wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Czym odciągać katar u dziecka?

Czym odciągać katar u dziecka?

Data dodania: 02-11-2023 Wyświetleń: 24
Odprowadzanie kataru u dziecka jest ważną czynnością, gdyż zalegająca w nosku wydzielina bardzo utrudnia oddychanie, jest przyczyną niespokojnego snu lub trudności w zasypianiu.  Istnieje kilka metod, które można zastosować, aby pomóc dziecku pozbyć się kataru.  Wybierając odpowiednie urządzenie, bierzmy pod uwagę indywidualne potrzeby naszego dziecka oraz jego komfort, a także nasze doświadczenie. 
 


Czym odciągać katar u dziecka - elektroniczny odciągacz kataruAspirator elektroniczny jest bardzo wygodny w użytkowaniu, a przy tym wydajniejszy niż tradycyjna gruszka do nosa. Wytwarzana przez urządzenie siła ssąca skutecznie usuwa wydzielinę, ale jest na tyle mała, że nie trzeba martwić się o powstanie obrażeń wrażliwego noska. Po zastosowaniu aspiratora należy jednak nawilżyć błonę śluzową nosa, aby zapobiec jej nadmiernemu wysuszeniu.


 

Czym odciągać katar u dziecka - manualny odciągacz kataru, czyli gruszkaUżywając tradycyjnej gruszki trudniej jest zachować higienę, gdyż nie działa ona całkowicie jednokierunkowo, jak aspirator elektroniczny. Korzystając z niej możemy więc wtłoczyć niewielką ilość wydzieliny do nosa. Manualny aspirator często nie ma możliwości usunięcia głębiej zalegającego kataru, a do jego używania potrzebna jest odrobina wprawy i cierpliwości. 
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu