wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Apteczki w plecakach

Apteczki w plecakach

Data dodania: 03-09-2019 Wyświetleń: 23
Apteczka szkolna, wycieczkowa z możliwością wygodnego przenoszenia na plecach, aby ręce były zawsze wolne i swobodne. Materiał, z którego został uszyty plecaczek doskonale chroni zawartość apteczki przed wilgocią oraz deszczem. Apteczki szkolne występują w dwóch rozmiarach oraz dwóch wersjach wyposażeń, każda z nich spełnia normy unijne. Apteczka szkolna 1, w mniejszym plecaku, została przygotowana zgodnie z normą DIN 13164 PLUS. Natomiast apteczka szkolna 2 - większa i bardziej pojemna posiada wyposażenie skompletowane według normy DIN 13157 PLUS.


altKażda z apteczek posiada w swoim składzie pełen zestaw bandaży, plastrów oraz kompresów niezbędnych do wykonania opatrunku i zabezpieczenia miejsca urazu oraz niezwykle istotny element wyposażenia każdej apteczki, czyli folię przeciwwstrząsową. Folia tego typu przyda się nie tylko w razie wypadku, ale również w czasie nagłej zmiany pogody i pogorszenia się warunków atmosferycznych, np. w górach. Bezpieczeństwo w czasie udzielania pomocy zapewnią dołączone do zestawu rękawiczki oraz maseczka do sztucznego oddychania z filtrem.Apteczki zapewnią bezpieczeństwo uczestnikom w czasie:

 
  • obozów,
  • wędrówek,
  • rajdów,
  • kolonii,
  • innych zorganizowanych wypraw.
 

Przydadzą się również w czasie rodzinnego wyjazdu na wakacje. Zwłaszcza, że do plecaczka można włożyć dodatkowo niezbędne leki, które są używane przez nas lub przez nasze dzieci oraz środki przeciwko gorączce, środki przeciwbiegunkowe, preparaty odstraszające owady, itp. Zapewnia to ogromną wygodę, gdyż wszystko  mamy umieszczone w jednym miejscu.
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl