wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Dlaczego punkty pierwszej pomocy są tak ważne?

Dlaczego punkty pierwszej pomocy są tak ważne?

Data dodania: 10-09-2014 Wyświetleń: 844
BHP – ten skrót jest znany nam wszystkim. Chodzi o bezpieczeństwo i higieną pracy. Dużo się o tym mówi, ale nie wszyscy do końca jesteśmy świadomi jak wielką rolę odgrywa w naszym codziennym życiu.


W momencie gdy większość z nas sobie spokojnie pracuje, jest grupa osób odpowiedzialnych za to, by właśnie tego bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy, jak najbardziej pilnować. Jednym z bardziej znaczących elementów, o które muszą zadbać są właśnie wspomniane w tytule punkty pierwszej pomocy. Ale czym są i dlaczego są tak ważne?
 
Punkty pierwszej pomocy są tworzone w miejscach, w których znajduje się duża liczba osób. Ważne jest to, by zaplanować umiejscowienie takiego punktu w obszarze, o którym będą wiedzieli wszyscy pracownicy – tak, by nikt nie miał problemu z dostaniem się niego w nagłej sytuacji.

W danym zakładzie pracy nie może być miejsca, z którego nie można w łatwy sposób dostać się do takiego punktu – ma to wielkie znacznie. Punkt pierwszej pomocy największą rolę pełni w przypadku zagrożenia, czyli zawsze wtedy gdy każde działanie musi być wykonywane szybko i skutecznie, by ratować czyjeś życie, a nawet i zdrowie.
 

Gdzie powinny się znajdować punkty pierwszej pomocy?

 
Wbrew powszechnemu przekonaniu, zestawy tego rodzaju mają nie tylko zastosowanie w ramach fabryk czy hal pracowniczy. Poniżej znajdziecie listę przykładowych miejsc, w których powinny się znajdować tego rodzaju komplety wyposażeń do udzielania pierwszej pomocy. A więc na pewno są to:
 
  • hale produkcyjne,
  • hotele,
  • szkoły,
  • przedszkola,
  • fabryki,
  • ośrodki wypoczynkowe,
  • każde inne miejsce, w którym znajduje się duża grupa ludzi jak np. koncert.
 
Co powinno się znaleźć w takim punkcie? Na pewno plejada różnego rodzaju środków medycznych. Wszystkie przedmioty pełniące ważną rolę w udzielaniu pierwszej pomocy. W dobrze wyposażonych punktach pierwszej pomocy znajdziemy także fantomy, plansze medyczne bądź też deski ratownicze.

Głównym zadaniem takich punktów jest chronić ludzi i zapewniać im bezwzględne bezpieczeństwo, dlatego właśnie ich obecność w wyżej wymienionych miejscach jest tak istotna.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu