wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Czym różni się apteczka motocyklowa od domowej?

Czym różni się apteczka motocyklowa od domowej?

Data dodania: 18-02-2022 Wyświetleń: 202
Mamy obecnie dostępny bardzo szeroki wybór apteczek, przeznaczonych do wielu różnych zastosowań. Apteczki różnią się więc rozmiarem, kształtem i materiałem, z którego zostały wykonane oraz umieszczonym wewnątrz wyposażeniem. Zawartość apteczki jest dostosowana do ewentualnych niebezpieczeństw, z którymi możemy mieć najczęściej do czynienia w miejscu, do którego została przeznaczona.


Apteczka motocyklowa - czym się charakteryzujeApteczka motocyklowa z założenia jest małych rozmiarów, żeby można było bez problemu znaleźć dla niej miejsce na niedużym przecież pojeździe jednośladowym. Jej zawartość powinna być dobrze zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych, np. przed deszczem oraz wilgocią. Z tego powodu apteczka motocyklowa wykonana jest z wodoodpornej tkaniny. Jest lekka i bardzo poręczna oraz wyposażona w najbardziej niezbędne opatrunki, w tym opatrunki indywidualne, które z łatwością można sobie założyć samodzielnie.
 

Apteczka motocyklowa w porównaniu do apteczki domowejApteczka domowa, jak sama  nazwa wskazuje dedykowana jest do użytku domowego. Może być umieszczona w torbie, niekoniecznie wykonanej z materiału odpornego na działanie wilgoci. Może występować także w formie metalowej szafki lub plastikowej walizki, z przeznaczeniem do powieszenia na ścianie.  Apteczka motocyklowa musi być mobilna, a więc i małogabarytowa. Natomiast apteczka do zastosowania domowego nie ma takich ograniczeń. Możemy w niej umieścić dużo więcej materiałów opatrunkowych oraz leki.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu