wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Czym jest apteczka unijna?

Czym jest apteczka unijna?

Data dodania: 14-04-2021 Wyświetleń: 24

Apteczka unijna to zwyczajowa nazwa dla apteczki pierwszej pomocy zgodnej z niemiecką normą jakości DIN 13164. Nazywana bywa również apteczką samochodową, ponieważ stanowi obowiązkowe wyposażenie niektórych pojazdów – np. taksówek, aut nauki jazdy i ciężarówek przewożących ludzi. Stosuje się ją również w trudnym terenie – w górach, na obozach harcerskich. Sprawdź, co zawierają apteczki unijne i jak wybrać najlepszy model.Apteczka unijna - zawartość
 

Zawartość apteczki zgodnej z normą europejską DIN 13164 jest ściśle określona. Muszą się w niej znaleźć cztery opatrunki w różnych rozmiarach, opakowanie plastrów, przylepiec, pięć bandaży w dwóch szerokościach, trzy chusty opatrunkowe, dwie chusty trójkątne, sześć kompresów oraz nożyczki, rękawiczki jednorazowe i koc ratunkowy. Wszystkie apteczki unijne zawierają również instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

Apteczka samochodowa jest dostępna także w wersji rozszerzonej, zgodnej z normą DIN 13164 PLUS. Poza wyposażeniem dla DIN 13164, wersja PLUS posiada również ustnik do sztucznego oddychania – drobny przedmiot, który w sytuacji kryzysowej może uratować życie poszkodowanego, ale i zdrowie ratującego.

 

Jak wybrać apteczkę unijną DIN 131164?
 

Choć wyposażenie zgodne z normą jest identyczne dla wszystkich objętych nią apteczek samochodowych, to jednak poszczególne produkty różnią się wykonaniem.

Wybierz produkt z wygodnym uchwytem i z podziałem przestrzeni wewnątrz, umożliwiającym szybki i intuicyjny dostęp do środków pierwszej pomocy. Apteczka powinna być również dobrze widoczna w słabych warunkach oświetleniowych.

Jeśli natomiast masz już apteczkę, ale zużyłeś zawartość lub zdążyła się ona przeterminować, dokup po prostu sam wkład z wyposażeniem.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu