wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co to jest latarka ratunkowa?

Co to jest latarka ratunkowa?

Data dodania: 02-03-2021 Wyświetleń: 391
Latarka ratunkowa 4 w 1 to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. Przydaje się nie tylko w trakcie wypadku, ale również w momencie, gdy w nocy zajdzie potrzeba zaglądnięcia pod maskę samochodu – podręczna latarka daje światło wystarczające do przeprowadzenia drobnej naprawy, wymiary żarówki czy zmiany opony. 


Latarka ratunkowa – jak działa?

Latarka ratunkowa łączy 4 funkcje w 1 urządzeniu. Mamy tu, jak sama nazwa wskazuje, latarkę oraz sygnalizator świetlny, który może dawać światło ostrzegawcze nawet do 36 h, jest widoczny z odległości 200 m i pozwala zasygnalizować innym uczestnikom ruchu o miejscu wypadku. Trzecia funkcja to młotek do zbijania szyb, który pomoże wydostać się z zablokowanego samochodu. Czwarta funkcja to ostrze do przecinania pasów, pomocne w razie konieczności szybkiej ewakuacji pasażera pojazdu.  Latarka wyposażona jest również w magnetyczną podstawę, która umożliwia przymocowanie jej np. do dachu samochodu. Urządzenie jest wodoodporne, dlatego można korzystać z niego nawet podczas ulewnego deszczu.

 

Latarka ratunkowa – gdzie ją trzymać?

Latarka ratunkowa powinna być przechowywana zawsze pod ręką – oznacza to, że nie warto chować jej głęboko w apteczce, którą zwykle przewozimy w bagażniku, ponieważ w razie nagłej potrzeby nie będzie można z niej skorzystać. Latarka powinna być przymocowana w zasięgu ręki kierowcy – czyli w pobliżu kierownicy lub fotela, tak by osoba prowadząca samochód mogła bez trudu po nią sięgnąć.

 

 

Gdzie jeszcze przyda się latarka ratunkowa?

Latarka ratunkowa to niewielki sprzęt, który nie kosztuje wiele, a może uratować życie. Warto wiedzieć o tym, że tego rodzaju latarka sprawdzi się nie tylko w samochodzie i nie tylko podczas wypadków drogowych. Warto również zabrać ją ze sobą np. na długą, górką wędrówkę czy biwakowanie pod namiotem. To uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu