wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczki pierwszej pomocy znane od lat

Apteczki pierwszej pomocy znane od lat

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 1310
Apteczki pierwszej pomocy znane są od przynajmniej stu lat. Apteczki pomagają udzielić pierwszej pomocy, gdy boli skaleczony palec, zwichnięta noga, rozbolą głowa, żołądek, oczy. Apteczki są nieocenione i zawsze warto je mieć.


Bez apteczek nikomu z nas nie będzie w życiu dobrze i bezpiecznie. Apteczki pierwszej pomocy powinny znaleźć się wszędzie: w gabinecie kosmetycznym, u fryzjera, w domu, w pracy, w hotelu, w hostelu, w przedszkolu i szkole. Bez apteczek pierwszej pomocy problemem może stać się udzielenie wsparcia osobie poszkodowanej. Wypadki zdarzają się i nie można liczyć, że nam się one nie przytrafią, wystarczy omdlenie i uderzenie głową o podłogę czy upadek ze schodów. Przed przyjazdem pogotowia należy udzielić pierwszej pomocy – koniecznie oraz nieodzownie.

Apteczki pierwszej pomocy muszą mieć porządną zawartość: leki przeciwbólowe, pomocne w przypadku problemów żołądkowych czy sercowych, niezbędne przy rozstroju żołądka. Dodatkowo plastry i bandaże, chusty do usztywniania zwichniętych rąk i nóg, altacet, woda utleniona, małe nożyczki niezbędne do przycięcia plastra czy bandaża. W każdej firmie powinna być osoba odpowiadająca za apteczkę i wymieniająca przeterminowane leki na nowe. Taki strażnik apteczki.

W  domu każdy z nas musi zadbać o dobrą zawartość małej skrzyneczki, ale jest to opłacalne zadanie. Gotowe apteczki kosztują od 30 do 200 złotych, lecz o wiele lepiej jest samodzielnie skomponować własną, autorską apteczkę, bo wiemy, co nas może boleć oraz nam dokuczać. W firmach do apteczek wkłada się to, co nakazują przepisy. I należy ich przestrzegać. Podsumowując, apteczka może być ważnym przedmiotem.

Szczególnie wtedy, gdy zdrowie nam dokucza lub gdy pracujemy w dużej firmie. Tam zawsze może się coś zdarzyć, coś nieprzewidzianego oraz niebanalnego. Ból głowy też wymaga interwencji apteczki. Polecamy zatem stworzenie porządnej apteczki, jest to wydatek, lecz opłacalny i w pełni uzasadniony. Apteczki nigdy nie odejdą w przeszłość, podobnie jak problemy zdrowotne oraz wypadki. Są zatem przedmiotem podstawowym, potrzebnym i chętnie kupowanym przez osoby prywatne i firmy.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu