wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Apteczka - co powinno w niej być?

Apteczka - co powinno w niej być?

Data dodania: 20-12-2022 Wyświetleń: 47
Apteczka powinna zostać tak skompletowana, aby jej zawartość umożliwiała udzielenie pierwszej pomocy osobie tego wymagającej. Jej zawartość należy więc dostosować do zagrożeń, z którymi z wysokim prawdopodobieństwem możemy spotkać się w danym miejscu, czy też w konkretnych okolicznościach. Oczywiście pewne podstawowe artykuły, jak bandaże, plastry, kompresy opatrunkowe powinny znajdować się w apteczce, jako jej elementy podstawowe. Zawartość apteczki należy systematycznie kontrolować, aby na bieżąco uzupełniać ewentualne braki oraz dbać o aktualny termin ważności umieszczonego wewnątrz sprzętu.
 


Co musi zawierać apteczka


           
Podstawowe wyposażenie każdej apteczki stanowią, jak już zostało wcześniej wspomniane, różnej wielkości kompresy jałowe, bandaże elastyczne i nieelastyczne, gazy i plastry z opatrunkiem oraz przylepce. Każda apteczka powinna być również wyposażona w koc termiczny, chustę opatrunkową, maseczkę do sztucznego oddychania, jednorazowe rękawiczki ochronne oraz nożyczki i gaziki dezynfekujące.

Elementy dodatkowe stanowią opatrunki hydrożelowe, niezbędne w gastronomii oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże ryzyko wystąpienia oparzeń. Zestawy do płukania oka i płuczki oczne, to elementy niezbędne w warunkach, w których może dojść do zaprószenia oczu. Tutaj również sprawdzą się jałowe kompresy oczne.  Apteczki przemysłowe, stanowiące zabezpieczenie pracowników w różnego rodzaju zakładach oraz fabrykach muszą posiadać w swoim składzie wszystkie materiały, jakie są potrzebne do udzielenia pomocy w razie zaistnienia wypadku, charakterystycznego dla rodzaju wykonywanej pracy, czy też miejsca jej wykonywania.

W przypadku prac odbywających się na wysokościach, koniecznością jej posiadanie w apteczce kołnierza ortopedycznego oraz szyn stabilizujących złamanie. Oczywiście jest to sprzęt, którym należy umieć się odpowiednio posługiwać, aby nie spowodować powstania u pacjenta dodatkowych obrażeń.
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu