wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Aparat do płukania oka - jak to działa?

Aparat do płukania oka - jak to działa?

Data dodania: 21-03-2023 Wyświetleń: 83
Aparat do płukania oka to proste urządzenie, które służy do natychmiastowego przepłukania oczu, gdy dojdzie do zetknięcia z drażniącymi substancjami chemicznymi lub pyłem, bądź też w innych przypadkach podrażnienia oczu przez ciało obce. Intensywne płukanie roztworem soli fizjologicznej pozwala na usunięcie szkodliwej substancji oraz zmniejszenie podrażnienia.
 


Aparat do płukania oka składa się z zbiornika z wodą lub roztworem soli fizjologicznej oraz specjalnej dyszy, która umożliwia precyzyjne kierowanie strumienia wody na oczy. Urządzenie to pozwala na szybkie i skuteczne przepłukanie oczu, dzięki czemu zmniejsza ryzyko poważniejszych uszkodzeń i zapewnia szybszy proces gojenia. Płuczki oczne są często stosowane w przemyśle i laboratoriach, gdzie pracownicy narażeni są na kontakt z chemikaliami lub pyłem. Są one również używane w szpitalach, przychodniach, aby zapewnić pacjentom szybkie i skuteczne leczenie w przypadku urazów oka.

 

Zestaw do płukania oka – idealny do apteczkiUrządzenie przepłukujące oczy powinno zawsze być dostępne w miejscach pracy i na terenach, gdzie istnieje ryzyko dostania się niebezpiecznych substancji do oczu. W razie potrzeby natychmiastowe użycie płuczki może znacząco zmniejszyć ryzyko poważniejszych uszkodzeń narządu wzroku. Niezwykle praktyczny i godny polecenia jest zestaw do płukania oka ZPO, złożony z kieliszka oraz dwóch ampułek soli fizjologicznej. Zestaw praktyczny, mały, idealny do umieszczenia w każdej apteczce.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu