wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczki są artykułem pierwszej potrzeby

Apteczki są artykułem pierwszej potrzeby

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 964
Każdy kierowca samochodu osobowego lub autokaru powinien mieć pod ręką apteczkę. Wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach: skaleczenie, otarcie, zwichnięcie i już potrzebny jest bandaż, woda utleniona, spirytus salicylowy, altacet, czasem też lek przeciwbólowy.


Apteczka to skarb każdego kierowcy. Nie tylko jednak kierowca powinien pamiętać o dobrze wyposażonej apteczce – również mieszkaniec domu, pracownik w biurze i fabryce. Gdy zdarza się coś złego i nieprzewidzianego to apteczka jest pierwszym ratunkiem w każdej sprawie – do niej należy uderzać jak w dym. Niestety, część firm popełnia grzech główny i zapomina o uzupełnianiu zawartości apteczki lub gromadzi w małej skrzyneczce przeterminowane leki. A gdy zdarzy się drobny wypadek, to wówczas ludzie cierpią – nie mają pod ręką apteczek i nie mogą sobie bez nich w ogóle poradzić. Zastosowanie przeterminowanej wody utlenionej może być szkodliwe.

Jak kupić dobrą apteczkę? Najpierw należy sprawdzić co musi znaleźć się na stanie takiej apteczki, a później odpowiednio ją wyposażyć, zawiesić w widocznym miejscu i poinformować pracowników, gdzie taka apteczka się znajduje. Jest to niezbędne działanie BHP, którego koniecznie należy przestrzegać.

Kto odpowiada za apteczkę? Specjalista ds. BHP powinien kontrolować jej zawartość i przypominać o wymianie przeterminowanych leków. Takich przestarzałych medykamentów nie wolno wyrzucać. Koniecznie należy zanieść je do apteki i wrzucić do apteczki z lekami przeterminowanymi. To najlepsze działanie dla każdej firmy. Do takich pojemników w aptece wrzuca się leki bez opakowań oraz ulotek, same, czyli w listkach. Tylko wtedy jest pewność, że stary lek nie trafi w niepowołane ręce dziecka lub nie zostanie zjedzony przez psa czy kota. Apteczka może być bardzo niebezpieczna, a przecież jej podstawowym zadaniem jest ratowanie życia ludzkiego.

Apteczka jest niezbędna na wczasach – turysta powinien mieć wolny oraz nieskrępowany niczym dostęp do apteczki z podstawowymi lekami. Nie musi mieć przecież przy sobie wszystkich środków – chociaż najlepiej takie leki mieć i je gromadzić. To bardzo dobre, rozsądne i celowe działanie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu