wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Butla tlenowa medyczna - podstawowe informacje

Butla tlenowa medyczna - podstawowe informacje

Data dodania: 18-04-2023 Wyświetleń: 52
Butla tlenowa medyczna stanowi szczelny zbiornik, używany do przechowywania i transportu tlenu, który jest stosowany w czasie tlenoterapii, resuscytacji, leczenia chorób układu oddechowego, a także podczas operacji i innych procedur medycznych.
 


Butle tlenowe mogą być stalowe lub aluminiowe (lżejsze, łatwiejsze w transporcie). Są też dostępne w różnych pojemnościach, co pozwala na ich dostosowanie do aktualnych potrzeb, od małych butli przenośnych, stosowanych w ambulatoryjnym leczeniu tlenem, po większe butle stosowane w szpitalach czy przy stacjach ratunkowych.

 

Butle tlenowe - warto wiedziećButle wymagają specjalistycznej konserwacji oraz odpowiedniego ich przechowywania w miejscach dobrze wentylowanych, z dala od źródeł ciepła i ognia, oraz w sposób zapewniający ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym. Każda butla powinna posiadać legalizację. 


Butle tlenowe powinna obsługiwać osoba posiadająca odpowiednie do tego przeszkolenie. Tlenoterapia wymaga zastosowania, oprócz butli, innych niezbędnych akcesoriów, jak reduktor tlenowy oraz maska lub wąsy tlenowe. W czasie długotrwałej podaży tlenu niezbędny jest również specjalny nawilżacz, który zapobiega wysuszeniu dróg oddechowych pacjenta.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu