wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Co zawiera plecak ratownika medycznego

Co zawiera plecak ratownika medycznego

Data dodania: 14-04-2021 Wyświetleń: 683

Plecak jest niezbędnym narzędziem pracy ratownika w warunkach terenowych, poza ambulansem. Musi więc być wygodny i ergonomiczny, a przy tym zawierać wszystkie najpotrzebniejsze elementy do udzielania pomocy w różnym zakresie.

Dowiedz się, co zawiera plecak ratownika medycznego i na co zwrócić uwagę wybierając plecak ratowniczy z wyposażeniem.Zawartość plecaka ratowniczego
 

Ratownik medyczny spotyka się na co dzień z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia wynikającymi z najróżniejszych wypadków i stanów chorobowych. Dlatego też musi mieć dostęp leków i narzędzi umożliwiających udzielenie pomocy w jak najszerszym zakresie. Zobacz produkt plecak psp-r1

Plecak ratowniczy z wyposażeniem powinien zawierać:

  • Do przeprowadzenie oddechu zastępczego i wspomaganego: butla tlenowa, reduktor z szybkozłączem, resuscytator ambu, maski do sztucznego oddychania, filtry bakteryjne.
  • Do intubacji: laryngoskop z łyżkami, rurki ustno-gardłowe i intubacyjne, kleszcze intubacyjne, latarka, kompresy.
  • Do odsysania: ssak ręczny lub nożny.
  • Do iniekcji i podawania płynów: strzykawki, igły, wenflony, przyrząd do przetaczania płynów infuzyjnych, staza, plastry poiniekcyjne, sól fizjologiczna, ampularium (do samodzielnego wyposażenia).
  • Środki bezpieczeństwa: rękawiczki jednorazowe, płyn do dezynfekcji.
  • Dodatkowo: nożyczki, przyrząd do rozbijania szyb i przecinania pasów.

 

Plecak ratownika medycznego – wygoda i ergonomia
 

Dobrym wyborem będzie plecak podzielony na komory, z ruchomym ampularium, z kieszeniami oraz zewnętrznym dostępem do zaworu butli tlenowej.

Dla wygodny ratownika, plecak powinien być wyposażony w kilka uchwytów, dwa komplety szelek i pas biodrowy. Musi również być wykonany z trwałego materiału typu cordura, z elementami odblaskowymi.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu