014Wyświetleń: 320
Prawidłowe przechowywanie i przewożenie akcesoriów medycznych ma niebagatelne znaczenie, z wielu powodów.
Przeczytaj całość

Zestaw szkoleniowy BLS

26-08-2014Wyświetleń: 316
Obowiązkowy zestaw każdej z firm zajmującej się nauczaniem pierwszej pomocy. Umieszczony w wygodnej walizce, idealnie sprawdzi się w szkołach pierwszej pomocy i firmach przeprowadzających specjalistyczne kursy.
Przeczytaj całość

Ciąża i poród

25-08-2014Wyświetleń: 349
Dla większości kobiet wiadomość o ciąży to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Jest to czas wielu zmian zachodzących w organizmie, na które warto się przygotować.
Przeczytaj całość

Termometr z domowej apteczki

25-08-2014Wyświetleń: 355
Jednym z niezbędnych elementów w każdej podręcznej domowej apteczce jest termometr. Nikt nie ma wątpliwości, że to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Czy jednak zastanawiamy się nad wyborem tak podstawowego urządzenia? Czy rozważamy, jaki termometr będzie najwygodniejszy i najpraktyczniejszy dla naszej rodziny? Zwykle nie… A warto taki nawyk sobie wyrobić.
 
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy – sprawa życia i śmierci

23-08-2014Wyświetleń: 368
Zakup apteczki pierwszej pomocy to coś, do czego warto podejść naprawdę poważnie, pamiętając, że jej celem jest ratowanie życia. To od niej, w przypadku nagłej potrzeby, może zależeć to, czy wypadek okaże się dla kogoś śmiertelny, czy też uda mu się przeżyć. Dlatego trzeba zadbać o to, by wyposażenie apteczki było adekwatne do przeznaczenia – pozwalało na szybkie i skuteczne udzielanie pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwych wypadków.
Przeczytaj całość

Termometr bezdotykowy - najlepszy dla dziecka

23-08-2014Wyświetleń: 320

Każdy rodzic doskonale wie, że gdy dziecko ma gorączkę, oznacza to, że w jego organizmie dzieje się coś niepokojącego. Nie zawsze jednak maluch potrafi sam określić swoje samopoczucie. Dobry termometr pomoże od razu to wykryć i szybciej zareagować. Dlatego w domu, w którym jest małe dziecko, powinien się też znaleźć jak najlepszy termometr.

Przeczytaj całość

Bieganie pod kontrolą

22-08-2014Wyświetleń: 432
Zaczynając swoją przygodę z bieganiem na początku  nie zwracamy uwagi.. na pewne detale. Zakładamy zwykle buty biegowe, znalezioną w szafie koszulkę polo i wyruszamy na podbój ulic, czy parków. Jeśli przez ten czas nasz zapał biegowy nie ostygnie to przejdziemy w kolejną fazę, w której zauważymy, jak bardzo zmienił się nasz „biego-pogląd”. Dotychczasowe buty biegowe przestają już wystarczać (mogą co najwyżej przydać się do treningów fitness, czy na rower), strój biegowy kupujemy już w profesjonalnym sklepie. No i dochodzą jeszcze gadżety, a wśród nich pulsometr.
 
Przeczytaj całość

Irygator do zębów – prosty sposób na zdrowe zęby

22-08-2014Wyświetleń: 399
Wszyscy doskonale wiedzą o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Dzięki jej zachowaniu można uniknąć próchnicy i innych nieprzyjemnych chorób, kończących się bólem zębów i częstymi wizytami u stomatologa. Dlatego warto przemyśleć zaopatrzenie się w irygator – praktyczne, nowoczesne urządzenie pomagające zadbać o najtrudniejsze do oczyszczenia obszary jamy ustnej.
 
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa z wyposażeniem

21-08-2014Wyświetleń: 407
Apteczka samochodowa wraz z wyposażeniem to konieczny element w naszym samochodzie,W sytuacji wypadku zawsze powinna znajdować się pod ręką, w łatwo dostępnym miejscu. Większość samochodów ma specjalny schowek pod prawym przednim siedzeniem i to jest najlepsze miejsce.
Przeczytaj całość

Defibrylator kliniczny

20-08-2014Wyświetleń: 333
Jednym z najbardziej popularnych, powszechnie stosowanych, a jednocześnie bardzo prostych w obsłudze urządzeń medycznych jest Defibrylator kliniczny.
Przeczytaj całość

Ratownictwo medyczne

20-08-2014Wyświetleń: 354
W przypadku udzielania pomocy medycznej przez ratowników, na miejscu zdarzenia, niezwykle ważna jest możliwe błyskawiczna i prawidłowa reakcja.
Przeczytaj całość

Stabilizator zamiast gipsu

20-08-2014Wyświetleń: 395
Żyjemy aktywnie, codziennie znajdujemy się w ciągłym ruchu, a dzięki promocji zdrowego trybu życia coraz częściej także uprawiamy sporty. Na urazy kości, stawów i ścięgien narażony jest każdy. Na szczęście nie wszystkie kontuzje muszą kończyć się uciążliwymi tygodniami czy miesiącami w gipsie. Z wieloma urazami, dzięki coraz lepszym technologiom sprzętu medycznego, da się bez problemu normalnie funkcjonować.
Przeczytaj całość

Plastry zamiast szwów

17-08-2014Wyświetleń: 887
Gdy się zranimy, przed naszymi oczami zwykle od razu roztacza się ponura wizja uciążliwego oczekiwania w szpitalnej izbie przyjęć lub na pogotowiu, bolesnego i nieprzyjemnego szycia oraz pozostających po nim brzydkich blizn. W takich chwilach wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy każda rana cięta wymaga założenia szwów?”
Przeczytaj całość

Uwaga na kleszcze!

17-08-2014Wyświetleń: 337
Okres wakacyjny sprzyja wyprawom i spacerom po lesie. Jest to nie tylko przyjemny, ale i bardzo zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Nie warto z tego rezygnować, jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Z lasu bowiem można przynieść do domu nieproszonych lokatorów – kleszcze. Te drobne pajęczaki same w sobie nie są groźne, ale bardzo niebezpieczne mogą okazać się choroby, które przenoszą.
Przeczytaj całość

Alergie pokarmowe – zmora współczesnej medycyny

16-08-2014Wyświetleń: 409
Problem alergii znany był już w starożytności i opisywany przez naukowców niemal każdej epoki w dziejach ludzkości i na wszystkich etapach rozwoju medycyny, jednak współcześnie jest to temat wyjątkowo głośny i powszechny. W obecnych czasach alergie nie są już jednostkowymi przypadkami, coraz więcej się o nich mówi, urastają one do rangi poważnego i niezwykle popularnego problemu, z którym zmaga się spora część populacji.
 
Przeczytaj całość

Jak naturalnie podnieść odporność organizmu

16-08-2014Wyświetleń: 367
Nikt z nas nie lubi chorować. Częste absencje w szkole, czy w pracy narażają nas na zaległości i nieunikniony stres. Ciągłe zażywanie leków również nie służy naszemu organizmowi i na dłuższą metę może znacznie obniżać odporność. Warto zatem zainteresować się naturalnymi sposobami poprawy stanu zdrowia, by dobre samopoczucie dopisywało nam bez względu na pogodę.
 
Przeczytaj całość

Jak wzmocnić swą odporność?

16-08-2014Wyświetleń: 390
Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią takie choroby, jak przeziębienie i grypa. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o swe zdrowie i wzmocnić swą odporność. Zdrowy, silny i uodporniony organizm jest w stanie skuteczniej radzić sobie z tymi przykrymi, zimowymi dolegliwościami.
 
Przeczytaj całość

Wakacyjne spa - stwórz swoją świątynie relaksu we własnym domu

16-08-2014Wyświetleń: 349
Wakacje to świetny czas na relaks, na pomyślenie o sobie i swoich przyjemnościach. To doskonały okres na zadbanie o swoje ciało, zmęczone i często nadwyrężane podczas roku pełnego wrażeń i obowiązków. Kiedy mamy wolne od pracy, możemy zwolnić i we własnym domu, niekoniecznie  wysokimi nakładami finansowymi, zorganizować wakacyjne spa. Jak to zrobić?
 
O tym krok po kroku poniżej.
 
Przeczytaj całość

Gdy zęby bolą „bez powodu”…

15-08-2014Wyświetleń: 415
Niektórzy ludzie nie mogą jeść ani pić niczego zbyt zimnego, ciepłego, słodkiego lub kwaśnego z powodu przykrych doświadczeń. Nieodpowiednia temperatura albo smak potraw wywołuje u nich dotkliwy ból zębów. Dlaczego tak się dzieje i jak można sobie z tym poradzić? Często zwalczenie dyskomfortu związanego z nadwrażliwością zębów wcale nie jest trudne.
 
Przeczytaj całość

Dieta - droga do wymarzonej sylwetki

14-08-2014Wyświetleń: 388
W dzisiejszych czasach, zadbany wygląd to podstawa. Telewizja, prasa, gwiazdy bądź teledyski, w których roi się od idealnych ciał utwierdzają nas w przekonaniu, że pociągłe nogi czy zgrabny brzuch to absolutne minimum, które musimy osiągnąć.
Przeczytaj całość

Bezpieczne uprawianie sportu w wakacje

10-08-2014Wyświetleń: 496
Jedni wybierają wakacje leniwe – wystarczy im miejsce na plaży, złoty piasek, krem do opalania i chłodny napój. Innych taka forma odpoczynku zwyczajnie męczy i zamiast tego preferują ruch – grę w piłkę, jazdę na rowerze czy sporty wodne.
Przeczytaj całość

Komarowaty nieprzyjaciel, jak radzić sobie z ukąszeniem?

29-07-2014Wyświetleń: 471
Komary mogą zepsuć nawet długo wyczekiwane i wymarzone wakacje. Kąsając na ślepo, zniechęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Uprzykrzają smażenie kiełbasek na ognisku, spacery po zmroku, odpoczynek pod namiotem czy po prostu spanie przy otwartym oknie. Ślady po nich nie tylko bolą i swędzą, ale również nieładnie wyglądają. Czy jest na komary skuteczny sposób?
 
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy na wakacje

20-07-2014Wyświetleń: 552
Wybierając się na wakacje, trzeba pomyśleć o zabraniu wielu potrzebnych przedmiotów. Pakowanie torby to zazwyczaj wyzwanie logistyczne: celem jest posiadanie wszystkiego, co niezbędne, jednak bez zbędnego nadbagażu. Zastanawiając się nad wyborem określonego koloru bluzki, dobrze zadbać o coś jeszcze – ważne jest bezpieczeństwo. To z kolei gwarantuje dobrze wyposażona apteczka pierwszej pomocy. Oby się nie przydała, co nie znaczy, że nie warto jej mieć. Bo warto!
 
Przeczytaj całość

Oparzenia słoneczne – jak sobie radzić?

16-07-2014Wyświetleń: 633
Piękny czekoladowy kolor, lepsze samopoczucie, typowo wakacyjny wygląd. To cel wielu odpoczywających osób. Niestety nawet doświadczonym w opalaniu urlopowiczom zdarzają się wpadki, które kończą się bolesnością i czerwoną skórą. W konsekwencji zamiast mahoniu są białe plamy po schodzącej skórze...Niestety bywa, że sytuacja jest jeszcze groźniejsza w skutkach. Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach?
 
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

03-07-2014Wyświetleń: 660
Wiedza, jak udzielać pierwszej pomocy uznawana jest w wielu kręgach za dodatkowy atut. Tymczasem powinna ona stanowić podstawową umiejętność każdego człowieka. Niezależnie od wieku i wykształcenia. Tym bardziej, że można jej się nauczyć samodzielnie, bez większego trudu, poświęcając na to kilka godzin.
 
Przeczytaj całość

Najlepsze ciśnieniomierze automatyczne

19-05-2014Wyświetleń: 714
Ciśnieniomierz warto mieć. Jednak nie przypadkowy, ale produkt, który sprosta naszym oczekiwaniom. Będzie dokładny, niezawodny i prosty w obsłudze. Takie urządzenie to doskonała inwestycja w nasze zdrowie. Pozwoli na regularne mierzenie wysokości ciśnienia. Zawsze wtedy, kiedy odczujemy taką konieczność: ze względu na samopoczucie czy też wskazania lekarskie.
Przeczytaj całość

Ciśnienie krwi. Podstawowe wiadomości

04-05-2014Wyświetleń: 653
Do szerokiego grona chorób, które stały się plagą XXI wieku, już dawno dołączyły problemy z ciśnieniem. Jednym z największych zagrożeń jest tu zbyt niskie ciśnienie krwi lub nadciśnienie tętnicze. Co warto wiedzieć na temat ciśnienia krwi?
Przeczytaj całość

Cukrzyca. Podstawowe wiadomości na temat choroby

04-05-2014Wyświetleń: 585
Jest jedną z tych chorób, które dotykają wielu ludzi na całym świecie. Cukrzyca jest poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia, a ze względu na ogromną liczbę zachorować w skali globalnej już dawno uznano ją za chorobę cywilizacyjną. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do dalszych problemów ze zdrowiem. Cukrzycy mają zazwyczaj problemy z nadciśnieniem oraz z układem krążenia. Osłabia ona również wzrok, może też prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Są w większym stopniu narażeni na choroby serca oraz na udary mózgu. Skąd takie problemy z cukrzycą? Na to pytanie każdy z nas powinien poznać odpowiedź.
Przeczytaj całość

Zalecenia żywieniowe dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym

04-05-2014Wyświetleń: 626
Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Jak się przed nią chronić? Jak żyć z tą przypadłością? Ogromne znaczenie zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu problemów ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi ma odpowiednia dieta. Jakie są zalecenia żywieniowe dla osób, które mają problemy z nadciśnieniem lub które chcą w porę zabezpieczyć się przed tym problemem?
Przeczytaj całość

Jak wybrać deskę ortopedyczną

24-04-2014Wyświetleń: 365

Deska ortopedyczna to jeden z podstawowych sprzętów ratowniczych, który służy do bezpiecznego transportu osoby poszkodowanej w wypadku. Produktu tego typu można używać w różnych warunkach, nawet skrajnych, w których inne, bardziej skomplikowane sprzęty nie sprawdziłyby się. Po deski ortopedyczne sięga się w trakcie transportu, ale przede wszystkim po to, by bezpiecznie przewieźć z miejsca zdarzenia osobę poszkodowaną, u której podejrzewa się niebezpieczne urazy takie, jak zmiany w kręgosłupie lub urazy wielonarządowe.

Przeczytaj całość

Jak wybrać fantom

24-04-2014Wyświetleń: 368
Fantom to niezbyt skomplikowane urządzenie, które imituje człowieka i jego funkcje życiowe lub poszczególne jego części ciała. Jako manekin dostępny jest w różnych rozmiarach oraz stylach wykonania.
Fantomy można otrzymać jako modele do pasa, jak również „w całości”. Można je nabyć jako imitację dorosłych i małych dzieci, a także poszczególnych części ciała, na przykład ręki wraz z przekrojem skóry. W ten sposób produkty te pozwalają na wykonywanie różnych czynności w ramach próby i nauki, służąc przyszłym lekarzom, ratownikom medycznym oraz innym służbom i osobom chcącym przekonać się, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.

Przeczytaj całość

Jak wybrać kołnierz ortopedyczny

24-04-2014Wyświetleń: 405
Noszenie kołnierza ortopedycznego nie należy do przyjemności. Jednak w wielu sytuacjach to konieczność. Dzięki prostemu produktowi można chronić wrażliwe odcinki kręgosłupa oraz zabezpieczyć uszkodzone kręgi przed wpływem czynników zewnętrznych.
Przeczytaj całość

Jak wybrać szyny Kramera

24-04-2014Wyświetleń: 397
Szyna Kramera to dobrze znany produkt, który jest wykorzystywany na szeroką skalę. Nie wszyscy jednak znają jego nazwę i dobrze potrafią ją przyporządkować do określonego rozwiązania stosowanego w ratownictwie medycznym. Większość z nas kojarzy szynę już w zastosowaniu, podczas unieruchamiania złamania.
Przeczytaj całość

Jak wybrać termometr

24-04-2014Wyświetleń: 346
Dzisiaj termometry dostępne są w wielu wersjach dostosowanych do użytku dla dorosłych i dla dzieci. Nowoczesne modele pozwalają mierzyć temperaturę na czole, w uchu, pod paszką oraz bezdotykowo. Który termometr jest najlepszy? Jaki wybrać, by być zadowolonym?
Przeczytaj całość

Maseczka do sztucznego oddychania

24-04-2014Wyświetleń: 382
Istnieje wiele sytuacji, kiedy samodzielne oddychanie jest utrudnione. Gdy poszkodowany w wypadku lub chory ma trudność z dostarczaniem odpowiedniej ilości tlenu do płuc i jednocześnie ze sprawnym funkcjonowaniem, należy działać i zazwyczaj szybko, przystępując do ratowania życia. W takich sytuacjach liczą się każde sekundy a zanim dojdzie do wypadku: dobre przygotowanie.
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki

24-04-2014Wyświetleń: 347
Apteczka to podstawowe narzędzie do udzielania pierwszej pomocy. Nie jest tajemnicą, że torba lub kasetka, która jest dobrze wyposażona, pozwala uratować życie i zdrowie w wielu trudnych życiowo sytuacjach. Teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, wiele się na ten temat pisze, mimo to ciągle w wielu domach apteczka nie jest dostępna. Poza tym tam, gdzie można ją znaleźć, często jest niekompletna.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna w podróży

13-04-2014Wyświetleń: 571
Apteczka to podstawowe wyposażenie, o które powinniśmy zadbać, wybierając się chociażby na krótką wycieczkę. Nigdy nie wiadomo, co może się nam przydarzyć, stąd dobrze zaopatrzona apteczka to priorytet: zarówno podczas podróży, jak już w trakcie aktywności na świeżym powietrzu. Turystyka bez optymalnie wyposażonej apteczki jest dość ryzykowna.
O czym trzeba pamiętać, wybierając się w dłuższą i krótszą podróż i kompletując apteczkę? O tym jest ten artykuł.
 
Przeczytaj całość

Butla tlenowa

13-04-2014Wyświetleń: 602
Bez tlenu nie potrafimy żyć. Jest niezbędny do normalnego funkcjonowaniu. Jeśli zaczyna go brakować, zaczynamy się dusić. Skutki mogą być tragiczne. Dlatego dotąd wymyślono wiele sposobów na dostarczenie tlenu dla osób, którym go brakuje. Jednym z nich jest butla tlenowa, która znana jest osobom nurkującym oraz wspinającym się na duże wysokości.
Przeczytaj całość

Defibrylator

13-04-2014Wyświetleń: 374

Defibrylator to na pierwszy rzut oka skomplikowana aparatura medyczna, ale tak naprawdę, gdy przeanalizować jej funkcjonowanie oraz sposób obsługi – urządzenie, które może być stosowane przez każdego. Po uruchomieniu defibrylator działa w taki sposób, że sam podpowiada, co należy w danym momencie zrobić.

Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz - jaki kupić

07-04-2014Wyświetleń: 659
Ciśnieniomierz to tak zwany praktyczny prezent. Produkt, który powinien się znaleźć w każdym domu. Dzięki niemu można kontrolować wysokość ciśnienia i w ten sposób sprawdzać stan swojego zdrowia. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie może być bardzo groźne, a nieprawidłowe wartości wskazują na niepokojące funkcjonowanie organizmu i jego poszczególnych układów i organów.
Przeczytaj całość

Nebulizator

07-04-2014Wyświetleń: 601
Nebulizator to nowoczesne urządzenie służące do inhalacji. Niegdyś stosowane tylko w szpitalach i sanatoriach, dzisiaj coraz chętniej wykorzystywane również w domach, zwłaszcza tam, gdzie przebywają dzieci, starsze osoby oraz przewlekle chorzy. Dzięki nebulizatorowi można przyjmować leki w formie wziewnej, zmniejszając ich ewentualne skutki uboczne oraz poprawiając działanie dokładnie u źródeł problemu: w oskrzelach czy płucach.
Czy nebulizator ma więcej zalet? Okazuje się, że tak.
Przeczytaj całość

Sklep medyczny i ratowniczy

07-04-2014Wyświetleń: 352
Sklep medyczny to miejsce, które jeszcze kilkanaście lat temu dostępne było jedynie dla osób, które swoją codzienność wiążą z leczeniem chorych. Dzisiaj korzystają z niego również świadomi swoich potrzeb wyedukowani pacjenci, chcący cieszyć się długo dobrym zdrowiem. W sklepie medycznym można bowiem otrzymać nie tylko specjalistyczny, drogi sprzęt, ale również produkty służące do oceny wielu parametrów: temperatury ciała, ciśnienia czy też na przykład do pomocy: chociażby apteczki.
Przeczytaj całość

Inhalator

01-04-2014Wyświetleń: 638
Inhalator to urządzenie, które pomaga w profilaktyce przeziębień jak również przy leczeniu chorób przewlekłych, takich jak astma. Ciągle jednak jest w wielu kręgach niedoceniany. Nie bierze się pod uwagę tego, że jego użycie w odpowiednim momencie pozwala zatrzymać infekcję oraz przyspieszyć powrót do zdrowia i umożliwia uniknięcie antybiotykoterapii. Korzyści z zakupu inhalatora jest jeszcze więcej.
Przeczytaj całość

Udzielanie pierwszej pomocy

30-03-2014Wyświetleń: 393
Udzielanie pierwszej pomocy jest niezwykle ważne. Nie można tłumaczyć się tutaj brakiem umiejętności czy stresem.
Przeczytaj całość

Moja apteczka

26-03-2014Wyświetleń: 563
Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, mieszkasz z ukochanym czy ukochaną, masz rodzinę, małe dzieci albo opiekujesz się starszą osobą – w każdej sytuacji dobrze zadbać o własne bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Mając pewność, że posiadasz dobrze zaopatrzoną apteczkę, możesz być spokojny, że w razie nieszczęśliwego wypadku, jesteś dobrze przygotowany.
Przeczytaj całość

Termometr elektroniczny

26-03-2014Wyświetleń: 608
Temperatura ciała to ważny wskaźnik naszego ciała, który nas informuje o wielu nieprawidłowościach zachodzących w naszym organizmie. Dzisiaj zwraca się uwagę, by mierzyć ją możliwie dokładnie i szybko – uzyskując wynik, który pomaga w dalszej diagnostyce i decyduje o tym, w jaki sposób leczy się pacjenta: czy to w domu, czy w szpitalu.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy

13-03-2014Wyświetleń: 677
Pierwsza pomoc może być udzielana przez każdą osobę. Do jej przeprowadzenia nie jest potrzebne wykształcenie medyczne, a jedynie wcześniejsze przygotowanie. Niezbędne jest poznanie pewnych zasad, które pozwolą na utrzymanie poszkodowanego w takim stanie, w którym będzie możliwa pomoc lekarzy.
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa

13-03-2014Wyświetleń: 587
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Apteczka samochodowa to ważny element wyposażenia każdego auta.  W Polsce nie ma prawnego obowiązku posiadania apteczki, mimo to zdrowy rozsądek podpowiada, że warto ją mieć, dlatego wielu kierowców, niezależnie od wieku oraz sytuacji rodzinnej, wybiera apteczkę samochodową i wozi ją w samochodzie na krótkich i na długich dystansach.
Przeczytaj całość

Apteczki – czym one są?

07-03-2014Wyświetleń: 611
Czym są apteczki? Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby czym są apteczki i jakie mają znaczenie. Apteczki mogą być wiszące, przenośne oraz samochodowe. Wiszące obecne są w biurach, fabrykach, czasem w hotelach.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy, czyli zbiór leków

23-02-2014Wyświetleń: 358
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Apteczka pierwszej pomocy jest zbiorem leków niezbędnych w kuracjach wszelkiego typu. Jest to ważna kuracja, bez apteczki niełatwo jest nawet udzielić pierwszej pomocy komuś. Lekarze, pielęgniarki, specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy polecają korzystanie z apteczek, a najlepiej posiadanie takich apteczek pod ręką.
Przeczytaj całość

Apteczki pierwszej pomocy znane od lat

23-02-2014Wyświetleń: 378
Apteczki pierwszej pomocy znane są od przynajmniej stu lat. Apteczki pomagają udzielić pierwszej pomocy, gdy boli skaleczony palec, zwichnięta noga, rozbolą głowa, żołądek, oczy. Apteczki są nieocenione i zawsze warto je mieć.
Przeczytaj całość

Apteczki są artykułem pierwszej potrzeby

23-02-2014Wyświetleń: 359
Każdy kierowca samochodu osobowego lub autokaru powinien mieć pod ręką apteczkę. Wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach: skaleczenie, otarcie, zwichnięcie i już potrzebny jest bandaż, woda utleniona, spirytus salicylowy, altacet, czasem też lek przeciwbólowy.
Przeczytaj całość

Co jest potrzebne w aucie? Apteczka samochodowa

23-02-2014Wyświetleń: 359
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Apteczka samochodowa jest niezbędna w samochodzie prywatnym, firmowym, autobusie. Wszędzie tam, gdzie może przydarzyć się wypadek. A nie musi to być wypadek drogowy – może być skaleczenie, uraz, ból głowy czy żołądka.
Przeczytaj całość

Nasz samochód i apteczka

23-02-2014Wyświetleń: 335
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Jak wszyscy doskonale wiemy w naszym kraju nie ma żadnej prawnej ustawy, która skłaniałaby nas do obowiązku posiadania apteczki samochodowej. Oczywiście tabliczka tego typu jest wymieniana, ale jako tylko zalecanie.
Przeczytaj całość

Nasza apteczka

23-02-2014Wyświetleń: 336
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Nie trzeba tak naprawdę tłumaczyć, że bieganie jest jednym z najlepszych i najefektywniejszym rodzajem ćwiczeń aerobowych. Bieganie nie wymaga dużych nakładów finansowych – to jest wiadome.
Przeczytaj całość

Nasze ciśnienie

23-02-2014Wyświetleń: 336
Pomiar naszego ciśnienia, to jeden z najważniejszych elementów naszego zdrowia. Podczas dużego ruchu nasze ciało ciągle refuluje wysokość ciśnienia tętniczego krwi.
Przeczytaj całość

Sposoby podawania leków

23-02-2014Wyświetleń: 394
Zdrowie i życie człowieka to dwa najcenniejsze dary, o które należy dbać. Jest to oczywiste dla wszystkich ludzi posiadających pełną świadomość i kochających swoje życie.
Przeczytaj całość

Szyna Kramera – krótki opis przedmiotu

23-02-2014Wyświetleń: 714
Szyna Kramera chociaż brzmi zagadkowo i tajemniczo to jest bardzo praktycznym przedmiotem służącym do unieruchamiania kończyn każdego człowieka – sprzedawanym w sklepach medycznych tradycyjnych, internetowych oraz aptekach i używanych w szpitalach.
Przeczytaj całość

Zdrowe bieganie

23-02-2014Wyświetleń: 342
Dzięki wycieczkom turystycznym i bieganiu jesteśmy w stanie zredukować nasze napięcie wywołane stresem i mocno dotlenimy organizm. Ponadto biegi sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej.
Przeczytaj całość

Nadciśnienie

13-11-2013Wyświetleń: 679
Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która prawdopodobnie dotyczy około 32% Polaków. Niestety nawet 1/3 z tych osób nie wie, że na nią choruje. Wynika to głównie z tego, że często w początkowej fazie brak jest jakichkolwiek charakterystycznych objawów lub są one mało specyficzne.
Przeczytaj całość

Cukrzyca

06-11-2013Wyświetleń: 571

 Trzustka jest narządem jamy brzusznej o budowie gruczołowej. Jedną z jej funkcji jest produkcja substancji zwanych enzymami, które  za pośrednictwem przewodów trzustkowych uwalniane są do światła jelita, a następnie powodują trawienie pokarmów. 

Przeczytaj całość

Ciąża

05-11-2013Wyświetleń: 507

Ciąża to bardzo wyjątkowy stan nie tylko dla każdej kobiety, ale także dla jej partnera i najbliższych. W czasie jej trwania dochodzi do wielu zmian w organizmie ciężarnej, dzięki którym może prawidłowo rozwinąć się nowa istota.


Przeczytaj całość

Koncentratory tlenu

04-11-2013Wyświetleń: 643
Sytuacje, kiedy pacjent potrzebuje tlenu nie należą do rzadkości, dlatego koncentratory tlenu są często wykorzystywanym sprzętem. W medycynie mają one jasno sprecyzowane zadanie, jest nim dostarczenie pacjentowi powietrza, gdy ten z różnych powodów nie może oddychać samodzielnie lub oddycha nieefektywnie, mając trudność z tą czynnością
Przeczytaj całość

Szyny Kramera

03-11-2013Wyświetleń: 752
Szyny Kramera to sprzęt medyczny umożliwiający w łatwy i bezproblemowy sposób, nawet w trudnych warunkach, prawidłowo unieruchomić złamaną kończynę, uszkodzony staw czy palec.
Przeczytaj całość

Fantomy, manekiny

01-11-2013Wyświetleń: 631
Pokazy i szkolenia, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, organizowane są przez cały rok niemal w każdej szerokości geograficznej. Nie byłyby to możliwe, gdyby nie specjalnie do tego celu przygotowane manekiny. Dzięki nim każda zainteresowana podniesieniem swoich kompetencji osoba może nauczyć się resuscytacji, ćwicząc tę metodę pomocy poszkodowanemu tak długo, aż nabędzie wprawę w uciskaniu klatki piersiowej i wdmuchiwania powietrza oraz wszystkich czynnościach dodatkowych.
Przeczytaj całość

Inhalatory dla dzieci

01-11-2013Wyświetleń: 652
Inhalacja u dzieci jest polecana przy okazji wielu chorób. Najczęściej zleca się ją na kaszel oraz ogólnie wspomagająco przy infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych. Metoda ta jest dobra do podania dziecku soli fizjologicznej oraz zapisanego przez specjalistę leku. Podanie farmaceutyku przez inhalator ma tę zaletę, że leki w formie mgiełki nie drażnią żołądka oraz są skuteczniejsze niż syrop.
Przeczytaj całość

Inhalatory, nebulizatory

01-11-2013Wyświetleń: 617
Stan zdrowia w okresie zachorowań może stanowić powód do zmartwień. Często konieczne jest podawanie leków oraz stosowanie wielu zabiegów mających na celu wzmocnienie odporności. Jednym z nich jest nebulizacja, uważana za bezpieczną i nieinwazyjną metodę podawania leków.
Przeczytaj całość

Moskitiera odchodzi do lamusa

31-10-2013Wyświetleń: 546
Owady od niepamiętnych czasów były dla ludzi zmorą. Te małe organizmy w większości przypadków nie są w stanie zrobić nam wielkiej krzywdy ale z drugiej strony są niesamowicie irytujące i rozpraszające. Dlatego też człowiek, od dawien dawna, stara się z nimi walczyć. Nie jest to jednak zadanie proste. Na zewnątrz nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć w żaden sposób. Dlatego też przynajmniej w domu chcemy stworzyć swego rodzaju oazę spokoju. Wolną od najróżniejszych insektów.
Przeczytaj całość

Na czym polega krioterapia?

31-10-2013Wyświetleń: 607
Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o leczeniu zimnej to najwyższa pora aby pokrótce zapoznać się z tym właśnie tematem. Zapewne każdy słyszało kiedyś o krioterapii. Pojęcie dosyć często używane ale w dalszym ciągu nieco tajemnicze. Na czym polega krioterapia i jakie niesie za sobą konsekwencje dla naszego organizmu?
Przeczytaj całość

Odchudzanie a zdrowie

31-10-2013Wyświetleń: 529
Wiele osób podchodzi do odchudzania w sposób dosyć radykalny. Najczęściej jest bowiem tak, że nagle zdajemy sobie sprawę, że ważymy o wiele za dużo i chcemy za wszelką cenę zgubić nadmiar kilogramów. A co najważniejsze pragniemy tego dokonać w możliwie krótkim czasie. Taki ambitny plan, który jednak w większości przypadków nie ma szans powodzenia.
Przeczytaj całość

Zbawienne działanie sauny

31-10-2013Wyświetleń: 552
Sauna większości osób kojarzy się z relaksem i stanem błogości. W oparach gorącej pary wodnej możemy rzeczywiście poczuć senność i przede wszystkim odprężyć się. Nie da się jednak ukryć, że jest to tylko jedna z wielu zalet sauny.
Przeczytaj całość

Zestaw reanimacyjny

30-10-2013Wyświetleń: 414

Sprzęty i akcesoria służące do udzielania pierwszej pomocy dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje – na te, które przeznaczone są dla wszystkich z nas oraz na te, których odbiorcą są profesjonalne służby ratownicze a przysłowiowego „Kowalskiego” wprawiają one co najmniej w osłupienie.

Przeczytaj całość

Butle tlenowe stalowe i aluminiowe

29-10-2013Wyświetleń: 598
Butle tlenowe służą do wentylacji i terapii tlenowej. Wykonane są z trwałego i praktycznego materiału, który sprawdza się w tym specyficznym zastosowaniu. Dodatkowo producenci dbają o to, by butle tlenowe były poręczne, by obsługiwanie ich nie stanowiło problemu.
Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz - działanie

29-10-2013Wyświetleń: 585
Ciśnieniomierz to jeden z najczęściej kupowanych prostych aparatów medycznych. Pierwszy ciśnieniomierz został zaprojektowany już w 1457 roku przez Alberta Pondukta. Dzisiaj przyrząd do badania ciśnienia krwi najczęściej nazywany jest ciśnieniomierzem. Niekiedy używa się innej, mniej popularnej nazwy: sfigmomanometr.
Przeczytaj całość

Defibrylatory AED

29-10-2013Wyświetleń: 694
Defiblyrator to urządzenie służące w medycynie do przeprowadzenia zabiegu defibrylacji serca, co ma na celu przywrócenie naturalnej pracy mięśnia sercowego. Chodzi o to, by zadziałać na serce prądem stałym o odpowiednio wysokiej energii. Defibrylacji poddaje się migotanie przedsionków oraz tachykardia komorowa bez tętna.
Przeczytaj całość

Deski ortopedyczne

29-10-2013Wyświetleń: 638
Deski ortopedyczne używane są do przenoszenia chorego. Jako specjalny rodzaj noszy są niezastąpione podczas transportu w trudnych warunkach. Stanowią podstawowe wyposażenie zespołu ratownictwa medycznego.
Przeczytaj całość

Doskwierający ból głowy i obrzęk łydek? Możesz mieć nadciśnienie

29-10-2013Wyświetleń: 372

O ile zbyt niskie ciśnienie zwykle nie przynosi większych problemów, tak ignorowanie nadciśnienia może prowadzić o poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jeżeli odczuwasz takie objawy, jak bóle i zawroty głowy, krwawienia z nosa, zaburzenia widzenia, bezsenność czy obrzęki łydek – koniecznie zacznij mierzyć ciśnienie, aby upewnić się czy to w nim tkwi źródło problemu.


Przeczytaj całość

Drobny sprzęt ratowniczy

29-10-2013Wyświetleń: 575
W kategorii drobny sprzęt ratowniczy znaleźć można wiele bardzo potrzebnych produktów. W dziale BHP umieszczono apteczkę ekologiczną BHP, zestaw do usuwania rozlewów ropopochodnych, produkty do dezynfekcji rąk oraz środki odkażające, wody utlenione, chusteczki oczyszczające. Również tutaj można odnaleźć kasetki i kieliszki na leki, kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz zioła.
Przeczytaj całość

Oparzenia

28-10-2013Wyświetleń: 840

Oparzenia to jeden z wielu rodzajów ran jakie znamy, jednak ból, powikłania i okres gojenia oraz w określonych wypadkach spore zagrożenie śmiercią, wymusza niejako szybkie i prawidłowe działania podczas ich wystąpienia.


 

Przeczytaj całość

Zawał serca

27-10-2013Wyświetleń: 433
Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną  śmierci w krajach wysokorozwiniętych. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, jednak uważa się, że styl życia odgrywa tu kluczową rolę.
Przeczytaj całość

Alkomaty - sklep

23-10-2013Wyświetleń: 401
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Alkomat to urządzenie, które umożliwia pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W nowoczesnym wydaniu może być to również program, który orientacyjnie mierzy, ile promili będzie miała osoba o danym wzroście, wadze po wypiciu określonej ilości danego typu alkoholu.

 

Przeczytaj całość

Aparat Ekg

23-10-2013Wyświetleń: 378

Aparat EKG to powszechnie znany sprzęt wykorzystywany w służbie medycznej. Elektrokardiogram, bo tak rozwija się tę nazwę, pozwala na rejestrację akcji pracy serca w łatwy, bezinwazyjny i w pełni bezpieczny sposób. Jest najpowszechniej stosowanym urządzeniem w profilaktyce i leczeniu chorób serca.


Przeczytaj całość

Apteczki

23-10-2013Wyświetleń: 466

Apteczka to obowiązkowy element wyposażenia niemal każdego budynku i pomieszczenia, w którym przebywają ludzie. Jest niezbędna w szkołach, przedszkolach, na uczelniach, w domu, w miejscu pracy czy w samochodzie. Dobrze wyposażona umożliwia udzielenie pierwszej pomocy, pozwala zapatrzeć rany, zwalczyć ból czy inne zagrożenie.


Przeczytaj całość

Uwaga- Grzyby

22-10-2013Wyświetleń: 570
Smacznie i niebiezpiecznie - przeczytaj koniecznie a unikniesz problemu związanego z zatruciem. Niektóre grzyby potrafią być śmiertelnie niebezpieczne.
Przeczytaj całość

Odzież medyczna

21-10-2013Wyświetleń: 596
Odzież medyczna to odzież specjalistyczna, stworzona z myślą o osobach pracujących w służbie zdrowia. Jest wytwarzana przy wykorzystaniu podobnych zasad co odzież dla farmaceutów oraz pracowników branży spożywczej.
Jej głównym celem jest ochrona odzieży prywatnej w trakcie pracy, stworzenie jednego wzoru uniformu, który wyróżnia pracowników danej branży oraz umożliwia szybką identyfikację i będzie odwoływał się do określonej marki. Znaczenie ma również zachowanie pewnego, ustalonego wcześniej dress codu w miejscu pracy. Nie można zapomnieć także o wygodzie oraz o stylu. Pracownicy służby zdrowia przebywający w pracy przez wiele godzin chcą wyglądać nie tylko schludnie, ale również po prostu ładnie.
Przeczytaj całość

Alkomaty dla każdego

24-11-2012Wyświetleń: 664
Każdego dnia na drogach dochodzi do licznych wypadków. Ich przyczyny są różne, począwszy od pijanych kierowców, przez zaśnięcie za kierownicą, po szybkość, złe warunki jazdy, aż po nieuwagę kierujących pojazdami. Wśród przeprowadzonych badań, to właśnie alkohol jest pierwszą z przyczyn, która prowadzi do tak zatrważających wyników, jeśli chodzi o ilość wypadków, jak również i śmiertelnych ofiar na drogach.
Przeczytaj całość

Sklep medyczny w Poznaniu

24-11-2012Wyświetleń: 680
Zdrowie i życie mamy tylko jedno. Nikt nie da nam gratisów, dodatkowych bonusów, kolejnych do przeżycia lat. To jak, wygląda nasze życie, to, w jaki sposób się z nim obchodzimy, to dalej wpływa na to, ile lat żyjemy. Każdy z nas powinien starać się żyć tak, by dbając o siebie, spełniać się, cieszyć się życiem i reagować, gdy dzieje się coś złego.
Przeczytaj całość

Butle tlenowe

12-10-2012Wyświetleń: 559

Tlen niezbędny jest nam do życia. Bez niego nie jesteśmy w stanie oddychać, a więc nie możemy żyć. Są jednak takie chwile, gdy niezbędna jest pomoc z zewnątrz i to właśnie butle tlenowe, spełniają rolę dostarczania tlenu osobie, która go w danej chwili potrzebuje. Są niezbędnym wyposażeniem szpitali i karetek pogotowia. Ich zastosowanie może uratować życie, tak cenne życie.

Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz

12-10-2012Wyświetleń: 579

Choć pierwszy ciśnieniomierz został skonstruowany w 1457 roku przez Alberta Pondukta, w rezultacie znacząco różnił się od tych, z którymi mamy do czynienia w czasach współczesnych. Dziś są to drobne sprzęty, dzięki którym pomiar ciśnienia jest nie tylko przyjemny, co przede wszystkim w pełni wiarygodny.

Przeczytaj całość

Pierwsza Pomoc na miejscu zdarzenia

11-10-2012Wyświetleń: 592

Pierwsza Pomoc w wielu sytuacjach ma ogromne znaczenie. Przyjazd ratowników medycznych w zależności od odległości może nawet trwać kilkanaście do kilkudziesięciu minut - w tym czasie osobie potrzebującej powinien udzielić pomocy każdy kto znajdzie się w pobliżu.

Przeczytaj całość

Sklep Medyczny

11-10-2012Wyświetleń: 587

Sklep medyczny oferujący sprzęt i akcesoria medyczne od najlepszych producentów. Wszystkie fabrycznie nowe, w dobrych cenach.

Przeczytaj całość

Alkomaty

01-10-2012Wyświetleń: 425
Dziesiątki wypadków. Setki ofiar śmiertelnych. Tysiące pijanych kierowców. Tak dziś wyglądają statystyki. Wielu z nas zupełnie nieświadomie siada za kółkiem samochodu, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo na drodze. Dziś chcielibyśmy, zaoferować Państwu najwyższą jakość usług, za niezwykle rozsądną cenę- alkomaty, urządzenia, dzięki którym sami możemy kontrolować poziom alkoholu w organizmie, zmniejszając tym samym niebezpieczeństwo na drodze.
Przeczytaj całość

Sklep medyczny online

01-10-2012Wyświetleń: 675
Sklep medyczny online prowadzi sprzedaż sprzętu medycznego całą dobę. Sklep stacjonarny jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16tej.
Przeczytaj całość

Astma

13-09-2012Wyświetleń: 669
Astma jest chorobą przebiegającą z okresowymi zaostrzeniami. Podczas leczenia ataku bardzo przydaje się inhalator - do leczenia lekami wziewnymi.
Przeczytaj całość

Komary i kleszcze

13-09-2012Wyświetleń: 688

Wiosna to nie tylko początek wakacji...

Przeczytaj całość

Kursy Pierwszej Pomocy

13-09-2012Wyświetleń: 660
Obowiązująca od stycznia 2009r. nowelizacja Kodeksu Pracy...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Oparzenia termiczne

13-09-2012Wyświetleń: 662
Oparzenia są...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Użądlenia

13-09-2012Wyświetleń: 613

Użądlenie przez osę, pszczołę lub szerszenia...

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Walka z cellulitem

13-09-2012Wyświetleń: 798
Zgodnie z badaniami...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Akcesoria medyczne Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 782
Diabeł tkwi w szczegółach. Dobre akcesoria medyczne to absolutna podstawa. Przede wszystkim powinny być wykonane z jak najlepszych materiałów. I pochodzić od sprawdzonych producentów.
 
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna

21-07-2012Wyświetleń: 722
Apteczkę warto zabierać ze sobą na każdy wyjazd, niezależnie
od tego, czy ma to być długi urlop w ciepłych krajach, weekend w górach,
czy też krótki wypad rowerowy poza miasto.
Przeczytaj całość

Apteczki Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 810

W Poznaniu – jak w każdym dużym mieście – o wypadek nietrudno. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby doznać jakiegoś urazu. Czasem to będzie tylko drobne zranienie, innym razem – poważne uszkodzenie. Bez względu na skalę wypadku, zawsze powinieneś mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. To absolutna podstawa!

Przeczytaj całość

Defibrylatory Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 666
Nagłe zatrzymanie akcji serca? Właśnie wtedy potrzebny jest defibrylator. To niewielkie, proste w obsłudze urządzenie, które kupić może praktycznie każdy. Należy tylko wiedzieć, jak nim się posługiwać. Wtedy można uratować komuś życie.
 
Przeczytaj całość

Fantomy Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 665
Na pewno przynajmniej raz w życiu zetknąłeś się z fantomem. W szkole podczas lekcji pierwszej pomocy na przysposobieniu obronnym. Albo na kursie prawa jazdy, również podczas realizowania pierwszej pomocy. Sztywne kukły czasem wzbudzają bardzo wesołe reakcje, ale ich znaczenie jest naprawdę ogromne. Pierwsza pomoc, ćwiczona na bardzo dokładnym modelu ludzkiego ciała, pozwala nauczyć się przydatnych odruchów. Kiedy znajdziesz się potem w sytuacji stresowej (zagrożenie czyjegoś życia), o wiele szybciej się w niej odnajdziesz. Nie wpadniesz w panikę, kiedy będziesz musiał jedynie powtórzyć ćwiczone odruchy.
 
Przeczytaj całość

Inhalator dla dzieci

21-07-2012Wyświetleń: 690
Twoje dziecko zmaga się z przewlekłym przeziębieniem lub grypą? Istnieje bardzo skuteczny i naturalny sposób leczenia infekcji dolnych i górnych dróg oddechowych. Mam na myśli inhalacje, których mogą zażywać zarówno niemowlęta, jak i te starsze pociechy. To dobra metoda na nawilżenie dróg oddechowych i podanie przepisanego leku. Musisz jednak pamiętać o podstawowych zasadach higieny inhalatora. A przede wszystkim – wybrać odpowiedni sprzęt, przeznaczony właśnie dla dzieci.
 
Przeczytaj całość

Laski

21-07-2012Wyświetleń: 640
Miałeś kiedyś złamaną nogę? Jeśli tak, doskonale wiesz, jaki to ból i ile czasu trzeba poświęcić potem na rehabilitację. A jeśli nie, to nigdy nie wiesz, co Cię czeka. Może też będziesz musiał kiedyś kuśtykać o kulach...?
 
Przeczytaj całość

Odzież medyczna Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 710
W szpitalach, przychodniach i na pogotowiu koniecznie musi obowiązywać jakiś uniform. Pomyśl sobie, co by było, gdyby na izbę chorych każdy mógł wejść ubrany tak, jak mu się żywnie podoba. A skoro już musisz chodzić w odzieży medycznej, wybierz sobie jak najlepszy krój i fason. Dzięki temu w pracy będziesz czuł się swobodnie i profesjonalnie.
 
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc

21-07-2012Wyświetleń: 852
Pierwsza pomoc - co mówi prawo oraz cenne informacje dotyczącego tego, jak się zachować na miejscu wypadku i w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. To nasza wiedza i umiejętności niesienia pomocy innym może uratować czyjeś zdrowie lub życie.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc przedmedyczna

21-07-2012Wyświetleń: 630
Jako obywatel naszego państwa masz obowiązek udzielić pierwszej pomocy. Jeśli poszkodowany stracił oddech, masz niewiele czasu na reakcję. Komórki bez tlenu obumierają bardzo szybko. Żeby w panice nie stracić głowy, musisz posiadać odpowiednią wiedzę. Nie bój się, że wyrządzisz komuś krzywdę. W takich sytuacjach możesz jedynie pomóc
Przeczytaj całość

Sprzęt medyczny

21-07-2012Wyświetleń: 662
Powinieneś mieć w domu podstawowy sprzęt medyczny. Dobrze zabezpieczony, ale równocześnie na wyciągnięcie ręki. Z kolei szpitale i przychodnie powinny już być wyposażone w urządzenia bardziej profesjonalne. Sprzęt medyczny powinno się przede wszystkim kupować u sprawdzonych producentów. W końcu ma on pomagać w ratowaniu życia, musi więc być w 100% sprawny.
 
Przeczytaj całość

Termometr bezdotykowy dla dzieci

21-07-2012Wyświetleń: 661
Jak zmierzyć maluchowi temperaturę w środku nocy bez budzenia go? Na to pozwala jedna z nowinek technicznych naszych czasów – termometr bezdotykowy. To urządzenie powstało głównie z myślą o dzieciach. Opinie na jego temat są jednak podzielone. Według niektórych rodziców to doskonały pomysł, który sprawdza się na co dzień. Inni twierdzą, że pomiar jest niedokładny, a przez to w ogóle nie można polegać na tym sprzęcie. Główną zaletą termometru jest z pewnością bezinwazyjność. W dodatku nadaje się on nie tylko do mierzenia temperatury dziecka. Można na nim odczytać także ciepłotę wody w wannie i pokarmu w butelce.
 
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl