wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Defibrylatory treningowe

Defibrylatory treningowe

Data dodania: 17-09-2014 Wyświetleń: 1179
Defibrylatory treningowe to sprzęt pozwalający ćwiczyć i doskonalić umiejętności prowadzenia reanimacji. Wytrzymałe i profesjonalne manekiny pozwalają na urealnienie działań oraz pozwalają opanować techniki udzielania pierwszej pomocy włącznie z masażem serca czy defibrylacją.


Na co dzień ma miejsce wiele wypadków, podczas których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Niestety w dzisiejszych czasach umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest czymś spotykamy rzadko, a w sytuacji kiedy następuje zatrzymanie akcji serca liczy się każda sekunda i oczekiwanie na pogotowie ratunkowe może skończyć się tragicznie. Dlatego konieczne są szkolenia i edukacja ludzi w tym zakresie. Do tego służą m.in. defibrylatory treningowe.

 

Czym jest defibrylator treningowy?


Defibrylator treningowy jest urządzeniem, które w swojej budowie idealnie odwzorowuje prawdziwy defibrylator, czyli urządzenie służące do resuscytacji osób z zatrzymaniem krążenia. Urządzenie jest proste w obsłudze i może być wykorzystywane praktycznie przez każdego, dlatego niezwykle ważne jest przeprowadzanie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy.

defibrylatory treningowe

W tym celu powstał defibrylator treningowy, który pozwala na pełne przeprowadzenie symulacji resuscytacji podczas szkoleń praktycznych. To jak ważne jest korzystanie z defibrylatorów treningowych w celu edukacji społecznej znajduje odzwierciedlenie w działaniach producentów, którzy jednocześnie tworzą prawdziwie defibrylatory oraz ich wersje treningowe.

 

Możliwości defibrylatorów treningowych


Defibrylatory treningowe umożliwiają bezpieczną i łatwą naukę automatycznej resuscytacji. Dzięki temu, że tworzone są przez producentów prawdziwych urządzeń, bezpośrednio oddają specyfikę funkcjonowania rzeczywistego urządzenia. Podstawowe funkcje defibrylatora treningowego:
  • Wydawanie osobie uczącej się poleceń identycznych jak prawdziwe urządzenie,
  • Możliwość określania scenariuszy resuscytacji, umożliwiając symulację różnych zdarzeń,
  • Automatyczna kontrola poprawności użycia urządzenia,
  • Możliwość połączenia z manekinem treningowym, który reagować będzie na działanie urządzenia.
Defibrylatora treningowego używa się tak, jak prawdziwego urządzenia, co powoduje idealne odwzorowanie sytuacji rzeczywistej. Dzięki temu szkolenie przeprowadzone przy użyciu tego typu rozwiązania staje się dużo bardziej skuteczne i pozwala nabyć praktycznych umiejętności, które będą mogły być bezpośrednio przełożone na praktykę. Z uwagi na fakt, że obecnie defibrylatory lokowane są w większości miejsc publicznych jak np. centra handlowe, kina, czy obiekty sportowe, umiejętność poprawnego ich używania jest bardzo ważna.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu