wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Detektor tętna płodu - co to jest?

Detektor tętna płodu - co to jest?

Data dodania: 30-05-2023 Wyświetleń: 49
Detektor tętna płodu, to medyczne urządzenie, stosowane przez ginekologów oraz położne do monitorowania akcji serca nienarodzonego dziecka. Jest to przyrząd bardzo czuły, nieinwazyjny i bezpieczny w użyciu, zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Wykorzystuje on technologię ultradźwiękową do wykrywania i monitorowania tętna dziecka w łonie matki.


Czy detektor tętna płodu jest bezpieczny?Natężenie fal ultradźwiękowych, w certyfikowanych aparatach, znajduje się w bezpiecznych granicach ustalonych przez Amerykański Instytut Ultradźwięków w Medycynie i nie jest szkodliwe ani dla kobiety, ani dla jej dziecka. Sama procedura pomiaru jest stosunkowo prosta.

Matka powinna być wygodnie ułożona, najlepiej na plecach, aby zapewnić łatwy dostęp
do brzucha. Na obszar brzucha, gdzie oczekuje się znalezienia tętna płodu, nakłada się niewielką ilość żelu ultradźwiękowego. Żel ten pomaga w przewodzeniu fal ultradźwiękowych i poprawia jakość sygnału. Następnie detektor umieszcza się na brzuchu, zazwyczaj na środku dolnej jego części, co umożliwia nasłuchiwanie dźwięków serca płodu. Detektor tętna płodu może być używany do monitorowania tętna przez określony czas, zazwyczaj kilka minut, aby ocenić jego częstotliwość i regularność.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu