wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczka rowerzysty - co powinna zawierać?

Apteczka rowerzysty - co powinna zawierać?

Data dodania: 03-06-2022 Wyświetleń: 24
Przygotowując się do rowerowej wyprawy, warto pomyśleć o apteczce pierwszej pomocy. Przymocowana do ramy od roweru nie zajmie nam sporo cennego miejsca, a okaże się zbawienna w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, który może się przecież przydarzyć nie tylko nam, ale również przypadkowo napotkanym po drodze osobom. Warto więc pomyśleć o apteczce zawczasu, określić co najbardziej może się przydać i skompletować apteczkę dla rowerzysty.

 

Apteczka rowerzysty - co może się przydać


Pierwszą rzeczą, w którą warto się zaopatrzyć jest środek przeznaczony do dezynfekcji oraz najbardziej przydatne materiały opatrunkowe, jak jałowe kompresy i gazy, bandaże oraz  plastry. Jeśli wybieramy się z dziećmi do lasu lub nad jezioro zabierzmy plastry na ukąszenia, które łagodzą uczucie swędzenia. Warto umieścić w apteczce również mały zestaw do płukania oka, złożony z wygodnego w stosowaniu kieliszka oraz ampułek z solą fizjologiczną. Dołożenie maseczki do sztucznego oddychania oraz pary rękawiczek nie spowoduje sporego ubytku miejsca, a zapewni nam niezbędne i podstawowe środki ochrony osobistej. Pamiętajmy także o folii przeciwwstrząsowej, która gwarantuje niezbędny komfort termiczny i zapobiegnie wychłodzeniu organizmu.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu