wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Bandaże, opaski elastyczne

Bandaże, opaski elastyczne

Data dodania: 21-06-2018 Wyświetleń: 757
Zabezpieczenie i unieruchomienie założonego na ranę opatrunku jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich bandaży. Bandaże występują w formie zwiniętej rolki, wykonanej z gazy lub dzianiny. Tkaniny tego typu są przewiewne, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na rozdarcie. Umożliwiają swobodny przepływ powietrza i niezbędną wentylację skóry. Posiadają brzegi zabezpieczone przed strzępieniem, co dodatkowo zwiększa ich komfort użytkowania. Rolą bandaży jest nie tyko stabilizacja założonego opatrunku, ale także odciążenie w przypadku leczenia kontuzji, do której doszło w obrębie narządu ruchu.


altSzerokość opaski dobiera się w zależności od wielkości miejsca urazu. Mamy do dyspozycji aż 4 szerokości opasek: 8cm, 10cm, 12cm oraz 15cm. Bandaże pakowane są w indywidualne folie ochronne, bądź też zabezpieczający papier. Dzięki temu nie ulegają zabrudzeniu ani zniszczeniu w trakcie przechowywania i przenoszenia. Aby ustabilizować złamanie, czy też zatrzymać krwawienie konieczne jest zastosowanie opaski elastycznej. Zakładając ją, w należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nie wywiera ona zbyt dużego ucisku mogącego  utrudniać przepływ krwi. Proponujemy opaski elastyczne (bandaż elastyczny cena), które mogą być wielokrotnie użyte, a ich rozciągliwość po wypraniu pozostaje niezmienna. Doskonale sprawdzają się w zaopatrywaniu urazów stawowych, takich jak skręcenia czy też zwichnięcia. Wyposażone są w służącą do mocowania zapinkę.


Polecamy również bandaże samoprzylepne, które doskonale sprawdzają się właśnie w przypadku zaopatrywania miejsc znajdujących się w okolicach stawów. Poszczególne jego warstwy przyczepiają się do siebie w trakcie zakładania. Tego typu bandaż nie wymaga używania zapinek, doskonale się trzyma i nie zsuwa się w trakcie noszenia. Zapewnia również swobodę ruchów. Opaski samoprzylepne są dostępne w trzech rozmiarach: 4m x 8cm, 4m x 10cm, 4m x 12cm.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu