wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczki na szkolne wycieczki

Apteczki na szkolne wycieczki

Data dodania: 07-04-2016 Wyświetleń: 876
Z myślą o wycieczkach szkolnych, zielonych szkołach oraz wszelkiego rodzaju wyjazdach dla dzieci przygotowane zostały bardzo wygodne apteczki w charakterystycznych plecaczkach. Można je założyć na ramię i w wygodny sposób przenosić, bez konieczności trzymania w rękach. Zawartość przygotowana została zgodnie z niemiecką normą DIN, która obowiązuje w krajach Unii Europejskiej.


altApteczka gwarantuje profesjonalne zabezpieczenie medyczne w razie zaistnienia konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Natomiast mocny materiał, z którego został uszyty plecak jest niezwykle wytrzymały na rozdarcia oraz odporny na zawilgocenie. Jego ogromną zaletą jest mobilność i możliwość szybkiego dostępu do materiałów opatrunkowych.


Proponujemy apteczki w dwóch rozmiarach i różniące się rodzajem zastosowanego wkładu. Apteczka szkolna 1 jest mniejsza,
ma wymiary 23 cm x 16,5 cm x 5,5 cm i posiada wyposażenie przygotowane według normy DIN 13164 PULS, natomiast większa apteczka szkolna 2 jest wielkości 30 cm x 24 cm x 8,5 cm, a zastosowaną normą wyposażenia jest DIN 13157 PLUS.


W każdej z nich znajdują się opatrunki indywidualne M oraz G, sterylne kompresy, opaski elastyczne i chusty oraz zestaw plastrów.
Nie zabraknie tam również koc ratunkowego, nożyczek i winylowych rękawiczek ochronnych. Większa apteczka została wzbogacona o kompres na oko, opaskę siatkową typu codofix do zastosowania na dłoń lub palec. Znajduje się w niej również worek foliowy na odpady oraz dodatkowy komplet plasterków na drobne skaleczenia.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu