wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Anatomia i fizjologia

Anatomia i fizjologia

Data dodania: 22-09-2014 Wyświetleń: 1243
Książki z dziedziny Anatomia i fizjologia powinny znaleźć się w księgozbiorze każdego przyszłego lekarza lub też ratownika medycznego, pielęgniarki itd.


Te dwa działy dotyczą podstawowej wiedzy, niezbędnej w przyszłej pracy, związanej z medycyną. Nie można dalej się kształcić w kierunku lekarskim, gdy nie pozna się dokładnie i szczegółowo anatomii oraz fizjologii ludzkiego ciała. Jego budowa nie powinna mieć przed każdym lekarzem żadnych tajemnic.

Niemożliwe, jest, by wykonywać ten zawód bez posiadania takiej elementarnej wiedzy. Dlatego każdy student powinien nabyć książki z tego działu, dostępne w szerokim wyborze, od ogólniejszych, poprzez bardziej szczegółowe, w zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju wykonywanego w przyszłości zawodu. Również praktykujący lekarze muszą od czasu do czasu zaglądać do takich podręczników, by utrwalać i wzbogacać swoją wiedzę.
 

Anatomia i fizjologia – podstawowe działy medycyny


Te dwa działy są omawiane na zajęciach studiów medycznych już na pierwszych latach. To oznacza, że bez tej podstawowej wiedzy nie można kontynuować studiów medycznych. Dlatego każdy musi zdać egzamin z tego typu zagadnień, przyswajając sobie szczegółową wiedzę.

Stanowi ona punkt wyjścia do dalszych studiów, pogłębiania swojej wiedzy w różnych specjalnościach medycznych. Musi być przyswojona przez każdego przyszłego lekarza, niezależnie od tego, jaką sobie później ścieżkę kariery obierze.
 

Anatomia i fizjologia – książki w szerokim wybierz


Wybór książek medycznych dotyczących tych zagadnień jest naprawdę duży. Każdy znajdzie tu więc coś dla siebie, w zależności od tego, a jakim jest etapie przyswajania tej wiedzy. Warto dodać, że są to podręczniki medyczne, napisane przez kompetentne osoby, mające wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Poza tym, same wydania są bardzo atrakcyjne. Zawierają dużo zdjęć, grafik, wykresów, rysunków, które ułatwiają przyswojenie sobie ogromu tej specjalistycznej wiedzy i utrwalenie jej. Dopiero odpowiednie zapoznanie się ze szczegółami anatomii i fizjologii, można myśleć o dalszym kształceniu w dziedzinach związanych z medycyną.
Książki te są:
  • poprawne pod względem merytorycznym,
  • bogato ilustrowane.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu