wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Ciśnieniomierz zegarowy ze stetoskopem

Ciśnieniomierz zegarowy ze stetoskopem

Data dodania: 01-07-2022 Wyświetleń: 30
Ciśnieniomierz zegarowy to tradycyjny apart do pomiaru ciśnienia krwi metodą osłuchową. Metoda ta wymaga użycia stetoskopu, przy pomocy którego osoba dokonująca pomiaru może określić ciśnienie rozkurczowe i skurczowe na podstawie wysłuchanych dźwięków. Ciśnieniomierz zegarowy jest niezwykle precyzyjny pod warunkiem, że osoba z niego korzystająca wie, jak prawidłowo wykonać badanie. Zaletą tego rodzaju ciśnieniomierza jest brak konieczności kupowania baterii, czy też posiadania zasilacza sieciowego. Należy jednak pamiętać o tym, że ciśnieniomierz manualny wymaga kalibracji, którą zaleca się wykonywać co dwa lata.
 

Ciśnieniomierz zegarowy - jak jest zbudowany?


Zegarowy aparat do pomiaru ciśnienia krwi jest wyposażony w manometr, mankiet z gruszką oraz stetoskop. Gruszka służy do pompowania mankietu. Posiada ona specjalny zaworek, przy pomocy którego można regulować wypuszczanie powietrza z mankietu.
 

Ciśnieniomierz zegarowy – wygodny ciśnieniomierz dla lekarza


Ciśnieniomierz mechaniczny biurkowy bardzo dobrze sprawdza się w różnego rodzaju placówkach medycznych oraz gabinetach lekarskich. Konstrukcja tego praktycznego urządzenia pozwala na stabilne postawienie go na biurku i umożliwia bezpieczne przechowywanie mankietu
w specjalnie przygotowanej do tego celu przystawce. Nie bez znaczenia jest również duża i kontrastowa tarcza zegara, posiadająca średnicę 11 cm, dająca możliwość wygodnego odczytywania wyników. Pomiar ciśnienia przy użyciu tego aparatu przebiega więc niezwykle sprawnie.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu