wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Biwakowy nóż ratunkowy

Biwakowy nóż ratunkowy

Data dodania: 27-03-2018 Wyświetleń: 912
Polecamy praktyczny nóż ratunkowy wykonany z materiałów odpornych na korozję. Nóż został wyposażony w klips umożliwiający zaczepienie go o pasek. Dzięki swojej wielofunkcyjności stanowi ciekawą propozycję na biwaki i wszelkiego rodzaju wyjazdy w teren. W zestawie znajduje się wodoodporna latarka LED, posiłkowe źródło ognia w postaci krzesiwa, zbijak do szyb oraz ostrze służące do szybkiego przecięcia pasów, linek, czy też rozcięcia odzieży.
 


altWykonane ze stali nierdzewnej ostrze noża pokryto tlenkiem żelaza. Efektem jest zwiększenie odporności na korozję oraz zlikwidowanie niechcianego i niewygodnego efektu odbicia światła. Natomiast anodowane aluminium zastosowane w rękojeści noża nadaje jej twardość i wytrzymałość. Sprawdź produkt nóż do pasówSkładowe części noża:
 
  • ostrze ostre,
  • ostrze ząbkowane,
  • latarka ledowa,
  • kompaktowe krzesiwo,
  • blokada przed zatrzaśnięciem się ostrza,
  • końcówka do zbijania szyb,
  • krótkie ostrze,
  • uchwyt na kieszeń.


Ostrze jest szerokie i wygodnie otwierane. Można je otworzyć przy pomocy jednej ręki. Jego pełne otwarcie spowoduje automatyczne zablokowanie, w czym utwierdzi nas znamienne kliknięcie. W grzebiecie rękojeści znajduje się wyjmowana latarka wyposażona w magnes. Można ją więc w czasie pracy przytwierdzić do metalowych przedmiotów, np. do ostrza noża. Zapewnia to wygodną pracę. Mamy do dyspozycji światło świecące precyzyjnie w pożądanym przez nas kierunku oraz wolne ręce. Koniec grzbietu rękojeści stanowi miejsce umieszczenia krzesiwa, awaryjnego źródła ognia. Energiczne pocieranie ostrzem o krzesiwo spowoduje powstanie oczekiwanych iskier. Serdecznie poleczmy prezentowany nóż, który jest narzędziem solidnie wykonanym i niezwykle użytecznym. 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu