wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co powinno znajdować się w apteczce rowerzysty

Co powinno znajdować się w apteczce rowerzysty

Data dodania: 11-01-2023 Wyświetleń: 34
Apteczka na rower powinna być mała i poręczna, tak aby nie stanowiła dodatkowego balastu, nie zajmowała zbyt dużo miejsca i nie była uciążliwa w czasie jazdy. Skompletowanie jej oraz zabranie ze sobą może poprawić nasze bezpieczeństwo w czasie rowerowej eskapady. Może również przydać się innym uczestnikom wycieczki lub przypadkowo napotkanym po drodze osobom. 
 


Skład apteczki rowerzysty


W swoim składzie apteczka rowerowa posiada najbardziej niezbędne i podstawowe artykuły medyczne, do których możemy zaliczyć plastry z opatrunkiem, przylepce służące do zamocowania opatrunku, opatrunki osobiste, bandaże. Nie może w niej również brakować chusty trójkątnej, gazików odkażających, a także rękawiczek, koca termicznego oraz nożyczek. Dodatkowo możemy w niej umieścić zestaw do płukania oka, lub jeśli zostanie już nieco mniej miejsca, zwykłe ampułki zawierające sól fizjologiczną.


Gotowe apteczki rowerowe można z łatwością przymocować do roweru, korzystając w wszytego
do saszetki rzepu. Saszetka często jest wykonana z tkaniny wodoodpornej więc umieszczone wewnątrz opatrunki nie ulegną zawilgoceniu w czasie deszczowej pogody.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu