wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Bezpieczny autobus - apteczka autobusowa

Bezpieczny autobus - apteczka autobusowa

Data dodania: 09-09-2016 Wyświetleń: 1026
Profesjonalny i zaufany przewoźnik dba o to, żeby dowieźć swoich pasażerów do celu komfortowo, wygodnie i terminowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Powinien więc zapewnić właściwy nadzór techniczny nad używanymi pojazdami oraz zatrudnić kompetentnych, doświadczonych i odpowiedzialnych kierowców, a ponadto, umieścić w używanych środkach lokomocji podstawowe zestawy środków medycznych do udzielenia pierwszej pomocy.


altWszystkim, którzy poszukują właściwie przygotowanej apteczki, polecamy dużą i dobrze wyposażoną apteczką autobusową 2xDIN 13164 PLUS. Wykonaną z trwałego i odpornego materiału walizkę, można bezpiecznie powiesić na ścianie. W celu zapewnienia wygodnego i szybkiego dostępu do zawartych wewnątrz materiałów opatrunkowych, jej stelaż posiada dodatkowy, specjalny wspornik. Umożliwia on bezproblemowe i wygodne otwieranie walizki pod kątem 90 stopni.

W obudowie umieszczona została gumowa uszczelka. Jest ona niezbędnym zabezpieczeniem przed dostępem  do wnętrza apteczki, unoszącego się kurzu i pyłu, chroni również przed dostawaniem się wilgoci. Tego typu apteczkę polecamy wszystkim firmom świadczącym usługi przewozowe. Nadaje się do autobusów liniowych, autokarów przemieszczających się na trasach międzymiastowych, jak również busów obsługujących wycieczki.


Apteczka może zapewnić ochronę dla maksymalnie 40 osób. Jej wyposażenie stanowią środki opatrunkowe oraz materiały dobrane zgodnie z normą DIN 13164 PLUS. Wszystko zostało umieszczone w wersji podwójnej. Bogaty zestaw kompresów, opasek oraz plastrów jest przygotowany do użycia w każdej chwili. Znajdujące się na wyposażeniu apteczki, indywidualne opatrunki dostępne są w trzech rozmiarach. Przygotowane zostały tak, żeby poszkodowana osoba mogła je, w miarę możliwości,  założyć samodzielnie. Mają one kompres już połączony z przytrzymującym go bandażem. Dołączone do zestawu, czytelnie i dobrze opracowane instrukcje są cennymi wskazówkami dotyczącymi zasad udzielania pierwszej pomocy.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu