wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Chusty trójkątne

Chusty trójkątne

Data dodania: 11-09-2014 Wyświetleń: 1220
Każda jednostka ratownicza, przyjeżdżająca na miejsce zdarzenia, musi mieć na wyposażeniu szereg niezbędnych elementów.


Oprócz przydatności użycia, muszą się one wykazywać także możliwością praktycznego przewożenia, co oznacza, że nie mogą zajmować wiele miejsca. Dlatego tak popularnym i powszechnie stosowanym materiałem są Chusty trójkątne, które pozwalają na szybkie unieruchomienie złamań.

To jeden z najpopularniejszych elementów, który musi się znajdować nie tylko w każdej karetce pogotowia czy śmigłowcu ratunkowym, ale też w apteczkach domowych, szkolnych, pracowniczych itd. Chustę trzeba mieć ze sobą w trakcie podróży, wycieczki itd. może ona stanowić nieocenioną pomoc, a jednocześnie jej poprawne zastosowanie nie powinno nastręczać problemów.
 

Chusty trójkątne – w jakich sytuacjach są niezbędne


Tego typu środki ratownicze stosuje się w przypadku złamań, zwichnięć bądź też ich podejrzeń. Służy ona do działań unieruchamiających – zaraz po przyjeździe na miejsce zdarzenia należy poprawnie unieruchomić kończynę. Do takiego tymczasowego, prowizorycznego, lecz mającego nieocenione znaczenie w dalszym leczeniu działania należy przystąpić niezwłocznie.

Przede wszystkim chusty używa się, gdy mamy do czynienia z urazem kości ramieniowe, przedramienia, dłoni, obojczyka. W sytuacji, gdy zdarzy się, że dojdzie do pełnego złamania, wówczas działanie ratownicze uwzględnia użycie trzech chust.
 

Chusty trójkątne – jakie są ich zalety


Powszechność stosowania tego rodzaju materiału nie jest przypadkowa. Chusty wykazują się licznymi zaletami, dzięki którym mogą tak efektywnie pomagać na wstępnym etapie udzielania pomocy przy złamaniu. Jednak na wyposażeniu czy to ekipy ratowniczej, czy też domowej apteczki, oprócz kilku mocnych, wytrzymałych chust zrobionych ze specjalnego materiału, muszą się też zajmować akcesoria dodatkowe, takie jak agrafki. Zalety chust czynią je bardzo przydatnymi. Są to:
  • wytrzymałość,
  • odpowiedni kształt,
  • optymalnie dobrany rozmiar,
  • łatwość zastosowania,
  • niewielkie rozmiary po złożeniu – ułatwia to transport i spakowanie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu