wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co to jest ssak nożny?

Co to jest ssak nożny?

Data dodania: 14-04-2021 Wyświetleń: 386
Ssaki służą do odsysania różnego rodzaju płynnych i wydzielin (jak śluz, wymiociny, ropa, krew) z dróg oddechowych czy z okolic rany pooperacyjnej. Używa się ich podczas zabiegów medycznych, w sytuacjach interwencyjnych (do ratowania osób chorych czy poszkodowanych w wypadkach), w placówkach opiekuńczych i hospicjach, ale także w warunkach domowych, do codziennej pielęgnacji bliskich z przewlekłymi stanami wymagającymi tego typu interwencji.

 
Dowiedz się, jak działa ssak nożny i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.


Ssak nożny - działanie
 

Wyróżniamy ssaki na elektryczne i mechaniczne. Ssaki elektryczne działają w sposób ciągły i są zasilane prądem z sieci, generatora lub akumulatora. Przeznaczone są one do użytkowania w szpitalach i innych placówkach medyczno-opiekuńczych, a także w domach prywatnych, do regularnego odsysania treści u osób przewlekle chorych lub w trakcie zabiegów.

Ssaki nożne mają identyczny cel, jednak przeznaczone są do stosowania w terenie, w warunkach pozaszpitalnych, do nagłych interwencji, jak również do opieki nad osobami chorymi wymagającymi odsysania tylko sporadycznie. Zostały one zaprojektowane w ten sposób, aby można było nimi operować zarówno ręką, jak i nogą, poprzez rytmiczny, mechaniczny ucisk na pedał, powodujący zasysanie treści na skutek wytworzonego podciśnienia.

 

Wybór ssaka nożnego
 

Decydując się na zakup ssaka nożnego upewnij się, że jest on wydajny i wygodny w stosowaniu. Sprawdź, czy zbiornik na wydzielinę jest odpowiednio duży i czy można go sterylizować w standardowym autoklawie, a także czy posiada zabezpieczenie przed przepełnieniem.

Dodatkowym atutem będzie długi cewnik, wbudowany filtr bakteryjny czy niewielka waga ssaka (poniżej 1kg).


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu