wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Czy wiesz jak zapobiec zawałowi serca?

Czy wiesz jak zapobiec zawałowi serca?

Data dodania: 24-04-2013 Wyświetleń: 1658
Z powodu zawału ginie w Polsce wiele osób......


Czy wiesz jak zapobiec zawałowi serca? Zadbaj o swoje zdrowie.


Choroby serca i naczyń są główna przyczyną zgonów w Polsce. Zawał serca jest martwicą fragmentu mięśnia serca spowodowaną jego niedokrwieniem, zwykle na tle choroby wieńcowej. Przyczyną może być miażdżyca, czyli zwężenie światła naczyń krwionośnych na skutek tworzących się skupisk płytek krwi. Warto wiedzieć, że 8-10% osób po przebytym zawale mięśnia sercowego w ciągu roku będzie miało kolejny incydent sercowo-naczyniowy.
Na skutek zawału serca, udaru czy choroby wieńcowej umiera co roku około 170.000 osób w kraju. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak ważna jest profilaktyka tych chorób i ile osób mniej mogłoby, dzięki wprowadzeniu zasad zdrowe stylu życia, dłużej cieszyć się zdrowiem.
Warto pamiętać, że to co powinien zrobić każdy dorosły człowiek to raz do roku zmierzyć swoje ciśnienie tętnicze, Każdy powinien znać wartość swojego ciśnienie i jeśli jest za wysokie, może istnieć konieczność stosowania leków obniżających ciśnienie.
Zdrowy model życia pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości w przyszłości, poprawę jakości życia a także na przedłużenie życia. Zdrowie to wartość, o którą należy szczególnie dbać, to dobro bezcenne.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu