wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczki – czym one są?

Apteczki – czym one są?

Data dodania: 07-03-2014 Wyświetleń: 1299
Czym są apteczki? Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby czym są apteczki i jakie mają znaczenie. Apteczki mogą być wiszące, przenośne oraz samochodowe. Wiszące obecne są w biurach, fabrykach, czasem w hotelach.


Przenośne miewają ze sobą kierowcy autokarów, a samochodowe powinni mieć wszyscy kierowcy. Apteczki nie są tanie, ale warto o nie dbać, sprawdzać ich zawartość, monitorować aktualność leków. W firmach jest to obowiązkiem speców od BPH, a w domu każdy samodzielnie sprawdza własną apteczkę oraz jej aktualność. Leki mają czasem krótszy termin przydatności, nieraz się kruszą, przegrzewają na słońcu, nieraz spadają na podłogę i łamią się – zawsze trzeba dbać o całość leków oraz ich dobry stan. Poza tym każdą apteczkę trzeba kłaść lub wieszać w cieniu, poza zasięgiem dzieci, osób starszych i zwierząt.

Niekontrolowane zażycie leków może skończyć się bardzo źle, więcej: tragicznie. Apteczka ma ratować życie, a nie przyczyniać się do zgonu lub poważnych zdrowotnych problemów. Polecamy ostrożność, ona jest bardzo ważna. Zatem każdy musi być ostrożny i stosować leki z apteczki zgodnie z zapisami na ulotkach. To jest podstawowe zalecenie.

Co powinno być w apteczce? Jednorazowe rękawiczki, tabletki przeciwbólowe, bandaż, plaster, krople na żołądek, krople na serce. Te specyfiki uzupełniamy o wodę utlenioną, spirytus salicylowy, altacet w formie płynnej lub żelu. Niezbędne są też małe nożyczki i chusta służąca do usztywniania nadwerężonej ręki czy nogi.

Warto do apteczki włożyć wapno, które jest pomocą w alergiach wszelkiego rodzaju. To takie podstawowe porady dla właściciela apteczki. Przydatny jest węgiel lub stoperan, które złagodzą poważny rozstrój żołądka. Przepisy BHP ograniczają zawartość apteczki, ale lepiej mieć w apteczce szersze spektrum leków, bo one koją ból, łagodzą oraz leczą.

Bez apteczki trudno przetrwać chorobę, wypadek lub przejściowe problemy zdrowotne. Apteczka to pierwsza pomoc w gardłowej sprawie. Ukojenie, wyleczenie oraz zaleczenie wszelkich kłopotów.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu