wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Co to jest ICE MIX?

Co to jest ICE MIX?

Data dodania: 28-10-2021 Wyświetleń: 22

Nie ma chyba osoby, która w życiu nie doznałaby bolesnego stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia czy innego urazu. Są na nie narażeni nie tylko sportowcy, ale także bawiące się dzieci czy dorośli wykonujący codzienne, proste czynności. Gdy konieczne jest złagodzenie bólu, zmniejszenie obrzęku lub zapobiegnięcie jego powstaniu, warto mieć pod ręką ICE MIX, czyli popularny suchy lód.Jak stosować suchy lód ICE MIX

Suchy lód należy stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę, bez kontaktu z błonami śluzowymi, które mogłyby zostać podrażnione. Pojemnik trzymamy w odległości 20-30 cm od bolesnego miejsca i spryskujemy je koniecznie ruchem wahadłowym, nie trzymamy preparatu ciągle pod tym samym kątem. Jednorazowe użycie nie może przekraczać 5 sekund, gdyż groziłoby to powstaniem odmrożenia. Sygnałem ostrzegawczym jest pojawienie się na skórze białego nalotu – to znak, że spryskiwanie trwa zbyt długo.

Czynność można powtórzyć już po 10-15 sekundach od pierwszego użycia, więc nie ma powodu ryzykowania nadmiernej ekspozycji.

 

Sposób działania suchego lodu

Zadaniem ICE MIX jest obniżanie temperatury w miejscu urazu. Zapobiega to powstawaniu obrzęków, krwiaków i sińców, ogranicza stan zapalny, a także działa przeciwbólowo. Za ten ostatni efekt odpowiadają także zawarte w preparacie, specjalnie wyselekcjonowane olejki eteryczne.

Suchy lód sprawdzi się podczas różnego rodzaju kontuzji: stłuczeń, skręceń, zwichnięć i innych. Jest szczególnie lubiany przez sportowców, ponieważ działanie uśmierzające umożliwia natychmiastowy powrót do przerwanej aktywności.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu