wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczka domowa - co powinna zawierać

Apteczka domowa - co powinna zawierać

Data dodania: 15-11-2022 Wyświetleń: 33
Dobrze przygotowana apteczka powinna znajdować się w każdym domu. Posiadając wszystkie niezbędne elementy, będziemy mogli natychmiastowo udzielić pierwszej pomocy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Po skompletowaniu apteczki, należy co jakiś czas do niej zaglądać i sprawdzać, czy umieszczone w niej środki nie uległy przeterminowaniu. W apteczce umieszczamy materiały opatrunkowe, jak gazy, kompresy, plastry i bandaże. Niezbędny jest również środek do dezynfekcji ran, np. spray Neocide oraz żel łagodzący skutki oparzeń lub kompresy hydrożelowe. Warto również mieć  w domowej apteczce preparat schładzający na stłuczenia typu Ice Mix oraz zestaw do płukania oka lub kilka ampułek soli fizjologicznej.
 

Jakie leki umieszczamy w domowej apteczce?W domowej apteczce powinny znaleźć się podstawowe środki na wypadek biegunki, gorączki, leki przeciwzapalne, rozkurczowe, czy też zmniejszające reakcje alergiczną. Nie umieszczajmy w nim pełnego zapasu leków, probiotyków i syropów, które spokojnie można kupić dopiero, gdy zajdzie taka konieczność. Należy pamiętać, że mają one określoną datę ważności i nie mogą być przechowywane w nieskończoność. Niewielki zapas możemy zrobić w przypadku, gdy na stałe przyjmujemy jakiś lek i jest on na bieżąco zużywany.
 

Apteczka domowa – co jeszcze warto w niej umieścić?Apteczkę możemy doposażyć w haczyki do wykręcenia kleszczy lub pompkę Aspivenin, które mogą okazać się bardzo przydatne w okresie wiosenno-jesiennym. Warto mieć w zapasie dobrej jakości plastry na odciski oraz plastry na przeziębienie, które wspomogą nas w przypadku przeziębienia,  zatkanych zatok i niedrożnego nosa.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu