wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Co nie powinno się zawierać w apteczce?

Co nie powinno się zawierać w apteczce?

Data dodania: 06-06-2021 Wyświetleń: 19

Apteczka pierwszej pomocy jest bezwzględnie wymagana na terenie zakładu pracy, ośrodka wypoczynkowego, a także w wielu pojazdach. Zalecane jest jej posiadanie w samochodzie, w trakcie wycieczki, a także w domu.

W jej skład powinny wchodzić m.in. plastry i bandaże, koc termiczny czy ustnik do sztucznego oddychania. Czy wiesz jednak, czego nie należy wkładać do apteczki pierwszej pomocy?

 Leki w apteczce pierwszej pomocy
 

Przede wszystkim w apteczce pierwszej pomocy nie umieszczamy żadnych leków, nawet popularnych środków przeciwbólowych. Apteczka ma służyć wyłącznie do zaopatrywania poszkodowanego na czas niezbędny do przybycia wyspecjalizowanych służb.

Dlaczego nie można podać choremu leku? Problematyczna może być sama jego aplikacja – poszkodowany może być w szoku, mieć problemy z oddychaniem czy niewidoczne na pierwszy rzut oka obrażenia uniemożliwiające prawidłowe przyjęcie kropel czy tabletek. Nigdy też nie wiemy, na co uczulona jest osoba, której pomagamy.

Podać możemy wyłącznie lek, który chory sam nosi przy sobie, świadom swojego stanu (np. pen z adrenaliną w przypadku osób uczulonych na jad owadów, nitrogliceryna dla sercowców).

 

Produkty których nie należy umieszczać w apteczce
 

Ponadto w apteczce nie należy przechowywać produktów, których podawanie jest utrudnione lub niesie duże ryzyko. Nie wkładajmy do apteczki waty (jej włókna mogą przylepić się do rany), ostro zakończonych nożyczek, zestawów do podawania kroplówek, napojów izotonicznych.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu