wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Cukrzyca. Podstawowe wiadomości na temat choroby

Cukrzyca. Podstawowe wiadomości na temat choroby

Data dodania: 04-05-2014 Wyświetleń: 1478
Jest jedną z tych chorób, które dotykają wielu ludzi na całym świecie. Cukrzyca jest poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia, a ze względu na ogromną liczbę zachorować w skali globalnej już dawno uznano ją za chorobę cywilizacyjną. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do dalszych problemów ze zdrowiem. Cukrzycy mają zazwyczaj problemy z nadciśnieniem oraz z układem krążenia. Osłabia ona również wzrok, może też prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Są w większym stopniu narażeni na choroby serca oraz na udary mózgu. Skąd takie problemy z cukrzycą? Na to pytanie każdy z nas powinien poznać odpowiedź.


Cukrzyca cukrzycy nierówna

Warto zacząć od tego, że istnieją dwa rodzaje cukrzycy. Można zatem mówić o cukrzycy typu I oraz cukrzycy typu II. Ta pierwsza jest niestety chorobą wynikającą ze sposobu funkcjonowania organizmu i nie można jej zapobiec. Można ją za to leczyć, w czym znacznie pomaga postęp medycyny i osiągnięcia lekarzy na całym świecie. Inaczej jest już w przypadku cukrzycy typu II. Tu ważna jest profilaktyka oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Brak ruchu i zła dieta są bowiem jej głównymi przyczynami. Przed typem cukrzycy można się w większości przypadków uchronić. Jak to zrobić?

Jak walczyć z cukrzycą typu II?

W walce z cukrzycą ważna jest przede wszystkim dieta, w której należy zwrócić szczególną uwagę na cukry oraz te produkty, które mogą podnieść poziom glukozy. Ważne jest również systematyczne kontrolowanie stanu swego zdrowia. Ponieważ w przypadku cukrzycy często brak pierwszych objawów (a te, które się pojawiają, zazwyczaj są błędnie interpretowane przez chorego), niezbędne jest wykonywanie badań krwi. Są one często jedynym sposobem na wczesne wykrycie choroby. Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym szybciej można podjąć stosowne leczenie i uchronić organizm przed poważnymi stratami wyrządzanymi przez cukrzycę. Choć brak jednego „cudownego” leku, współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z tym problemem. Tylko odpowiednio wcześnie podjęte leczenie może chorego uchronić przed wieloma bardzo groźnymi powikłaniami.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu