wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Balkoniki

Balkoniki

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 934
W sytuacjach, gdy samodzielne poruszanie się sprawia problem, nie trzeba być wcale skazanym na leżenie w łóżku.


Możliwość wstawania, spacerowania, jak i wykonywania podstawowych, codziennych czynności jest bardzo ważna dla osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych, po przebytych urazach. Niestety, gdy jest ta możliwość ograniczona, niektóre osoby mają problemy z przystosowaniem się do nowej sytuacji.

Nie chcą być dla nikogo ciężarem , świadomość taka bardzo źle wpływa na ich samopoczucie. Dlatego warto wybrać specjalne balkoniki, które stanowią nieocenioną pomoc.
 

Balkoniki – dla kogo są przeznaczone


Są to proste urządzenia, które jednak wykazują bardzo dużą przydatność w przypadku osób starszych, jak i nie w pełni sprawnych, np. takich, które są w trakcie rehabilitacji. Nie trzeba być wówczas w każdej wymagającej tego okoliczności skazanym na pomoc innych.

Takie balkoniki sprawiają, że samodzielne poruszanie się w obrębie mieszkania czy też podwórka staje się możliwe i niekłopotliwe. Bardzo ważne jest, by osoba taka nie leżała cały czas w łóżku, a miała szansę na funkcjonowanie w miarę samodzielne.
 

Balkoniki – dlaczego są tak przydatne


Mimo swej nieskomplikowanej budowy, takie balkoniki to nieoceniona pomoc.
Są one:
  • lekkie,
  • wytrzymałe (dotyczy to obciążenia do 100 kg),
  • poręczne,
  • wygodne.
Można dzięki nim poruszać się w dogodnym dla siebie tempie, a gdy osoba korzystająca z balkonika się zmęczy, może komfortowo się podeprzeć i odpocząć przed dalszą drogą. Nie zajmują one wiele miejsca, korzystanie z nich nie wiąże się też z wykonywaniem dodatkowych czynności poprzedzających, tak więc maksymalnie pomagają one w samodzielnym funkcjonowaniu.

Dlatego tak ważne są, jeśli chcemy, by osoba schorowana, starsza lub też rekonwalescent, miał możliwość powrotu do normalnego wykonywania podstawowych czynności, co ma niebagatelny wpływ nie tylko na lepszą kondycję fizyczną, ale też zdecydowanie poprawia samopoczucie. Warto więc wybrać balkonik odpowiedni dla siebie, spośród licznych oferowanych na rynku.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu