wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Rezerwuary tlenu

Rezerwuary tlenu

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 1019
Najważniejszym, podstawowym zabiegiem, jaki jest wykonywany na miejscu wypadku u osób nie wykazujących czynności życiowych, jest resuscytacja.


To szereg ściśle określonych działań, przy wykonywaniu których liczą się umiejętności, wiedza, jak również wprawa. Dlatego też resuscytacji uczą się nie tylko ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki, ale również uczniowie szkół różnych szczebli, kandydaci na kierowców itd.

Jednak najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście udzielanie tego typu pomocy przez wykwalifikowaną kadrę medyczną. Dysponuje ona nowoczesnym sprzętem do resuscytacji krążeniowo –oddechowej, który umożliwia znaczną poprawę efektywności podejmowanych działań, jak i przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny. Elementem dodatkowego wyposażenia, niezbędnego do prawidłowego działania resuscytatorów są
Rezerwuary tlenu. Posiadają one zapasy tego cennego pierwiastka. Zobacz także reduktor tlenowy
 

Rezerwuary tlenu – ich znaczenie w praktyce ratowniczej


Powodzenie działań ratowniczy, mających przywrócić funkcje życiowe osobie poszkodowanej, jest w dużej mierze uzależnione od doświadczenia ratowników. Jednak równie ważne znaczenie ma w tym przypadku rodzaj stosowanego sprzętu. Powstają coraz nowocześniejsze urządzenia, dzięki którym szereg zadań jest ułatwianych, a efekty działania ratowników są jeszcze lepsze. Do nich należą resuscytatory wraz z niezbędnym uzupełnieniem, czyli rezerwuarami tlenu.
 

Rezerwuary tlenu – pomoc w nagłych sytuacjach


Udzielając pomocy poszkodowanemu, który nie może samodzielnie oddychać, wykorzystuje się resuscytator. Musi być on wyposażony w rezerwuar tlenu, gdyż samodzielne pobieranie tego pierwiastka jest niemożliwe lub utrudnione, a jego niedobry mogą spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie.
Tego typu sprzęt musi być więc:
  • odpowiednio pojemny,
  • wytrzymały,
  • szczelny,
  • łatwy w obsłudze,
  • niezawodny,
  • wykonany w pełni profesjonalnie.
Dlatego też tak ważny jest odpowiedni dobór tego typu urządzeń, sprawdzenie, czy posiadają atesty i spełniają surowe wymogi. Tylko pod tymi warunkami mogą być stosowane w praktyce ratowniczej.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu