wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Aparat do mierzenia ciśnienia krwi

Aparat do mierzenia ciśnienia krwi

Data dodania: 08-10-2012 Wyświetleń: 1399
Na rynku jest ... 


...obecnie wiele urządzeń do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pulsu, te pierwsze to popularne ciśnieniomierze, te drugie to pulsometry. Producenci oferują szeroką gamę aparatów do mierzenia ciśnienia krwi, od ciśnieniomierzy mechanicznych, poprzez automatyczne ciśnieniomierze nadgarstkowe, aż po zaawansowane elektroniczne ciśnieniomierze naramienne. Jaki więc aparat do mierzenia ciśnienia krwi wybrać?
Odwiedzając nasz sklep medyczny warto wyposażyć się we właściwą wiedzę od lekarza aby dobrać odpowiedni ciśnieniomierz.

Dokonując wyboru odpowiedniego dla nas ciśnieniomierza powinniśmy przede wszystkim znaleźć kompromis między naszym budżetem do dyspozycji a jakością wykonania, z czym wiąże się trwałość ciśnieniomierza i precyzja pomiarów. Ciśnieniomierze w pełni mechaniczne, tzw. zegarowe, wyposażone są w pompkę ręczną, mechaniczny zegar i stetoskop.

Ich wysoka dokładność pomiaru zależy przede wszystkim od umiejętności posługiwania się takim urządzeniem i umiejętności odczytu (interpretacji otrzymanych wyników). Ze względu na trudność obsługi są to najmniej popularne ciśnieniomierze na rynku. Ich taniość nie idzie więc w parze z funkcjonalnością. Urządzenia tego typu są najchętniej wybierane przez lekarzy i wykwalifikowanych specjalistów.

Ciśnieniomierze naramienne, elektroniczne to najnowsze osiągnięcia współczesnej techniki, posiadające zazwyczaj mnóstwo mniej lub bardziej potrzebnych funkcji, jak wspomniany dziennik pomiarów, czy prezentacja wyniku pomiarów przy pomocy właściwych kolorów (czerwony – nadciśnienie). Jeśli zdecydujemy się na wydatek rzędu 200 zł lub większy to otrzymamy najlepszy z możliwych produktów do użytku domowego, dzięki któremu łatwiej będzie nam się przygotować do wizyty lekarskiej. Otrzymawszy od nas wiedzę dot. wysokości naszego ciśnienia, lekarz będzie mógł lepiej zdiagnozować nasze dolegliwości i zalecić lepszą kurację.

Pamiętajmy, że bez względu na rodzaj ciśnieniomierza, warto mierzyć ciśnienie krwi samodzielnie w domu, brak wiedzy lub strach przed nią jest zdecydowanie gorszy niż mało dokładny wynik! Należy też pamiętać, że nawet najdokładniejszy, samodzielny pomiar, nawet najdroższym urządzeniem nie zastąpi wizyty u lekarza!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu