wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co to jest komora inhalacyjna?

Co to jest komora inhalacyjna?

Data dodania: 29-07-2022 Wyświetleń: 27
Komora inhalacyjna jest to specjalnie przygotowana tuba, za pomocą której można podawać leki przeznaczone do terapii wziewnej. Tubę inhalacyjną stosuje się w połączeniu z inhalatorem ciśnieniowym i jest ona kompatybilna ze wszystkimi tego typu inhalatorami. Zbudowana jest z przezroczystej komory, do której z jednej strony podłącza się właśnie inhalator, natomiast  z drugiej strony maseczkę lub ustnik. Zastosowanie przezroczystego materiału daje możliwość określenia ilości przyjętego lekarstwa.

Komora inhalacyjna - zalety stosowania
Inhalacja przy użyciu komory inhalacyjnej przyczynia się do zwiększenia ilości wchłoniętego leku, gdyż jest w efektywny sposób podawany do układu oddechowego. W pierwszej kolejności określona jego dawka uwalnia się do komory, a pacjent wykonuje wolno i spokojnie głęboki wdech. W wyniku tego zabiegu zwiększa się skuteczność stosowanej terapii leczniczej, gdyż nie ma konieczności synchronizacji wdechu z chwilą uwolnienia lekarstwa, co jest to często bardzo trudne do wykonania w przypadku dzieci.

 

Komora inhalacyjna - dla kogo jest przeznaczona
Komora inhalacyjna dedykowana jest głównie najmłodszym pacjentem, choć może być również stosowana u osób dorosłych. W zestawie znajduje się najczęściej pełen zestaw akcesoriów dla wszystkich grup wiekowych, czyli maseczka dla niemowląt, maseczka dla dzieci oraz ustnik dla dorosłych.  Stosowane tuby jest wygodne i bezpieczne, gdyż żadna z części wchodzących w jej skład nie zawiera lateksu, który często jest przyczyną uczuleń.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu