wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Alkomat pod ręką

Alkomat pod ręką

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 1012
Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Niestety nie każdy jest w stanie w stu procentach ocenić, czy jest w pełni trzeźwy.


Tymczasem okazuje się, że najwięcej pijanych kierowców, to osoby, które nie miały świadomości, że następnego dnia po wypiciu alkoholu – nawet wiele godzin wcześniej i w niewielkich ilościach – mogą one jeszcze nie być w pełni trzeźwe. Jet to trudno ocenić, dlatego tego typu oceny nie należy dokonywać na podstawie własnej intuicji.

W tym celu zostały wiec stworzone specjalnie, nowoczesne alkomaty. Dzięki nim z dużą precyzją, łatwo i szybko można sprawdzić stan swojej trzeźwości. Warto mieć taki alkomat w swoim samochodzie czy w domu. Dzięki niemu będziemy wiedzieć, kiedy można już zasiąść za kółkiem, a kiedy konieczny okaże się dłuższy wypoczynek bądź też wezwanie taksówki.
 

Alkomaty – popraw swoje bezpieczeństwo


Nowoczesny, dobrze skonstruowany alkomat, pozwala z dużym prawdopodobieństwem określić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego obsługa jest maksymalnie prosta, co pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie badania, nawet samodzielnie. Jeśli nawet czujemy się w pełni trzeźwi i piliśmy alkohol wile godzin temu, nie oznacza to, że został on już w pełni wydalony z naszego organizmu.

Nie ma tutaj co wierzyć stereotypom. Każdy organizm na swoją indywidualną tolerancję alkoholu i u jednych proces trzeźwienia może przebiegać zdecydowanie szybciej, a u innych wolniej. Dzięki tym urządzeniom, nie trzeba będzie ryzykować, zastanawiać się i pogrążać w wątpliwościach, gdyż dają one wiarygodny wynik.
 

Alkomaty – na czym polega ich działanie


Odpowiednio skonstruowane urządzenie, jakim jest alkomat, ma za zadanie pomiar promili w wydychanym powietrzu, co pozwala z przybliżoną dokładnością określić ich obecność we krwi. Przede wszystkim jego codzienne zastosowanie kojarzy się z działaniami policji drogowej.

Służy on do badania trzeźwości w czasie kontroli, pozwalając wykluczyć lub potwierdzić trzeźwość kierowcy.
Alkomat, służący do samodzielnego pomiaru:
  • jest prosty w obsłudze,
  • lekki i poręczny,
  • wytrzymały i daje wiarygodny wynik.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu