wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Apteczki ścienne

Apteczki ścienne

Data dodania: 16-05-2017 Wyświetleń: 759
Apteczka ścienna stanowi bardzo wygodną formę przechowywania asortymentu niezbędnego w razie konieczności udzielenia pomocy, gwarantując jednocześnie łatwy i szybki do niego dostęp. Zawieszona na ścianie, nie zajmuje dużo miejsca i jest dobrze widoczna. Obok niej można umieścić instrukcję udzielania pierwszej pomocy.


altW razie potrzeby każdy będzie mógł z niej skorzystać i przypomnieć sobie sposoby postępowania.Proponujemy bardzo szeroki wybór apteczek ściennych metalowych, jak również plastikowych. Wszystkie można w bezproblemowy sposób umieścić na ścianie, korzystając z dostępnego stelaża lub przygotowanych w szafce uchwytów. Wielkość apteczki dobieramy stosowanie do wymaganego w danym miejscu i w konkretnych warunkach składu jej wyposażenia oraz ilości materiałów, które mamy zamiar wewnątrz umieścić.


Osobom chcącym zaopatrzyć się w apteczkę, nad którą pieczę ma sprawować jedynie wyznaczona do tego celu osoba, polecamy szafki metalowe z zamkami. Natomiast jeśli apteczka ma być dostępna dla wszystkich, proponujemy szafki zamykane na zatrzask. Apteczki metalowe montowane są do ściany na stałe. Natomiast apteczki plastikowe można zdejmować ze stelaża i przenosić. Ich ogromną zaletą jest więc duża mobilność dająca możliwość przenoszenia do innych pomieszczeń.Podstawowy skład apteczki:


Chusteczki Leco nasączone spirytusem (4 sztuki),
Matoban opaska elastyczna 4 m x 10 cm,
Matoban opaska elastyczna 4 m x 8 cm,
Bandaż dziany 4 m x 5 cm (2 sztuki),
Bandaż dziany 4 m x 10 cm (2 sztuki),
Opatrunek indywidualny jałowy,
Kompresy gazowe 9 x 9 cm (2 sztuki),
Kompresy gazowe ½ m2,
Prestovis plaster opatrunkowy o wymiarach 10 x 6 cm,
Prestovis plaster opatrunkowy o wymiarach 10 x 8 cm,
Polovis plaster bez opatrunku 5 m x 1,25 cm,
Rękawiczki ambulatoryjne niejałowe,
Maseczka do sztucznego oddychania,
Nożyczki,
Folia termiczna,
Worek foliowy na odpady.

 


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu