wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Ampulatoria do przechowywania ampułek

Ampulatoria do przechowywania ampułek

Data dodania: 17-09-2014 Wyświetleń: 1181
Przechowywanie i przewożenie leków w odpowiednio uporządkowany sposób to absolutna podstawa bezpiecznego postępowania z nimi.


Dlatego w praktyce ratowniczej, ale nie tylko – także np. lekarskiej i pielęgniarskiej, świetnie sprawdzą się profesjonalnie przygotowane Ampulatoria. Dają one możliwości poprawnego uporządkowania poszczególnych substancji leczniczych, dzięki temu można będzie mieć do ich łatwy i szybki dostęp.

Co więcej, dzięki odpowiedniej konstrukcji tych specjalnych toreb do przewożenia leków, fiolki są właściwie zabezpieczone przed możliwością uszkodzenia.
 

Ampulatoria – do czego służą?


Ampulatoria to specjalne torby, przystosowane do tego, by można w nich było w sposób bezpieczny i wygodny przenosić zestawy leków. W czasie transportu niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie fiolek i ampułek przed ryzykiem uszkodzenia.

Wymaga to od ekipy ratowniczej stosowania specjalistycznych akcesoriów, zaprojektowanych zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Codzienna praktyka wskazuje, że takie torby znacznie ułatwiają prawidłowy przewóz leków, bez narażania się na to, że w czasie przewożenia szklane opakowania popękają, a zawartość wydostanie się na zewnątrz.

Ampulatoria – dlaczego warto je stosować

Torby te zostały wykonane w ten sposób, by umożliwiać przewożenie wielu fiolek z lekami. Mają uniwersalny charakter, może je zagospodarować zgodnie ze swoimi wymaganiami, tak, by wszystkie potrzebne w danej praktyce leki były zawsze pod ręką. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia nie ma czasu na poszukiwania konkretnej ampułki w przepastnej torbie.

A jeszcze w dodatku, narażanie ich na rozbicie, to już zbyt duże ryzyko. Dlatego takie Ampulatoria, z usztywnianymi ściankami, są najlepszym sposobem ich bezpiecznego przewożenia. Mają one mnóstwo zalet, w tym:
  • wykonanie z wytrzymałego materiału,
  • zabezpieczenie zawartości przed uszkodzeniem,
  • możliwość posegregowania poszczególnych leków,
  • duża pojemność,
  • usztywniona konstrukcja,
  • bezproblemowa możliwość transportu, jak i przenoszenia z miejsc na miejsce, dzięki specjalnym uchwytom.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu