wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Czy apteczka w samochodzie jest obowiązkowa?

Czy apteczka w samochodzie jest obowiązkowa?

Data dodania: 29-11-2022 Wyświetleń: 141
Z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku, dotyczącego niezbędnego wyposażenia samochodu, możemy dowiedzieć się, że w każdym pojeździe musi znaleźć się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z ważną homologacją. Natomiast w apteczki powinny być wyposażone autobusy oraz autokary, samochody osobowe, które są wykorzystywane jako taksówki, samochody ciężarowe przewożące osoby, jak również wszystkie pojazdy przeznaczone do jazd szkoleniowych oraz egzaminowania kursantów w szkołach nauki jazdy. Posiadanie apteczki w samochodzie osobowym  jest obligatoryjne w Czechach, na Litwie, w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Belgii, Austrii, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Estonii, Francji oraz w Niemczech.
 


Jaki sprzęt jest wymagany w samochodzie?W każdym samochodzie musi znajdować się trójkąt ostrzegawczy. Zarówno kierowca, jak i każdy pasażer jest zobowiązany do założenia kamizelki, gdy tylko opuszcza samochód na autostradzie, drodze szybkiego ruchu oraz na każdej innej drodze, w warunkach słabej widoczności.

W związku z tym, że udzielenie pierwszej pomocy osobom  poszkodowanym w wypadku jest koniecznością, warto wyposażyć pojazd w apteczkę.  Apteczka samochodowa Super Safety Plus jest kompletnym zestawem całego niezbędnego sprzętu. Całość znajduje się w jednej wytrzymałej, wygodnej  i bardzo praktycznej torbie. Materiał jest odporny na rozdarcie, a zastosowany w saszetce rzep pozwala łatwo zamocować apteczkę do tapicerki auta i mieć ją bezpośrednio przy sobie.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu