wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Artykuły medyczne

Artykuły medyczne

Data dodania: 03-09-2014 Wyświetleń: 869
To bardzo szeroki zbiór różnych produktów o różnym przeznaczeniu. Artykuły medyczne to podstawowe wyposażenie szpitali, przychodni, klinik i lekarskich gabinetów.


Jednak mogą również przydać się na lekcje anatomii w liceum lub dla studentów medycyny i fizjoterapii. A nawet i w zwykłym mieszkaniu. Dzięki nim będziesz mógł samodzielnie zbadać się i poszerzyć swoją wiedzę.

Wiedza to podstawa!


Niezależnie od tego, czy skierowano Cię na poważną operację do szpitala, czy też chcesz samodzielnie zmierzyć ciśnienie. Aby prawidłowo interpretować wyniki nawet tych najprostszych pomiarów, potrzebujesz wiedzy. Tę radzimy czerpać nie z internetu, lecz ze źródeł wiarygodnych.
Polecamy książki medyczne z dziedziny anatomii i fizjologii, medycyny ratunkowej, ortopedii, pierwszej pomocy i radiologii. Nie muszę chyba przekonywać, jak bardzo takie podręczniki są potrzebne dla studentów medycyny, fizjoterapii i innych pokrewnych kierunków.
 

Drobny sprzęt medyczny


Małe i łatwe w obsłudze artykuły medyczne przydadzą się w każdym domu. Termometry pomagają w bardzo szybki i wygodny sposób zmierzyć temperaturę ciała. Ostatni coraz bardziej popularne są nowoczesne termometry bezdotykowe. Nie mają w sobie trującej rtęci, więc nie stwarzają żadnego zagrożenia dla zdrowia. Pamiętaj, że prawidłowa ciepłota ciała wynosi 36,6˚C.

Bardzo przydatne w każdym mieszkaniu są również ciśnieniomierze. Dzięki nim możesz kontrolować, z jaką siłą krew naciska na ścianki naczyń krwionośnych. Prawidłowe ciśnienie wynosi 120/80 mHg. Wartość wyższa niesie ze sobą ryzyko nadciśnienia, które prowadzi do niewydolności układu krążenia. Niedociśnienie może też być uciążliwe (objawy to senność i bóle głowy), jednak zdecydowanie mniej szkodliwe niż nadciśnienie.

Skoro już mierzysz ciśnienie, warto też zainteresować się swoim pulsem. Dokładne pulsometry kosztują naprawdę niewiele. Jeżeli masz w domu cukrzyka, musisz koniecznie zaopatrzyć się w glukometr. A dla zawodowych kierowców, którzy lubią wieczorem zajrzeć do kieliszka, polecamy alkomaty. Takie artykuły medyczne są bardzo przydatne na co dzień.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu