wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Cechy charakterystyczne bandaża elastycznego Matoban

Cechy charakterystyczne bandaża elastycznego Matoban

Data dodania: 14-03-2021 Wyświetleń: 31

Cechy charakterystyczne bandaża elastycznego Matoban w rozmiarze 10 cm x 4 m:

  • Duża rozciągliwość
  • Metalowa zapinka do zabezpieczenia przed rozwijaniem opatrunku
  • Niestrzępiące brzegi i końce
  • Produkt wielokrotnego użytku, nadaje się do prania
  • Przepuszcza powietrze, pozwala skórze oddychać
  • Nadaje się do przytrzymywania opatrunku oraz lekkiego usztywniania


Szeroki zakres zastosowań, do którego można wykorzystać bandaż elastyczny z zapinką Matoban (bandaż elastyczny cena) sprawia, że powinien być on zawsze pod ręką w różnych miejscach i sytuacjach:

 

Apteczka domowa

Bandaż elastyczny Matoban jest przydatny przy drobnych urazach, skaleczeniach, zwłaszcza jeśli osobą zranioną jest dziecko, które ma tendencję do odklejania plastrów, lub gdy miejsce skaleczenia wymaga dużej mobilności.

 

Apteczka samochodowa

Matoban bandaż elastyczny pomaga unieruchomić uszkodzoną kończynę oraz zatrzymać na miejscu opatrunek. Jest standardowym elementem wyposażenia apteczki samochodowej zgodnie z normą DIN 13164.

 

Apteczka turystyczna

Podczas wypadów w góry czy wypadów do lasu narażeni jesteśmy na różnego rodzaju skaleczenia i urazy, a specyfika środowiska sprawia, że czasami musimy nakładać opatrunek w niesprzyjających okolicznościach (np. w deszczu, w terenie zanieczyszczonym piaskiem lub gliną, w złych warunkach oświetleniowych). Bandaż elastyczny Matoban doskonale sprawdzi się wówczas do przytwierdzenia opatrunku, jak i do higienicznego zaopatrzenia rany.

 

Apteczka przemysłowa

Jest obowiązkowym elementem wyposażenia firmy, określanym normą DIN 13157. W zależności od prowadzonej działalności gospodarczej, rodzaj najczęstszych urazów może być bardzo różny, dlatego wielość zastosowań bandaża elastycznego Matoban sprawia, że powinien się on znaleźć w apteczce przemysłowej.

 

Apteczka sportowa

Uprawianie sportu może się wiązać z kontuzją. Jeśli planujesz podjęcie aktywności sportowej, powinieneś mieć przy sobie bandaż elastyczny Matoban, który umożliwi unieruchomienie kończyny a także nie pozwoli ześlizgnąć się opatrunkowi nawet przy intensywnym ruchu.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu