wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Dlaczego warto kupić maseczkę do sztucznego oddychania?

Dlaczego warto kupić maseczkę do sztucznego oddychania?

Data dodania: 05-10-2020 Wyświetleń: 24 Każdy z nas powinien wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy potrzebującej osobie – to nie ulega wątpliwości. W końcu prawidłowo przeprowadzone sztuczne oddychanie może w razie zagrożenia uratować życie. Jeśli wiesz, w jaki sposób przeprowadzić czynności reanimacyjne, może się zdarzyć, że sytuacja będzie wymagała pomocy całkiem obcej osobie. Maseczka do sztucznego oddychania pomaga właśnie w takich chwilach – umożliwia przeprowadzenie pełnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa osoby wykonującej oddechy ratownicze. 

Maseczka do sztucznego oddychania

Każdy z nas powinien wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy potrzebującej osobie – to nie ulega wątpliwości. W końcu prawidłowo przeprowadzone sztuczne oddychanie może w razie zagrożenia uratować życie. Jeśli wiesz, w jaki sposób przeprowadzić czynności reanimacyjne, może się zdarzyć, że sytuacja będzie wymagała pomocy całkiem obcej osobie. Maseczka do sztucznego oddychania pomaga właśnie w takich chwilach – umożliwia przeprowadzenie pełnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa osoby wykonującej oddechy ratownicze. 

Dlaczego warto kupić maseczkę do sztucznego oddychania?

Ratowanie życia innym jest ważne, ale najważniejsze jest zabezpieczenie swojego życia i zdrowia. Właśnie dlatego ze względów bezpieczeństwa osoby prowadzącej resuscytację krążeniowo-oddechową, odradza się wykonywanie oddechów ratowniczych bez maseczki zabezpieczającej. Nie oznacza to, że nie mając maseczki, powinieneś całkowicie zaniechać działań ratowniczych. W takim wypadku wystarczą jedynie same uciski klatki piersiowej, wykonywane bez przerw. Mając maseczkę schowaną w apteczce czy nawet wrzuconą do torebki, będziesz mógł jednak wykonać pełną i najbardziej skuteczną resuscytację połączoną z wtłaczaniem powietrza do płuc.

Kilka słów o maseczce do sztucznego oddychania

Maseczka do sztucznego oddychania wykonana jest z bezpiecznych, zapewniających pełną ochronę materiałów. Zajmuje niewiele miejsca, dlatego bez problemu można wozić ją w apteczce, czy nawet nosić zawsze przy sobie w plecaku lub torebce. Maseczka jest skonstruowana tak, by do ust osoby udzielającej pomocy nie dostały się wydzieliny z ust poszkodowanego. Maseczka do sztucznego oddychania wyposażona jest też w specjalny filtr oraz zastawkę kierunkową, które zmniejsza ryzyko zakażenia krzyżowego. Na maseczce bardzo często znajduje się również krótka, obrazkowa instrukcja przeprowadzania pierwszej pomocy. Takie szybkie przypomnienie bywa pomocne w sytuacjach stresowych, kiedy własna pamięć i logika zawodzą.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl