wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Czy wiesz jak walczyć z alergią?

Czy wiesz jak walczyć z alergią?

Data dodania: 29-04-2013 Wyświetleń: 1202


Czy wiesz jak walczyć z alergią? Oto cenne uwagi.

 
Nadeszła wiosna. Nie wszystkich to cieszy. Jednym jest przyjemnie, gdy rozkoszują się zapachem kwitnących drzew i krzewów, inni zmagają się wtedy z uciążliwym katarem. Marzą o tym, by jak najszybciej wrócić do domu, a gdy już z niego wychodzą zaopatrują się w tony chusteczek higienicznych. Przyczyn alergii jest wiele, czy wiesz jak z tym walczyć?
Czy wiesz skąd bierze się alergia?
Mimo wielu badań przyczyny chorób alergicznych nie są znane. Wiadomo, że w rozwoju chorób alergicznych istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne i środowiskowe. Alergię można jednak skutecznie leczyć, tzn. możliwe jest ustąpienie objawów i zapobieganie ich nawrotowi.
Jeżeli występują objawy, które wskazują na alergię, jak najszybciej zgłoś się do alergologa. Doświadczonemu specjaliście wystarczy często badanie i rozmowa z pacjentem, by stwierdzić chorobę. Chcąc określić, które alergeny powodują uczulenie trzeba wykonać testy skórne lub oznaczyć stężenie przeciwciał IgE we krwi. Jeżeli lekarz podejrzewa u ciebie astmę, skieruje cię na spirometrię.
W przypadku leczenia przyda się dobry inhalator
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu