wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Co to jest Sam Splint?

Co to jest Sam Splint?

Data dodania: 07-01-2022 Wyświetleń: 12
Urazy kończyn najczęściej wymagają unieruchomienia. Może to być problematyczne zwłaszcza w terenie. Plecak lub torba ratownika medycznego mają ograniczoną ilość miejsca i zabieranie z sobą zestawu tradycyjnych szyn czy ortez również nie wchodzi w grę. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem są szyny typu Sam Splint.
 

Szyny Sam Splint – sposób użycia


Podobnie jak tradycyjne szyny, Sam Splint służą do unieruchomienia kończyny lub jej części. Są wykonane z lekkiego ale wytrzymałego tworzywa. Złożone zajmują niewiele miejsca i nie stanowią obciążenia dla niosącego je ratownika. Szynę umieszcza się pod kończyną w taki sposób, aby uszkodzona noga lub ręka mogła się na niej w całości oprzeć. Następnie Sam Splint można z dużą dowolnością modelować, tworząc np. zgięcie odpowiadające stopie czy też otulając całą kończynę tworzywem.

Szyny Sam Splint są ponadto wodoodporne a ich powierzchnię jest bardzo łatwo wyczyścić, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości i mogą być użytkowane wielokrotnie. Po rozprostowaniu i złożeniu szyny ponownie mieszczą się w pokrowcu.

Gdzie sprawdzą się szyny typu Sam Splint?


Szyny Sam Splint z pewnością ułatwią pracę ratownikom medycznym czy górskim, muszącym niejednokrotnie mierzyć się z nieprzyjazną pogodą czy z trudnym ukształtowaniem terenu. Ale dzięki łatwości użytkowania, mogą z nich z powodzeniem korzystać także osoby bez wykształcenia medycznego.

Sam Splint mogą zatem wejść w skład apteczki zakładowej lub szkolnej. Warto mieć je na wyposażeniu w ośrodku wypoczynkowym a także w każdym miejscu, gdzie łatwo o kontuzje (np. miejsca oferujące zajęcia ruchowe i sportowe dla dzieci i dorosłych).
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu