wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczka samochodowa - co powinno w niej być

Apteczka samochodowa - co powinno w niej być

Data dodania: 02-11-2022 Wyświetleń: 35
Apteczka samochodowa powinna zostać wyposażona w kluczowe materiały opatrunkowe,
które umożliwiają udzielenie podstawowej pomocy przedmedycznej. Należy tutaj wymienić bandaże, opatrunki osobiste, jałowe kompresy, plastry, przylepce. Nie powinno w niej również zabraknąć chusty trójkątnej, koca termicznego, rękawiczek oraz maseczki do sztucznego oddychania. Niezwykle praktyczny dodatek stanowi młotek do zbijania szyb, z odpowiednio zabezpieczonym nożem, który umożliwi szybkie przecięcie pasów.  W apteczce samochodowej dobrze jest umieścić pałeczkę świetlną. Nie zajmie ona dużo miejsca, a zapewni nam niezależne źródło światła w nocy lub w czasie gorszej widoczności, wynikającej z trudnych warunków atmosferycznych, np. śnieżycy czy mgły.
 

Czego nie może zawierać apteczka samochodowa?W apteczce samochodowej nie umieszczamy żadnych lekarstw, nawet zwykłych tabletek przeciwbólowych. Nie przewozimy w niej też wody utlenionej, która po otwarciu butelki ma bardzo krótki okres przydatności do użytku. Wszystkie lekarstwa i środki chemiczne nie są przystosowane do zmiennych zakresów temperatur, które występują w samochodzie. Pod wpływem wysokiej temperatury mogą nie tylko stracić swoje właściwości, ale również poważnie zaszkodzić. Temperatura nie jest jedynym warunkiem otoczenia wywierającym wpływ na trwałość leków.
Nie bez znaczenia jest również wilgotność powietrza, które w aucie także podlega sporym wahaniom.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu