wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Butla tlenowa

Butla tlenowa

Data dodania: 13-04-2014 Wyświetleń: 1295
Bez tlenu nie potrafimy żyć. Jest niezbędny do normalnego funkcjonowaniu. Jeśli zaczyna go brakować, zaczynamy się dusić. Skutki mogą być tragiczne. Dlatego dotąd wymyślono wiele sposobów na dostarczenie tlenu dla osób, którym go brakuje. Jednym z nich jest butla tlenowa, która znana jest osobom nurkującym oraz wspinającym się na duże wysokości.


Gdzie niezbędna jest butla tlenowa?

Butla tlenowa to ważny element wyposażenia służb medycznych. Znaleźć powinna się na każdym oddziale ratunkowym, jest również istotnym elementem w karetce. Powinna znaleźć się wszędzie tam, gdzie istnieje choćby mała szansa, że się przyda. Dobre wyposażenie miejsc, w których udziela się pomocy, to podstawa.

Niewydolność oddechowa? Jest na to rozwiązanie

Butla tlenowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z niewydolnością oddechową. Jest pomocna tam, gdzie oddychanie w naturalny sposób staje się niemożliwe lub utrudnione. Za pośrednictwem prostego produktu istnieje możliwość dostarczenie tlenu wprost do płuc. To bardzo ważne, bo w ten sposób można zapobiec zatrzymaniu krążenia i wielu negatywnym konsekwencjom. Dzięki specjalnemu reduktorowi można łatwo regulować ilość dostarczanego tlenu. Po opróżnieniu zawartości butli, można ją napełnić i znowu stosować.

Jaka butla tlenowa?

Butle tlenowe dostępne są w kilku rodzajach dostosowanych do określonych funkcji. Najważniejsze to: butle stalowe oraz aluminiowe.

Na rynku dostępne są butle różnych rozmiarów (od jednolitrowych, poprzez kilkulitrowe, a kończąc na dziesięciolitrowych). Do każdej z nich można dopasować niezbędne dodatki takie, jak reduktor tlenowy, koncentrator tlenu, nawilżacz do butli stalowej. Butla powinna zawierać również specjalną maseczkę, która umożliwia sprawne podanie tlenu oraz przewody umożliwiające jej podłączenie. Ciekawym elementem są pokrowce na butle tlenowe, które w formie ciekawego rękawa umożliwiają wygodne ich przenoszenie.

Atesty

Każda legalnie kupiona butla tlenowa posiada odpowiednie atesty. Nabywając ją, można mieć pewność, że uzyskujemy dobrej jakości produkt doskonały do zaawansowanych, wymagających zastosowań.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu