wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Czy w domu musi być gaśnica?

Czy w domu musi być gaśnica?

Data dodania: 09-05-2023 Wyświetleń: 19
Nie ma obowiązku posiadania gaśnic w domach oraz mieszkaniach, jednak zaopatrzenie się w gaśnicę może być bardzo pomocne w przypadku małych pożarów, które mogą szybko się rozprzestrzeniać, stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców. W takiej sytuacji, gaśnica może umożliwić szybkie i skuteczne ugaszenie pożaru, zanim osiągnie on niebezpieczne rozmiary lub zanim na miejsce przybędą służby ratownicze.

 


Jaka gaśnica w domu?Godnym polecenia produktem jest spray gaśniczy ReinoldMax 750 ml, który idealnie sprawdzi się właśnie do domu, czy też do samochodu. W swoim składzie nie ma on materiałów toksycznych więc jest nieszkodliwy dla zdrowia oraz dla środowiska. Można go stosować na ubrania, a nawet skórę.  Spray gaśniczy pozostawia plam i nie uszkadza wrażliwych części elektronicznych w samochodzie oraz komputerze. Zastosowanie tego typu produktu nie wymaga też specjalistycznego przeszkolenia.


Należy zawsze pamiętać, że spray gaśniczy nie może być traktowany jako zastępstwo dla systemu przeciwpożarowego lub służb ratowniczych. Służy wyłącznie do gaszenia małych pożarów, które nie stanowią zagrożenia dla życia. Jeśli pożar jest za duży lub nie można go ugasić za pomocą gaśnicy, nie należy ryzykować i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby ratownicze.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu